27° Środa
19 Września


Dron Pruszków

Budują ul. Wolności w Parzniewie

Powstaje nowa droga dojazdowa do osiedla w Parzniewie. Tym samym mieszkańcy zyskają alternatywę w stosunku do ul. Działkowej w Pruszkowie, która na tę chwilę jest jedyną drogą prowadzącą do bloków.

Będzie to tak naprawdę równoległa droga do ul. Działkowej. Jest ona budowana wzdłuż osiedli Twój Parzniew na odcinku od ul. Solidarności do ul. Młodości. Czyli droga zostanie poprowadzona z tyłu osiedla od strony torów PKP w kierunku ul. Przyszłości. Temat ten podejmowaliśmy w styczniu tego roku, przeczytacie o tym tutaj.

Jaki jest zakres prac? Powstanie nie tylko nowa jezdnia z asfaltu, ale też chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, 64 miejsca parkingowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie.

Koszt prac to ponad 2 mln zł.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 42

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość1

Muszą wybudować, bo ul. Działkowa będzie miała status obwodnicy miasta wyprowadzający ruch tranzytowy do A2.

Gość

Nie nazwę was zwierzętami bo to byłby komplement... Pola pruszkowskie tak są nazywane na których stoi te bagno z betonu to totalna porażka!!! Ludzie najpierw narzekacie na Mzo teraz nadchodzi ulica pod uwaga samymi oknami bedzię problem i to poważny! Jeżeli coś się buduję to z sensem a i do tego dochodzi drugi przejazd też będzie problem i to poważny. Jeszcze 2 lata i zaczniecie się stąd wyprowadzać wszyscy. Pruszków to straszna porażka deweloperów! Nie budować bloki i niszczyć zieleń i miejsca tylko inwestować w nowoczesne drogi żeby były z sensem! A w pruszkowie niestety brakuje dróg. Bo bloków to jest zdecydowanie za dużo! Pruszków na tym straci! Tyle w temacie palanty!

Anty burak bez wpr

@Wilku 2018.05.14 11:39 Jeszcze dopisz że tylko ty masz prawo okradać stolicę.

Gość

Za moje i wasze zbudują deweloperowi dojazd do kolejnych działek. Autorzy artykułu powinni się zastanowić czyje to działki i kto na tym zarobi.

Gość

nastepny co wszystko wie, skad hejt i ze dzialkowa nalezy do powiatu. biedabloki nie sa zawilogocone i zagrzybione jak na polach parzniewskich.

Gość

Jak zawsze najwięcej hejtu z biedabloków na staszica i od dzielnego elektoratu 500+. Kole w oczy to że ktoś ma ładniejsze miejsce do mieszkania??? Działkowa jest drogą należącą do powiatu więc i do Pru i do gm. Briwnów - a podatki i tak wszyscy płacimy do Pru - więc skąd tyle jadu "moje", "obce"??? Wiele osób na Parzniewie jest z Pru lub Warszawy.

Gość

Osiedle na polach parzniewskich to jest takie kukułcze jajo podrzucone Pruszkowowi przez gminę Brwinów. Wydano pozwolenie na budowę takiego osiedla tuż przy granicy z Pruszkowem wiedząc, że mieszkańcy tych domów będą musieli korzystać z infrastruktury tego miasta, dzieci będą miały tam najbliżej do przedszkola, szkoły, przychodni itd., bo do placówek w Brwinowie jest dalej i gorszy dojazd. Podkreślam: TO NIE JEST WINA MIESZKAŃCÓW! Ktoś dał pozwolenie na to, żeby to osiedle powstało w tym miejscu i w takim kształcie, bez zobowiązania inwestora do stworzenia infrastruktury (dróg, placówek oświatowych). TEN PROBLEM JEST W CAŁYM KRAJU.

Gość

@Gość 2018.05.15 12:01 sarkazm jest ci obcy?

Gość

gość 11:40 - kto ci jeszcze zabiera powietrze? widzę, że ksenofobia nabiera rumieńców nawet ta bardzo lokalna. przerażające. a jak rzucasz jakimiś danymi to podaj źródło.

