29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

wpr24

Brwinowski tunel bez nowej nawierzchni

Nawierzchnia brwinowskiego tunelu miała zostać wyremontowana przed sierpniowym wyścigiem kolarskim Tour de Pologne. Niestety Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich unieważnił właśnie przetarg na wykonawcę z powodu… braku zgłoszeń.

O fatalnym stanie nawierzchni tunelu łączącego brwinowskie rondo z rynkiem pisaliśmy na początku czerwca (link tutaj). Pojawiła się wtedy nadzieja, że nawierzchnia jezdni zostanie wyremontowana dzięki wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne, którego trasa będzie przebiegać właśnie przez brwinowską drogę 720.

Stowarzyszenie projekt Brwinów wystosowało wtedy pismo do MZDW. Drogowcy w trybie alarmowym dopisali tunel do listy przewidzianych na rok 2010 przetargów remontowych. Niestety 24 czerwca przetarg unieważniono, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta od potencjalnego wykonawcy.

Do wyścigu zostały równe trzy tygodnie. Najprawdopodobniej drogowcy tylko doraźnie załatają dziury, więc w dłuższej perspektywie nic się nie zmieni.EmEsEmEs

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Ja też bym się dziurami nie martwiła raczej deszczem, proponowałabym kolarzy na w razie czego w strój do nurkowania wyposarzyć :))

M

Tak trudno sfrezować i położyć nową warstwę? W Warszawie robią to w weekend.

op

martwicie się dziurami?? Kolaże może je ominą! Gorzej jak spadnie duży deszcz - wtedy organizator powinien zapewnić uczestnikom jakąś łódź lub ponton.

Lang Team

a no właśnie TdP już za miesiąc w tym tunelu.

oes? premia terenowa?

jot

Trzeba ostrzec kolarzy, że może ich tam spotkać "niespodzianka". Może jakieś ograniczenie do 20 km/h ;-)