27° Niedziela
19 Sierpnia


Maciej Bochnowski

Budowa trasy S8 trwa w najlepsze

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi rozbudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku od miejscowości Paszków do Radziejowic. Inwestycja została podzielona na dwa zadania – dwa odcinki drogowe. Sprawdzamy czy prace postępują zgodnie z planem.

Zadanie pierwsze dotyczy odcinka trasy katowickiej od Radziejowic do Przeszkody, o łącznej długości ok. 9,9 km. Drugie zadanie to rozbudowa drogi od Przeszkody do Paszkowa – długość 11,6 km. Te dwa fragmenty składają się na brakujący element przebudowanej już wcześniej drogi krajowej nr 8 na terenie naszego regionu. Po zrealizowaniu inwestycji kierowcy będą mogli komfortowo podróżować w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, choć w aglomeracji warszawskiej S8 posłuży raczej jako droga dojazdowa do stolicy, tak jak miało to miejsce do tej pory. 

Kontaktując się z GDDKiA spytaliśmy z jakimi trudnościami wykonawca spotkał się podczas rozbudowania trasy katowickiej. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że podczas wykonywania prac związanych z budową węzła w Nadarzynie napotkano na pozostałości po cmentarzu przykościelnym, o czym już wcześniej informowaliśmy. Jeśli to rzeczywiście jedyne utrudnienia, to inwestycja zdaje się być nie zagrożona. 

Najwcześniej ma być oddany odcinek Przeszkoda-Paszków. Według dokumentów planowana data zakończenia robót to początek października tego roku. Czy termin zostanie dotrzymany? – Na obecnym etapie nie przewidujemy opóźnień w realizacji odcinka Przeszkoda-Paszków – odpowiada  Marta Małęczyńska z GDDKiA. Odcinek między Radziejowicami a Przeszkodą ma być gotowy w połowie lipca przyszłego roku.

Mimo że nie przewiduje się opóźnień, to prace drogowe nieco obniżyły tempo... – Aktualnie w okresie zimowym nastąpiło spowolnienie prac budowlanych ze względu na warunki atmosferyczne. Największy zakres robót w obecnym czasie jest prowadzony w rejonie węzła Nadarzyn, jak i przy rozbiórce pozostałej starej nawierzchni. W okresie wiosennym wykonawca wznowi prace przy wykonywaniu nawierzchni betonowej – mówi Małęczyńska. 

Wkrótce kierowców czekają wielkie zmiany. Wykonawca zamierza wprowadzić nową organizację ruchu, mowa o przeniesieniu ruchu ze starych fragmentów jezdni na nowe. – Obecnie wykonawca jest w trakcie dużej zmiany w tymczasowej organizacji ruchu. Jest to przeniesienie ruchu z pozostałego fragmentu starej nawierzchni na wykonany już fragment nowej nawierzchni betonowej. Wiązać się to może dużymi ale chwilowymi utrudnieniami w ruchu – informuje nas Marta Małęczyńska. I dodaje: – Podobna duża zmiana w tymczasowej organizacji ruchu jest także planowana dla zadania pierwszego, czyli Radziejowice-Przeszkoda, gdzie przełożenie ruchu ze starej drogi na nową nawierzchnię betonową jest planowane w marcu tego roku. Poza tym prace związane z zadaniem pierwszym posuwają się zgodnie z harmonogramem i bez większych problemów.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czy wiadomo kiedy będzie planowana na marzec zmiana organizacji ruchu ?

none

@podkowianin: za blisko Pruszkowa. "Niedasię"...

podkowianin

Oby tylko szybko się uwinęli. Jednak zawsze przy takich pracach bywają poślizgi z terminami. A można by tak trochę oświetlić tymczasową drogę w Nadarzynie? Jadąc z Nadarzyna w stronę Warszawy można łatwo władować się w betonowe zapory. Wiem, że to tymczasowo, wiem, że nie opłaca się itd. Ale może jednak by "dałosię"?

Gość

Do Dara takim kiepskim aut autem idź poszukać bezdomnego to dostaniesz maybacha

Daro

Bede mogl posmigac po nowej trasie moim super Seatem Leonem TSI ! Super!