Gość

Aga: a czyż nie zadaniem gmin jest dbanie o infrastrukturę właśnie po to żeby można było w danej gminie rozwijać budownictwo mieszkaniowe. "Zysk" gminy po podatki od nieruchomości , nieprawdaż? Czy czegoś może nie wiem?

Gość

@Adam, a ty ktoredy bedziesz jezdzil? przez stolice twojej nowej gimny, z kierunkiem na blonie? ludzie z wpr dogryzaja parzniewiakom z agromana, bo 80% z nich ma wciaz zameldowanie w wpr i zabieraja im miejsca w przedszkolach, na parkingach, zabieraja potwierze w sklepach , tworza korki na dzialkowej w Pruszkowie, na prusa w Pruszkowie, na powstancow w Pruszkowie itd. Gdyby nie dzialkowa w Pruszkowie musialbys parkowac na polu od przyszlosci. ot zwykla ludzka zazdrosc.

Gośćaw3r

nic się nie działo przez 5 lat, to przed wyborami trzeba coś zrobić.

Gość6

tam jest MPO , zapach zabija

Gość

grodzisk Maz.to największa Wieś nie ma tam co wypić i zjeść.brud i smród.

kaczor

Nie głosuje cały Pruszków na pisowców jak też na spadochroniarza z kobyłki .

Aga

Kasa na drogę idzie z gminy, kasa ze sprzedaży mieszkań przy tej drodze do kieszeni developera. No piękny biznes... Proszę developerowi do ceny gruntu dodać te 2 mln z koszt budowy drogi i całej infrastruktury... Kto będzie developerem? koledzy i znajomi królika?

Adam

Mieszkam w Parzniewie , wcześniej Warszawa-Mokotów. Nie rozumiem mieszkańców Pruszkowa o co chodzi z tym dogryzaniem ludziom, którzy kupili sobie mieszkania GDZIE CHCIELI.Ja wybrałem generalnie Pruszków bo musiałem pogodzić fakt dojazdu do Żyrardowa jak również Warszawy. Powiem więcej oglądając resztę na tamten czas dostępnych lokum wybrałem właśnie Parzniew bo obserwowanie babć uprawiających siatkówkę bazarową czy grillującego lokalnego Janusza na ciut większym balkonie nie wchodziło w grę!!! Nie mówiąc o wyjeździe z innych osiedli i włączenie się do ruchu vel korków. Proszę się ode mnie i moich sąsiadów ładnie mówiąc odwalić! Upust zazdrości to leczenie kompleksów!! co do drogi-super! Połączenie z nowym przystankiem skm z pewnością będzie do tego droga rowerowa bez jak to widzę w Pruszkowie urywanych ciągów szarej kostki -fantastycznie! Gdy wokół teren się rozwija ceny mieszkań pójdą w górę. A hejterzy niech dalej psioczą na wszystko. Wam niedługo zlikwidują przeprawę jedyną do A2 to z podkulonym ogonkiem wrócicie na Działkową o ile korki z Prusa, Powstańców itp Wam pozwolą!

Głos

W Pruszkowie buduje się na potęgę,co jest dobre dla miasta jednak pod warunkiem że są stworzone do tego warunki w postaci odpowiednio wybudowanych dróg dojazdowych dla mieszkańców nowych osiedli...Pruszków i tak w tej chwili stoi (godziny ranne w kierunku A2 ,czy to od strony Znicza czy pruszkowskiej zwałki to tragedia) a co dopiero będzie gdy wszyscy nowi mieszkańcy ul.Lipowej,Komorowskiej czy Parzniewa wyjadą do pracy :) Przyszły remont żbikowskiego mostu też nie wróży najlepiej.Znając pruszkowskie realia to co na zachodzie zajełoby góra rok tutaj będzie trwało 2...

Gość

A do centrum handlowego obok osiedla to rodowici ciągna jak szaleni.. ;). W planach na polach jak na razie jest szkoła - znów będzie hejt? @Marek z Brwinowa no rzeczywiście jest czego wspólczuć - osiedle na polu zyskało calą infrastrukturę lącznie ze stacja kolejową i sprzedają się te mieszkania za 2x cenę jak były kupowane ;)..

Wilku

Władze powiatu i Pruszkowa - pobudka. Za chwilę wyrośnie tam nowe osiedle, które będzie jeździło przez Pruszków. Pilnujcie Paszkowianki.

Tomasz

Osiedle dla Ukraincow? Porazka. Ja mam ich dosc. To tragiczny narod !

Gość

Pewnie nowe osiedle.

Gość

Kargule i Pawlacy. Tacy jesteśmy. Hejt do samego początku. W tym kraju nie może być dobrze.

Gość345

ta droga to przygotowanie do rozbudowy osiedla. Niedługo znikną pola i wszystko zostanie zastąpione ciasno położonymi blokowiskami, aż do terenu wojskowego.

Gość

Tak sobie myślę ze i ta droga i stacja PKP to państwowe przygotowanie do prywarnego projektu jakim będzie wybudowanie następnego osiedla mieszkaniowego.

Marek z Brwionowa

Teraz współczuje tym mieszkańcom z jednej strony droga z drugiej strony droga a i jeszcze tory kolejowe ot tanie mieszkania= tania lokalizacja

Gość

W wyborach Starzyński i Kurzela i cała ich klika startują jako partia WPR!! NIE GŁOSUJEMY!!

Kati

Jedyne miejsce na Polach gdzie mozna puscic psa wolno zeby sie wybiegal. Na tym osiedlu nie ma takich miejsc i za chwile bedzie trzeba prowadzac tyko i wylacznie na smyczy !!!! a tam jest tak mokro ze zycze powodzenia ludziom ktorzy kupia tam mieszkania

piszczy i piszczy

ul.woności? - chyba raczej powinna się naywać się - ulicą zniewolenia, bo większość mieszkańców tego osiedla mają kredyty na całe życie na karku !

Gość

Byłem w Grodzisku. Szok jak wyglądają tam miejsca rekreacji. Pruszków powinien się wstydzić i gmina Michałowice też

Gste

Ohh.. pruszkowiacy jak zwykle maja ból 4 liter... co to Was tak boli to osiedle? Ci mieszkańcy miesiecznie zostawiają w waszych sklepach i restauracjach około 2mln złotych, więc po co ten hejt???

Gość12345

Jakby większość słoików mieszkających na tym osiedlu jeździłaby tylko prywatnymi autami to by nie było problemu z parkowaniem ale jak się chce pokazać na swojej wsi, że ma się dwa prywatne i dwa firmowe auto to efekt widać na polu i tyle w temacie.

Gość

2 mln. Za tę drogę? Trochę za mało, no chyba że to kiełbasa wyborcza

Gość

Faktyczny problem z parkowaniem nie wynika z tego, że mieszkańcy osiedla nie wykupili miejsc, tylko z ich zbyt małą ilością, bo dwa samochody w rodzinie to nie luksus a raczej standard. Pisanie z przekąsem 'Parzniewskuej Burzuazji' wskazuje na głębokie kompleksy autora.

Gość

Mapka: https://www.brwinow.pl/images//stories/2015/zalaczniki_art/uklad_komunikacyjny_Parzniewa/Uk%C5%82ad_komunikacyjny_Parzniewa.jpg

Gość

Powinien być zakaz sprzedaży mieszkań bez miejsca parkingowego pod blokiem albo garażu podziemnego. Tak to Burżuazja Parzniewska by w błocie na Działkowej nie grzęzła autami.

och

sadzac po ilosci samochodow na klepisku przy dzialkowej to tych miejsc parkingowych powinno byc co najmniej 364.

Gość

Patrząc na poustawiane samochody w terenie zielonym od ul.Działkowej, to zapewne te 64 miejsca parkingowe załatwią problem.

Gość

mapka?

Gość

bez przesady

Gość

Ulica Wolności przy zamkniętym osiedlu. O ironio. :)

TOM_w_PASKI

Takie rzeczy wykonać powinien doveloper