27° Niedziela
19 Sierpnia


AZ

Budowa idzie zgodnie z planem

Prace budowlane przy ul. Studziennej w Pruszkowie idą pełną parą. Za budowę pięciu nowych bloków w tym miejscu odpowiada Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”.

Prawie rok temu wystartowały prace związane z budową pięciu nowych budynków mieszkalnych przy ul. Studziennej. Budynki powstają w miejscu trzech starych budynków komunalnych, które zostały rozebrane. Budowa nowych bloków idzie pełną parą. Zgodnie z zapisami przetargowymi budynki mają być gotowe już we wrześniu. Postanowiliśmy sprawdzić jak przebiegają prace budowlane. – Zakończenie budowy przy ul. Studziennej planowane jest na czwarty kwartał. Na ten moment wszystkie prace idą zgodnie z planem – informuje Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

Pojawia się również pytanie czy 105 lokali, bo tyle łącznie będzie w nowych budynkach, zostało rozdzielonych między nowych najemców. Okazuje się, że na to jest jeszcze czas. – Mieszkańcy nadal mogą składać wnioski o przydział mieszkania. Komisja mieszkaniowa, która będzie decydować kto otrzyma nowy lokal jeszcze się nie zebrała – dodaje Piotrzkowski. 

Budynki powstają w ramach programu „Lepsze Lokum”, o którym nieco szerzej pisaliśmy tutaj


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Z najnowszych wiesci (zaslyszanych od ludzi z TBS) to tyle ze ta inwestycja dostanie prawdopodobnie jakas najlepszą Administratorkę, miastu musi zatem naprawde zalezec na tej inwestycji.

Gość

TBS- sa jednak ludzie pomocni

Lokator Studzienna !

Trzeba być frajerem żeby na piwko i fajki tyrać.

Gość

To są TBSy :-) dla Kowalskiego czynsz 1000 zł za 50m2 mieszkania tanio :-) Żadnego wsparcia od Państwa nie ma wszystko to jedna wielka mistyfikacja :-(

Gość

Patole żyjący z pieniędzy podatnika w lepszych warunkach niż w PSM Pruszków

Gość

sprzedać te mieszkania na wolnym rynku ,uzyskaną kwotę podzielić przez liczbę mieszkańców wynik przelać na konto każdego mieszkańca pruszkowa nie podłączonego pod miejski socjal i opiekę połeczną , precz z komuną i komunistami ,a zwłaszcza z tymi którzy się za takich uważaja

Gość

Kolego Konieczny, przyjedź na Studzienną i zobacz jak wyglądają wybudowane w 2016 wcześniejsze bloki na Studziennej, już mineły 2 lata od zasiedlenia - dokładnie w takim stanie jak pokazano na zdjęciu. Stereotypy to rzecz straszna, zacofanie i metr mułu. Wydajesz o sobie jak najgorszą opinie niestety.

Prorok

Wysiedla osoby z baraku, a ci dostana nowe mieszkania i doprowadza je do nedzy i rozpaczy.

Konieczny

Pewnie duża część lokali dostanie się pewnie jakimś patologicznym brudasom i za rok/dwa budynki będą wyglądały gorzej niż slumsy (zaszczane, zaśmiecone i zawalone psimi odchodami oraz najprzeróżniejszymi śmieciami a trawniki zmienią się w wysypisko petów. Fala hejtu zaraz się rozleje ale tak właśnie wygląda większość budynków TBS w których mieszkają patole.

Gość

wyszło na to że wszyscy którzy kupili mieszkania w tej mieścinie to frajerzy , komunalni dostaną nowe mieszkanka w pełni wykończone pod klucz w wysokim standarcie nie osiągalnym przez deweloperów , za darmoche i symbolicznym czynszem, kto za to zapłaci , ano ten który swoje M musiał kupić za własne pieniądze lub pożyczone - nie masz cwaniaka nad rodowitego pruszkowiaka