27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Jakub Małkiński

Budowa idzie jak z płatka

Wszyscy liczą, że w lipcu 2018 roku będzie słonecznie. Zwłaszcza w Raszynie, bo właśnie wtedy ma zakończyć się budowa wielofunkcyjnej hali sportowej przy ul. Sportowej. Postanowiliśmy odwiedzić teren prac.

Zwielkimi inwestycjami bywa różnie. Czasami hula na nich wiatr i próżno szukać ekip uwijających się w pocie czoła. Jak było w Raszynie? Też hulał wiatr, ale za sprawą braku okien w powstającym budynku. Wewnątrz wydzielono wszystkie pomieszczenia – od sali głównej przez szatanie po pokoje administracyjne. – Obecnie mamy zakończoną konstrukcję murową, jak i żelbetową. Przymierzamy się do wykonania podkładów pod posadzki na hali głównej. Działamy na instalacjach sanitarnych i elektrycznych, żeby przygotować je pod tynki – przedstawia Mateusz Mikołajczyk, kierownik budowy.

Można zażartować, że obiekt rośnie niczym „grzyby po deszczu”. Postępy na placu budowy widać gołym okiem. Ale czy wszystko idzie zgodnie z planem? – Termin lipiec 2018 jest jak najbardziej realny – zapewnia Mateusz Mikołajczyk. Raszyńska hala rozmiarami nie będzie dorównywała gdańskiej Ergo Arenie czy wrocławskiej Hali Stulecia. – To jest obiekt średni, ale założenie wielofunkcyjności nadaje mu szerszego charakteru – zaznacza kierownik budowy. 

Choć budowa hali trwa, wszyscy są spokojni o jej wykorzystanie. W Raszynie na brak zainteresowania obiektem nie powinni narzekać. – Wszystko idzie jak z płatka. Hala rośnie w oczach, cieszy mieszkańców Raszyna. Myślę, że z wielką niecierpliwością czekają na nią raszyńskie kluby i sekcje, ale nie tylko te, które obecnie funkcjonują, lecz i te przewidujące w przyszłości współpracę z nami. Cały czas do Gminnego Ośrodka Sportu zgłaszają się prezesi, trenerzy i przedstawiciele zespołów z propozycjami, ponieważ zdają sobie sprawę, że powstający obiekt gwarantuje wysokie standardy do trenowania – tłumaczy Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Spor- tu w Raszynie.

Warto dodać, że parter zostanie przeznaczony na potrzeby lokalnych klubów, zaś pierwsze piętro obiektu będzie wykorzystane komercyjnie. – W koncepcji jest dokładnie wskazane funkcjonowanie i ścieżka rozwoju hali jeśli chodzi o sport, ale nie tylko. Wiemy, w którą stronę chcemy iść – podkreśla dyrektor GOS.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

jak cała gmina pracuje na ten sukces to nie wyobrażam sobie, żeby ktoś tam miał problemy z odbiorami i oddaniem do używania

Gość

Spokojnie, będzie hala gotowa akurat przed wyborami samorządowymi.

Gość

Super. Ale może poczekacie z ekscytującymi opiniami na odbiory końcowe i oddanie do użytku? No bo trochę może się zmienić, a dzisiaj wystarczy powiedzieć "idzie zgodnie z harmonogramem". Na przykład.