27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Czytelnik Robert

Budują rondo, są utrudnienia

Do końca września potrwają utrudnienia związane z budową drugiego ronda na obwodnicy Moszny. Dla ruchu została zamknięta część drogi powiatowej 3112 (ul. Promyka).

W lipcu zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu obwodnicy Moszny z drogą Brwinów-Moszna-Domaniew. Władze Brwinowa podkreślały, że był to najtrudniejszy element całej inwestycji z racji uwarunkowań technicznych i dużej liczby samochodów jadących do/z węzła autostrady w Pruszkowie. Ale w ramach inwestycji zaplanowano również wykonanie drugiego ronda, które powstanie na skrzyżowaniu z drogą Moszna-Pruszków.

Prowadzone prace drogowe niosą ze sobą utrudnienia. – W związku z budową drugiego ronda na nowej obwodnicy Moszny wykonawca musi zamknąć dla ruchu część drogi powiatowej DP 3112 (ul. Promyka). Prace mają potrwać do końca września. W tym czasie autobusy linii B4 i B10 będą omijać przystanek Moszna I (wieś). Pojawiły się już tablice prowadzące kierowców objazdem – poinformował brwinowski magistrat.

Obwodnica Moszny i Domaniewa pozwoli rozwiązać problem tirów, które korzystały z miejscowych dróg i uprzykrzały życie mieszkańcom. Koszt inwestycji to blisko 2,7 mln zł. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Za jakiś czas ta obwodnica Mosznej okaże się wewnętrzna drogą międzymagazynową!

Gość

Wariactwo, szaleństwo i wyjątkowa niegospodarność. Na wsi zabitej dechami za domami chłopów zrobili drugą drogę i obwodnicą ją nazwali. Hahahahaaaa.... Komu ta obwodnica równolegle 20m. od ul.Promyka??? Zdaje się, że ktoś wywąchał możliwość "zarobienia" kilku złotych na zadupiu. Jeden taki tam stoi relikt socjalizmu. Widać go z kilkudziesięciu kilometrów. Teraz zrobili drugi. Droga, która zupełnie niczego nie odciąża.

Głos

Cały czas odnoszę wrażenie że osoby decyzyjne w Pruszkowie to zwykli idioci...Powinni rządzić ale na oddziale zamkniętym w Tworkach...z korzyścią dla nas i dla nich samych.

brwinowianin

Ta inwestycja jedynie odciąża Domaniew w godzinach poza szczytem komunikacyjnym. Bo rano nie będzie opłacać się jechać na rondo z ul.Promyka i dalej drogą przy wysypisku śmieci do "węzła" z A2 - ponieważ ta droga jest podpożądkowaną dla jadących z Domaniewa. Więc każdy i tak wybierze drogę przez Domaniew. Jedynym rozwiązaniem na odciążenie "węzła Pruszków" jest zbudowanie kolejnego wjazdu dla jadących z Milanówka/Podkowy/Grodziska/Brwinowa w miejscowości Moszna. Wówczas Ci wszyscy kierowcy w ogóle nie będą musieli jechać do "węzła Pruszków" .

Kkk

To jest kolejną droga która nic nie rozwiązuje podobnie jak ulica Przyszłości z przejazdem kolejowym ze szlabanem.Zamiast tych budowli lepiej byłoby zainwestować w Paszkowianke i połączenie dw 701 i 718 omijające węzeł Pruszków co byłoby idealnym rozwiązaniem dla kierowców jadących do autostrady z kierunku Brwinowa.

Gość

Jak się nazywają mieszkańcy moszny?

Gość

Bardzo niezrozumiałe podejście do budowy obwodnic w naszym regionie. Gdy na Mosznej dla kilkunastu prawie opustoszałych gospodarstw z nielicznymi młodymi mieszkańcami tam, buduje się obwodnicę, by odciążyć ruch z przed ich domostw, w Piastowie Powiat z Panem Szuplewskim na czele chcą przeprowadzić obwodnicę przez najściślej zamieszkały region Piastowa (Barcewicza, Ogińskiego,Żółkiewskiego). Temat tej obwodnicy wcale nie jest zamknięty. 19 Czerwca Szuplewski dostarczył gotowy projekt tej obwodnicy do Powiatu i czeka na zezwolenie na budowę jej. 19 Czerwca na Radzie Miejskiej powiedział wszystkim, że temat jest zamknięty i nie chce do obwodnicy już wracać. Zbudźcie się, bo jesteście manipulowani.

none

@Gość: Do tego należy dołożyć kolejny etap budowy S8 na odcinku Paszków - Radziejowice: zaczęły się prace w okolicy Nadarzyna. Na skrzyżowaniu 8-ki z drogą Nadarzyn-Wólka Kosowska powstanie rondo. Jedyny potencjalny objazd dla mieszkańców Nadarzyna, Strzeniówki, Starej Wsi oraz osób dojeżdżających z Milanówka/Grodziska został właśnie zaorany. Na całe szczęście jest nadzieja, że do końca października powstanie droga serwisowa wzdłuż budowanej trasy, może to chociaż troszkę pomoże :-)

Katolik

Zaprawdę powiadam wam już niedługo jedyną drogą bez remontów i korków będzie :droga przez mękę ! pozostanie nam tylko z niej korzystać

Gość

Czy budowę ronda wykonuje ten sam wykonawca co ul. Warsztatową? - na warsztatowej prace zamarły.

Gość

Gratulację zgrania w czasie wszystkich remontów dróg, zamknięcia linii kolejowej i początku jesieni. Na pewno było to nie lada wyzwanie logistyczne, żeby tak idealnie wszystko zaplanować Do pełni szczęścia brakuje tylko pierwszego śniegu