27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Wiesława Kwiatkowska Facebook

Budowa boiska wystartowała

Rozpoczęła się budowa wielofunkcyjnego boiska przy ul. Szkolnej w Milanówku. Obiekt powinien być gotowy do końca października br.

Inwestycja stanowi kolejną odsłonę zadania „Budowa Centrum Sportu i Rekreacji GRUDÓW – Etap III”, w ramach którego zrealizowano m.in. halę sportową przy Zespole Szkół Gminnych nr 1. Prace związane z budową boiska wystartowały. – Ruszył już I etap budowy Centrum Sportu i Rekreacji Grudów przy ul. Szkolnej. Obiekt jeszcze w tym roku będzie dostępny dla uczniów ZSG nr 1 oraz dla mieszkańców – informuje Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

W ramach zadania zostanie zlikwidowane istniejące boisko asfaltowe. W jego miejsce pojawi się wielofunkcyjny obiekt, na którym będzie można grać m.in. w koszykówkę i piłkę ręczną. Boisko zostanie wyposażone w nawierzchnię z trawy syntetycznej i włókien polipropylenowych. Za bramkami pojawią się dwa pięciometrowe piłkochwyty. Teren zostanie oświetlony.

Z pewnością boisko będzie wielką atrakcją dla młodszych, ale i starszych mieszkańców miasta-ogrodu. Planowana jest również budowa zaplecza szatniowo-magazynowego, które zostanie wyposażone w media. Odwiedzający będą mogli przemieszczać się po chodnikach z kostki betonowej.

Milanowski magistrat postępowanie na budowę boiska wielofunkcyjnego z zapleczem ogłosił w lutym. Pod koniec marca podpisano umowę z wykonawcą, który przedstawił ofertę opiewającą na ponad 1,2 mln zł. Inwestycja powinna zakończyć się do 30 października br.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz