24° Wtorek
17 Lipca

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Archiwum

Budynek przy ul. Warszawskiej na MCK

Gmina Milanówek ogłosiła przetarg na adaptację budynku przy ul. Warszawskiej 18a na Miejskie Centrum Kultury. O tym co dokładnie się zmieni przeczytacie poniżej.

Według dokumentów przetargowych adaptacja ma polegać na przebudowie i rozbudowie dawnego budynku przedszkola na cele edukacyjno-kulturalne. Inwestycja będzie przeprowadzona w dwóch etapach. Ten nadchodzący będzie pierwszym.

 

Pierwszy etap ograniczy się do zmiany sposobu użytkowania budynku, niewielkiej przebudowy wraz z zagospodarowaniem terenu. Piwnica pozostanie częścią techniczną z kotłownią i magazynami. Parter planowany jest jako ogólnodostępny, bez stałych miejsc pracy. Na poziomie nazwanym przez urząd „0.00” znajdą się sale warsztatowe, konferencyjne (dla maksymalnie 40 osób), toalety ogólnodostępne, w tym dla niepełnosprawnych oraz zaplecze kuchenne.

 

Piętro przeznaczone będzie w części dla pracowników: z pokojami, zapleczem socjalnym i toaletą, w pozostałej części – na sale edukacyjno-warsztatowe. Z uwagi na przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej planuje się dostosowanie do aktualnie obowiązujących przepisów, czyli: poszerzenie spoczników (podestów) klatki schodowej, oddzielenie dróg ewakuacyjnych, wykonanie instalacji oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego.

 

W północno-wschodnim narożniku działki projektowane są miejsca parkingowe na dziewięć samochodów. Natomiast w północnej części powstanie jest mały plac zabaw oraz miejsce rekreacji dla dorosłych. Planowane jest również nowe oświetlenie terenu. Inwestycja koliduje z istniejącym budynkiem gospodarczym oraz siecią kanalizacyjną w obrębie działki. Wobec tego planowana

jest rozbiórka budynku gospodarczego oraz przełożenie sieci i przesunięcie dwóch studni

kanalizacyjnych. Główny wjazd z ulicy obsługiwać będzie brama od strony wschodniej. Wejście z furtką zlokalizowane jest na wprost głównego wejścia do budynku. Ścieżki piesze zostaną wykonane z kostki betonowej bezfazowej.

 

Pojawi się również drewniany taras drewniany i ogrodzenie działki z paneli z siatki przemysłowej ocynkowanej.

 

Termin wykonania zamówienia to maksymalnie 10 listopada tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz