°


Maciej Bochnowski

Budowa oficjalnie zakończona

Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego dobiegła końca. Kilka dni temu powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Choć prace budowlane zakończyły się jeszcze w grudniu ubiegłego roku, to dopiero teraz budynek Centrum Dziedzictwa Kulturowego został oddany do użytku. Po zakończeniu robót konieczne było przeprowadzanie odbiorów przez wiele równych instytucji, m.in. straż pożarną, sanepid.

Ostatnim i zarazem najważniejszym dokumentem jest jednak pozwolenie na użytkowanie. Miasto Pruszków dokładnie 26 stycznia uzyskało prawomocną decyzję na użytkowanie budynku Centrum Dziedzictwa Kulturowego. – W chwili obecnej trwa wyposażanie sali widowiskowej oraz audytoryjnej w specjalistyczny sprzęt audio-video – informuje pruszkowski magistrat.

Pozostaje jedno pytanie. Kiedy do budynku będą mogli wejść mieszkańcy? Data otwarcia centrum dla mieszkańców nie jest jeszcze oficjalnie znana. Wiadomo jedynie, że otwarcie planowane jest na pierwszy kwartał tego roku. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 70

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

z prawdziwą przyjemnością, nawet bym się nie obejrzał za siebie, żeby tu broń Boże nie wrócić do tego syfu

Gość

Skoro Ci tak smutno i brzydko wyprowadź się i daj żyć innym normalnie.

Gość

to fakt, że nie można kogoś nauczyć kultury skoro nie ma jej od samego początku

Gość

A gdzie tak w Pruszkowie powstają nowe parkingi, drogi, bo nie zauważyłem? Przecież,, niedasie,, chyba, że w wirtualnej rzeczywistości, a ulice?Myślisz chyba o tych dziurawych drogach i chodnikach, szczególnie na zbikowie, porównać szkołę obiekt o innej użytkowności do cdk, nikomu nie potrzebny obiekt jeszcze przepłacony, na który to kasa jest, a gdzie remont lub budowa nowego wiaduktu, gdzie ten remont sieci wodociągowej, bo ciągle tylko są awarię wody,

Gość

A czy Pruszków stać na nowe szkoły, ulice, parkingi? Oczywiście że stać to dlaczego miałoby nie stać Pruszkowa na obiekt za 72 mln skoro szkołą na Gąsinie będzie kosztować 50 mln? Kultury to ty mnie synu nie ucz. Idź weź zimny prysznic to ci ciśnienie zejdzie.

Gość

Podstawowe pytanie brzmi czy miasto Pruszków stać na tego typu obiekt, wiadomo, że nie, za tą cenę 72 mln można by przeznaczyć na inne potrzeby:

Gość

Szkoda czasu gadać z kimś takim, tobie również zadałem pytanie i też czekam na odpowiedź, pytanie brzmi idiota czy kretyn? , naucz się kultury,chociaż troszkę, spróbuj, a dasz rade, a na,, wy,, to pisz sobie do swoich kolezków Zrozumiał?

Gość

Człowieku ochłoń - po co siejesz ferment o jakiś torach kolarskich którymi nie zarządza i nigdy nie zarządzało miasto - idź do PZKOl u i zapytaj się dlaczego żadnych nie organizowali aktywności? Nie porównuj dwóch róznych pojęć. Świń z tobą nie pasałem - ale pytanie zadałem - Kretyn czy Debil odpowiedzi nie dostałem żadnej. Więc wnioski sam wyciągam. Jakie wnioski? Pokaż wnioski? Od kogo te wnioski? W zimę na tor - jak tam nie grzane było? Na głowę poupadaliści?

Gość

Ten budynek to wypisz wymaluj sand crawler pustynnych skrzatówz gwiezdnych wojen, czyż nie?

