27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


MMalko

Burmistrz ruszy w trasę

Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński ponownie planuje serię spotkań z mieszkańcami gmin. Pierwsze z nich odbędzie się 28 sierpnia w Falęcinie.

Coroczne spotkania z burmistrzem stały się niemalże tradycją. Po raz kolejny mieszkańcy będą mogli porozmawiać z włodarzem o najważniejszych gminnych sprawach. – Do tej pory zorganizowałem 164 ogólnodostępne spotkania z mieszkańcami, na które zapraszam poprzez plakaty wywieszane w Brwinowie i sołectwach oraz publikowanych w Internecie. W zeszłym roku 16 spotkań trwało 2473 minuty – podaje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Otwierające tegoroczny cykl spotkanie odbędzie się 28 sierpnia o godz. 18.00 w Falęcinie. Dwie godziny później burmistrz Kosiński odwiedzi Kotowice. Końcówka sierpnia będzie niezwykle intensywna w wykonaniu włodarza Brwinowa. Odwiedzi kolejno Domaniew i Domaniewek (29 sierpnia), następnie Milęcin i Biskupice (30 sierpnia) oraz Parzniew (31 sierpnia). We wrześniu burmistrz odbędzie osiem spotkań z mieszkańcami. Tegoroczny cykl zakończy się 15 października w OSP Brwinów.

Burmistrz Kosiński podkreśla, że kontakt z mieszkańcami jest dla niego istotny. Liczby mówią same za siebie. –  Rozpoczynające tegoroczną serię spotkanie w Falęcinie będzie już 165 spotkaniem, zaś kończące w Brwinowie – 180! – przedstawia brwinowski włodarz.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

@aa - ty Pekin widziałeś... hehehe.

Gość

Właśnie, jakoś nie widać innych "włodarzy" w necie i gdzie indziej. Czasami mam obawy, że gdy otworzę lodówkę, wyskoczy z niej Najjaśniejszy Kosiński i będzie opowiadał, co widział na budowie ulicy Pszczelińskiej o 5 rano, bo akurat przejeżdżał tamtędy rowerem...Rozbuchane ego tego człowieka jest nie do wytrzymania. A tymczasem, gdy spytałem w mini sondzie kilku maturzystów, kto jest burmistrzem w Brwinowie, wiedział tylko jeden. A może nie chciało im się odpowiadać? :D

Gość

@Tutka W punkt! Pomysł ze śmieciami jest totalnie nietrafiony, ale niestety żaden osioł się do błędu nie przyzna.

Gość

@Tutka Zgadzam się z Tobą- problem jest poważny, a wybieg z kompostownikami nieudany. Przez to ludzie śmiecie zielone palą, albo wywożą do lasu. Najlepiej widać to na ulicy Anny Marii na pograniczu gmin Brwinów i Podkowa- cała ulica zawalona gnijącymi śmieciami, a przejeżdżając blisko nocą można napotkać samochód z przyczepką lub przechodnia z taczką. Ciekaw jestem co ministerstwo środowiska myśli o ograniczaniu ilości odbieranych odpadów- jak to się ma do obowiązków gminy.

Gość lokalny

Haha!! Już widzę jak Podkowa się pali żeby przyjąć Otrębusy czy Żółwin pod swoje skrzydła!

Tutka

Można by przydusić żeby rozpisać nową umowę w sprawie odbioru odpadów zielonych. Chociaż 4 worki a nie tylko 2 w miesiącu. Śmieciarze biorą po jednym worku, a reszta stoi cały miesiąc albo dłużej pod furtkami. Przecież okropnie to wygląda, gnije, rozwalone, rozszarpane przez psy. Nie taki był cel ustawy śmieciowej. Kompostownik nijak się sprawdza, dostałam po roku, mało co się w nim mieści. Zresztą mało co w tych naszych ogródkach nadaje się na kompost. Nikt nie kupuje płatnych worków tylko wszystko palą.

Gość

Czemu na łamach prasy tak rzadko pojwia się burmistrz Grodziska? Bo efekty jego działań widać na ulicach, nie trzeba o nich wszem i wobec informować. Niestety najgorsza gmina w okolicy jest zawsze najbardziej medialna. Inaczej ktoś mógłby nie zauważyć tych wybitnych i licznych osiągnięć naszego włodarza.

nexo

@none Podobnie w Otrębusach, po co ma sobie psuć humor, słuchając o jakiś ulicach Poziomki i wszelkich w okolicy. Lepiej jechać na wioski co klaszczą. Kanie, Otrębusy, Borki i Żółwin powinny stanowić jedną gminę z Podkową Leśną. Struktura urbanistyczna i społeczna jest zbliżona, a burmistrz mógłby oddać się w pełni swoim ulubionym wioseczkom od Parzniewa na północ.

miastoBrud-(Brwinów)

a po co takie szopki, przecież on na wszystko ma odpowiedź i szybką ripostę. Dobre gospodarownie to nie są słowa ...- TYLKO CZYNY ! A czyny są niezmiennie takie same - brudne ulice i dziurawe drogi, nawet ścisłego centrum Brwinowa nie jest w stanie ogarnąć! I tak np. tzw. "dom amerykański" -dawniej kino - dziś straszy , jest tam centrum spotkań lokalnych alkoholików, swoisty "dom kultury" :) Dalej idźmy - chodnik przy sklepie żabka i banku, dziurawy i nierówny, pamiętający lata 1970. Już nie wspomnę o stanie asfaltów na rynku w centrum - to też wczesny Gierek. Władze miasta to stała niezmieniająca się klika wzajemnie się adorująca dlatego miasto wygląda jak wygląda!

Gość

Obwodnica Parzniewa by się przydała. Tą drogą jeździ coraz więcej samochodów. Przy okazji wyprostowałoby się 3 ostre zakręty, a mieszkańcy mieliby spokój.

none

W Kaniach zapewne się nie pojawi, bo tam drogi kiepskie i szkoda zawieszenia...

Gość

Kiedy przyjedzie na Działkową do Pruszkowa?

aa

Są inne priorytety. Skoro deweloper wybudował pekin na Działkowej to czemu reszta miejscowości gminy ma ustępować swoich spraw? Widziały gały co kupują.

Gość

Co ze szkołą na Dzialkowej w Parzniewie, ile można czekać.