°


Bolo Skoczylas

Budowa linii 400 kV najwcześniej za siedem lat

Od kilku miesięcy trwa cisza w sprawie jednej z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w naszym regionie, czyli linii wysokiego napięcia Kozienice-Ołtarzew. Jak udało nam się ustalić, przedsięwzięcie może zostać zrealizowane najwcześniej w 2025 r.

Przypomnijmy, pod koniec 2016 r. po wielomiesięcznych protestach społecznych, spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne rozwiązała umowę z wykonawcami przedsięwzięcia i zapowiedziała powrót do konsultacji i dyskusji o lokalizacji potężnych słupów wysokiego napięcia na terenie miejscowości naszego regionu. Od tamtego momentu przygotowania do inwestycji znacznie zwolniły, jednak jak podkreśla PSE, nie ma mowy o rezygnacji z planów budowy linii mającej połączyć Kozienice z Ołtarzewem.

Co więc obecnie dzieje się w tej sprawie? – PSE w dalszym ciągu pracują nad analizami wykonalności tej inwestycji. Spodziewamy się, że wyniki analiz będą znane jeszcze w tym roku. Termin ewentualnej budowy tej linii jest przesunięty poza horyzont 2025 roku – mówi nam Beata Jarosz, rzecznik prasowy spółki.

Na razie nie wiadomo jeszcze jak będą wyglądać konsultacje społeczne w tej sprawie i kiedy zostaną przeprowadzone. Inwestor zapewnia jedynie, że nie pominie głosu mieszkańców i samorządów. – Na tym etapie analiz za wcześnie jest rozmawiać o szczegółowych etapach procesu realizacji inwestycji. Mogę zapewnić, że przy wszystkich, prowadzonych przez PSE inwestycjach liniowych, uwzględniany jest udział samorządów i społeczności lokalnych, których dana inwestycja dotyczy – zaznacza Beata Jarosz.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gość z 14:34 Jest taka maksyma: "Czasami warto milczeć i wydać się głupcem niż się odezwać i rozwiać wątpliwości". Tak się przedziwnie składa iż najwięcej do powiedzenia mają kompletni ignoranci.

Gość

Czy ta linia idzie przez Piastów?

Gość

Ciekawe czy Bur mistrz z PGR będzie ZA a nawet PRZECIW ? Ci z PSL to są prawdziwi gospodarze, dzięki nim musimy płacić najdrożej w Europie za gaz, o reszcie nie wspomnę. Rodacy chcecie mieć prawdziwych gospodarzy - głosujcie na różne ziemie (PSL) w samorządach.

Gość

Jak tak dalej bedzie to trzeba bedzie wrocic do lamp naftowych .

Gość

Ta linia powinna być w ziemi. W ogóle nie powinno się budować linii napowietrznych.

hehe

No cóż, niby CPK ma pierwszeństwo jak na razie, ale też będzie potrzebować ogromnego zasilania. To samo kolej magnetyczna (!), która również jest w planach. Mam nadzieję, że fakt, iż tak wielkie słupy kolidują z ruchem lotniczym na podejściu i na starcie zmuszą wykonawcę do zapuszczenia linii w ziemię.