Yssma

Były pomysły przeniesienia tam w zimę np. giełdy staroci, lub pchlego targu, itp. tylko, że miasto nie wykazalo żadnej inicjatywy, bo ,,co zrobisz jak nic nie zrobisz,, i ,,niedasie,, Tylko w 2008 przy otwarciu padały słowa, że co tam miało nie być, iż teraz to dopiero będzie fajnie

Gość

Yssma: no i gdzie tu jakaś mowa o mieście? Szeroki wachlarz możliwości nie oznacza, że będą one organizowane, gospodarze welodromu mieli wykorzystać ale nie wykorzystali i co z tego? Wróbel też ma szeroki wachlarz możliwości i nie znaczy to wcale, że zorganizuje koncert chopinowski u siebie.

Yssma

Gość 2018.02.08 17:42 Kpisz, kłamiesz, na bezczela jedziesz gościu czy o droge pytasz?, Kity wciskaj sobie ciemnocie, Tor kolarski oprócz czysto sportowego miał mieć też i inne zastosowania , cytuje: ,,Na początku zgromadzeni goście obejrzeli prezentację multimedialną, która przedstawiała wiele ciekawych informacji na temat szerokiego wachlarza możliwości i zastosowań pruszkowskiego obiektu, nie tylko do celów kolarskich, a nawet nie tylko sportowych. Gospodarze welodromu mają także zamiar korzystać z innych możliwości komercyjnego wykorzystania BGŻ Areny – organizacji kiermaszów, festynów, imprez rozrywkowych czy wystaw. ze strony http://supermaratony.org/bgz-arena-ujrzala-swiatlo-dzienne/

grzegorz

do Gość2018.02.08 17:42 Co za ,,wy,,?nie jestem z pisu, żebyś pisał do mnie na ,,wy,, wbij sobie to w końcu do tego tępego łba, kto ci dal prawo obrażania innych ? świń z tobą nie pasłem , żebyś mnie obrażał epitetami i pisał na ,,wy,, idiota czy kretyn?

Gość

Do Gość z 2018.02.06 15:02 Stary daj mi namiar na swojego dilera bo widzę że ma cholernie mocny towar

Gość

Wy cyklistów nie lubicie. Tor kolarski nie jest własnością miasta i nigdy nie był. Nie był ani nie będzie siedzibą MOK ani Pruszkowiaków. Nie ma sali widowiskowej etc. Po co podajesz przykład toru który nie ma nic wspólnego z miastem (oprócz tego że jest wybudowany w Pruszkowie) do budynku wybudowanego przez miasto i dla instytuji miejskich? Baran czy debil?

Gość

Obiekt nie jest brzydki,tylko smutny. Trochę więcej szkła,stali i juz by było jaśniej. Dla mnie istotne co Brdzie się działo roku tej inwestycji. To jest faktycznie ważne. Zycze dobrych pomyslow,niech obiekt tetni życiem. Niech będzie miejscem do ktotego chętnie będą zagladac młodzi i starsi.

Grzegorz

Z czarnym mauzoleum będzie to samo co z tym torem kolarskim na Andrzeja, co to tam miało nie być, imprezy, festyny, itp, tłumy miały walić drzwiami i oknami. Co obecnie jest? Nie muszę wyjaśniać.CDK utrzyma się tylko, jak wynajmie pomieszczenia bankom i innym instytucjom, bo inaczej za kilka lat będzie lament, że splajtował pewnie z winy starosty, PiS lub krasnaludków lub cyklistów

doktor

Pitu, pitu, pitu...

Gość

cytuje ,,jesteś żałośnie sam w tej narracji,, ciągle klepiesz pod każdym artykułem ten sam tekst,, wreszcie wymyślili cos nowego, to już nie ten sam bełkot, w kółko ten sam, że jak nie lubisz pana janka i spp to musisz być 1. radnym PIS 2. sympatykiem/zwolennikiem PIS

Gość

Nie głosuj - masz prawo. już było że nie wybudują, że nie budują, że źle budują, że ... a teraz widzę już voltę i że za rok będzie stał pusty. Bla bla bla ... Jeszcze nie zaczął działać a już splajtował - dobre. Nie chodzi o krytykę SPP tylko o to żebyś sobie zdał sprawę z tego że jesteś żałośnie sam w tej narracji - ciągle klepiesz pod każdym artykułem ten sam tekst - że to już czas na jana i spp itd to jest nudne na prawdę. Daj szansę do wyborów - na jesieni będziesz sobie zmieniał, wybierał, głosował a po wyborach pogadamy.

Gość

Tor kolarski i Cdk to dwie nietrafione, przepłacone inwestycje

Gość

Ciekawe czy cały budynek będzie na użytek mieszkańców czy połowa powierzchni zostanie wynajęta firmom zew. Tak jak to ma miejsce z przedszkolem na Antka. Pobudowali przedszkole, a wiele dzieci i tak się nie dostaje do przedszkola bo cześć powierzchni wynajmowana Np. Na gabinet rehabilitacji , drukarnie etc . Żenada !

Gość

tyrole starosty w akcji opluwania Wladz Pruszkowa. na forum.precz z pisioram w Pruszkowie.

yssma

Proponuję puszczać melodyjke do czarnego tytanica, za rok, jak obiekt będzie stał pusty przyda się jak znalazł to jedziemy patataj, patataj: Ja wierzę - oni tańczą wciąż Oni żyją swoim życiem I dopłyną tam gdzie chcą I wierzę w ich podwodny świat A orkiestra, która grała Do tej chwili gra Nieprawda, że już nie ma ich Oni płyną, tylko wolniej Tak jak wolno płyną sny I nieprawda, nie znajdziecie ich Tyle mil już przepłynęli Tyle przetańczyli dni

Gość

do Gość 2018.02.07 14:21 wole być brzydkim szarym, chromym i ubogim niż głosować na ,,niedasie,,

xcv

do Gość 2018.02.07 14:21 żal i wstyd to jest patrzeć na rządy całego tego żałosnego SPP i 3 króli, cała wasza narracja sprowadza się do tego, że jak ktoś was nie lubi i krytykuje to na pewno jest z PIS, lub jest jego zwolennikiem no i macie wtedy wytłumaczenie, bawcie się tak dalej, aha no i koniecznie trzeba coś dodać o Smoleńsku, to wasza złota myśl buhaaaaaaaaaaaaaa

Gość

Ten sam bełkot PISu cały czas o Dubajach i Nowych Jorkach - żal na to reagować wogóle a komentować to już wogóle nie ma sensu. Prowadzenie takiej narracji to poziom szkoły podstawowej. Nic nie zminie faktu że intesywnie PIS wspierał przeniesienie kompetencji decyzyjnych z miasta do Warszawy w ramach ustawy warszawskiej - i dlatego jesteście brzydcy i szarzy - co Partia każe to chłopek robi - zero własnego zdania na ten temat i decyzyjności - ustalili i wykonali. Te bytności na miesięcznicach smoleńskich też nie są obojętne - chcesz jeść z pańskiej ręki musisz chodzić i pokazywać się bo inaczej nie wejdziesz na partyjne listy a wybory za pasem. Co to daje lokalnej społeczności - NIC.

Gość

a ja tu widzę 3 radnych pis komentujących na zmianę. Żółć wylewają, bo nic im w życiu nie wychodzi. Dobrze ktoś napisał, że ich działania sprowadzają się tylko do szukania afer i naginania rzeczywistości. Gdyby byli uczciwi wobec swoich wyborców to informowaliby rzetelnie o tym co się dzieje w mieście. Problem w tym, że dla nich rzeczywistość i mechanizmy gospodarowania miastem nie mają znaczenia.

magister

Brawo za praktyczną elewację w kolorze pruszkowskiego smogu

Gość

Brzydkie to ja nie wiem co.

MOP

A to seicento spod społem na Kościuszki jeszcze tam stoi?

Gość

Do gość z 15,02 Wiadomo, że gdyby ten PiS nie przeszkadzał to nasz Pruszków byłby już drugim Dubajem czy nowym jorkiem, mielibyśmy dostęp do morza, palmy rosłyby na ulicach przy tropikalnym klimacie a banany i mandarynki były za darmo, może nawet powstał by drugi Golden Gate. Co tydzień wujek sam lub japoniec otwierałby zakłady pracy. Może nawet by metro jeżdziło, a tak SPP chce dobrze, tak się stara a ten paskudny PiS rzuca kłody pod nogi, to nie ludzie to wilki

Gość

Tak naprawdę to nie jest to brzydkie, tylko mieszkańców oburza fakt, że wydaje się kupę kasy na coś co spokojnie mogłoby powstać w innym istniejącym już miejscu. A wokół syf. Ciekawe kto będzie pełnić tam rolę dyrektorską...Pruszkowskie białe kołnierzyki starają się jak mogą by było dobrze.... dla nich...a mieszkańcy? gratuluję radnym PISU że jeszcze jest ktoś kto pełni kontrolę w tym bagnie. Blokują inwestycje bo widzą co się dzieje, jak się dzieje. Moim zdaniem powinni wzmozyc kontrolę z podwojoną siłą

Gość

do Gość 2018.02.06 15:02 jacy wstrętni i okropni są ci radni pis, ale cale szczęście, ze mamy SPP, która obroni nas przed nimi,

Gość

Samorządowe Porozumienie Pruszkowa jest jedyną opozycją dla szalejącego z bezradności Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego jest tak intensywnie atakowane. Tylko pruszkowscy radni miesjcy i powiatowi PiS intensywnie popierali i lobbowali za przyjęciem ustawy warszawskiej świadcząc pseudo konsultacje społeczne w tzw Centrum Dialogu. Tylko radni PIS blokują co roku budżet miasta, inwestycje, nowe szkoły, przedszkola etc. Dziś jedni radni z PiS wożą karmę dla psów o kotów na punkt adopcyjny PSnRzZ a w zeszłym roku radni z PIS kontorlowali to miejsce pytając się - a po co to komu te psy i koty? Tylko radni PIS kontorlują szkoły i przedszkola w Pruszkowie wmawiając wszystkim afery których nie ma i szkalując pruszkowskich nauczycieli i wychowawców. Tylko radni PIS blokują budowę nowych układów komunikacyjnych na Gąsienie i budowę nowego wiaduktu itd itd.

Gość

Nowoczesne mauzoleum z lożami dla VIP-ów

Gośćuuu

Jak czytam te komentarze to dochodze z przykroscia do wniosku ze jestescie bardziej prymitywni od tych kaczek co plywaja po stawie... a budynek najlepiej otynkowac i na żółto wtedy bedzie piekny jak te wasze psie budy w ktorych mieszkacie

Gość

Mam nadzieje że w tegorocznych wyborach samorządowych , mieszkańcy " podziękują " władzom za ten czarny bunkier z patykami na elewacji ...

Gość

Jedyny architektura Pruszkowa niejaki Rogala w szczytowej formie rozkwitu.

Gość

Budowa tego obiektu na wodzie i w takiej lokalizacji komunikacyjnej była szaleństwem ze strony ekipy Samorządowego Porozumienia Pruszkowa. Koszty wzrosły około trzy razy. To jest Miś.

Gość

Budynek ten wygląda bardziej jak biurowiec, a nie dom kultury. A pałacyk porcelitu w centrum jak stał pusty tak stoi.

Gość

Brzydkie to niemiłosiernie...

mieszkaniec

Proponuje przemalować tą czarna bryłę, która chyba nawiązuje do tradycji hutniczych Pruszkowa na jakiś ciepły kolor i urządzić wewnątrz żłobek/przedszkole dla dzieci rodziców płacących w Pruszkowie podatki. Moje dziecko raczej się nie dostanie do Żłobka, a ile mogło by powstać obiektów za tę kwotę?

Gość

Im większy poziom wylewanych pomyj tym większa reklama dla tego miejsca! Cieszę się bo głośno o nim już w całej Polsce. Ja proponuje zamiast sejczento wprowadzić tam na modłę Starostwa - numerki do obsługi petentów.

Ark

Tu już na starcie jest porażka, gdyż mnie będzie kina w CDK. W tym samym czasie na ten pomysł wpadła Nowa Stacja i juz podpisała kontrakt z Multikinem. To w centum handlowym będzie centum kultury a po Czarnym Tytaniku będzie hulał wiatr. Ten obiekt (w innej architekturze) powinien powstać na Wojska Polskiego na działkce po ZUS, gdzie od 15 lat nic sie nie dzieje, bo "znajomi" ją kupili.

Gość

Proponuje na wjeździe do tego przepięknego budynku postawić równie piękny eksponat w postaci seicento z pod SDH idealnie się wkomponuje jako dziedzictwo kulturowe naszego miasta

Gość

A ja pytam po raz kolejny. Jak tam dojechać z Tworek? Jak wyjechać w stronę centrum?

Gość234

Ale lament, bolj bardzo i bedzie bolec jeszcze dlugo hehehe

Piotr

Niestety już za późno,ale wzorem powinno być CK w Grodzisku Mazowieckim.Dużo tańsze w budowie,w centrum miasta gdzie fajnie się wpisuje.A u nas brzydki budynek gdzieś z boku przy stadionie-trochę szkoda.

Zygi

To dla ....Pisiorow! Lepiej nie mowic !

Gość

Pisałem już na ten temat wielokrotnie. To zdjęcie to jest jedyny kąt, z którego budynek wygląda jakkolwiek przyzwoicie - kwestia gustu, wiadomo. Z każdej innej perspektywy jest zwyczajnie niedorobiony.

Gośćhahaha padłem

toż to najbrzydszy budynek w okolicy stolicy :D każdego dnia obok niego przejeżdżam i mnie odraża

Gość

Beznadziejnych komentarzy których zasadność jest tak rzadka że nawet kometować się tego nie chce. Wrócicie do swoich domost o nie zadowoleni bracia w prawie i sprawiedliwości - rzekł Pruszków ...

Gość

A ja myślałem, że to czarne z zewnątrz to jakieś druty zbrojeniowe, do których będą przymocowane jakieś kolorowe sztukaterie. Serio to z zewnątrz nie będzie już wykańczane?

Wysłannik Piekieł

Wydaje mi się, że powinno się to zburzyć i postawić na tym miejscu coś ładnego.

Gość

kiedy renowacja elewacji?

Ja

I co teraz będzie .............

Gość

Jaka władza taka budowla. Ciemność widzę.

Gość

Za takie pieniądze ile można byłoby podłączyć kamienic do miejskiego ogrzewania i zmniejszyć smog w mieście.

Pio

Tytanic

bezrobotny

Kochana redakcjo jakie firmy albo inaczej kto tym rządzi, chcę złożyć CV potrzebuje pilnie pracy jest jeszcze coś, czy wszystkie POsadki już rozdane ? Koniecznie napiszcie, wiązałem z tą instytucją wielkie nadzieje.

Gość

Ciekawe czy za swoje prywatne pieniądze i na prywatnej posesji , włodarze Pruszkowa postawiliby takiego koszmarka ?

77

... i nastała ciemność

Daro

Po co to komu? :(

Gość00

Biurokracja....

Gość

Po co i za ile to powstało nie wiem bo nie mieszkam w Pruszkowie. Patrząc jednak na fotografię odnoszę wrażenie, że to trumna ze ścianą na prochy. Czy taki cel jest tej budowli?

Gość

Mieszkańcy wprost nie mogą się do czekać tłum już czeka przy bramie...:-)

Gość

Georg Lucas ma gotową scenografię do "Gwiezdnych wojen", skoro budowa "Gwiazdy śmierci" dobiegła końca.

Gość

Pomnik Pana Starzyńskiego, ciekawe jacy mieszkańcy??? Pewnie firma Koperski albo Szadkowski i kremacja???

konopczyńska

koszmarek-opałek