25° Wtorek
18 Września

Śr

Archiwum

Burzliwa powiatowa sesja. Odwołano wicestarostę

Radni powiatu pruszkowskiego zagłosowali za odwołaniem Krzysztofa Rymuzy z pełnienia funkcji wicestarosty. 16 osób zagłosowało „za”.

Na wczorajszej sesji powiatu pruszkowskiego doszło do szokującej decyzji. Krzysztof Rymuza został odwołany z funkcji wicestarosty. Głosowało 23 radnych. 16 głosów było „za”, pięć przeciw i dwa wstrzymujące się. – Panie starosto bardzo dziękuję za owocną współpracę dotychczas, myślę, że wspólnie udało się osiągnąć bardzo wiele dobrego. Współpraca nie była doskonała, ale była dobra i myślę, że z pozytywnym skutkiem dla powiatu wierzę, że nadszarpnięte zaufanie zostanie odbudowane – mówił podczas sesji Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

– Chciałem bardzo serdecznie podziękować za prawie cztery lata wspólnej pracy. Sytuacja jest trochę zaskakująca ponieważ dowiedziałem się o tym w czasie sesji, ale taki jest los członka zarządu. Myślę, że wypełniałem swoje obowiązki w miarę moich możliwości. Te cztery lata były okresem w którym to zadanie było wypełnione w sposób należyty. Powiat osiągnął bardzo wiele, nie chcę się na ten temat rozwlekać, ale myślę, że nie mamy się czego wstydzić – powiedział Rymuza.

Sprawę skomentował na swoim facebooku również Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Na sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego doszło do kuriozalnej sytuacji. Starosta Maksym Gołoś przewodniczący zarządu powiatu pruszkowskiego złożył wniosek o odwołanie wicestarosty Krzysztofa Rymuzy. Wniosek został poparty przez radnych Platformy Obywatelskiej, PIS i Klubu Dobro Wspólne. Ambicje osobiste i polityczne wyeliminowały z pracy (mam nadzieję że na krótko) najbardziej aktywnego, merytorycznego i skutecznego samorządowca. Wszystkie jego pomysły a było ich dużo były korzystne dla mieszkańców powiatu ale przede wszystkim Pruszkowa. Dziękuję Ci za dotychczasową współpracę i liczę że wkrótce Twoje doświadczenie i kreatywność zostanie docenione i lepiej wykorzystane – czytamy we wpisie.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 54

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Koniec już starego układu który od końca lat 90 tu rzadzi_ każdy m9ze być dobry aby tylko nowy i poza układami, obecny prezydent jest już wystarczająco długo i powinien już zrezygnować _ co za długo to niezdrowo

Gość

Starosta Gołoś, który jest zięciem posła Sasina z PISu dostał stanowisko Starosty "po rodzinie". Teraz się wkurza, bo na prezydenta Pruszkowa zamiast niego startuje syn Sipiery (wojewody mazowieckiego). Więc się chłopiec obraził i teraz miesza... jak w piaskownicy.

Gość

precz z pisem w Pruszkowie i w powiecie.

gość

Precz z kolesiami wspólnoty samorządowej.

Gość

Precz z preczem

Gość

Precz z pisem

obserwator

Wicestarosta źle na tym nie wyjdzie, trzymiesięczna odprawa, ekwiwalent za niewykorzystany urlop pozwoli mu przeżyć do wyborów, w tym czasie zatrudni się jako lekarz, nie upłynie mu okres nie wykonywania zawodu i jeszcze ma czas na robienie kampanii. Same zyski, nie jest ofiarą. A może tak miało być?

Gość

No cóż... Kto sieje wiatr ten zbiera burzę

Gość

Brawo leśny dziadek, który tylko knuł dostał pstryka w nos.

M.

Przykre to. Vice, pracujący na rzecz "miasta" a nie powiatu, tak dobrze pracujący, że nawet podważa to w udzieleniu absolutorium dla zarządu, którego był częścią (wstrzymał się od głosu). Co więcej, jego kolega klubowy - przewodniczący komisji rewizyjnej wstrzymał się od głosu przy wniosku o udzielenie absolutorium, choć jak sam przyznał podczas sesji absolutoryjnej "wykonanie budżetu mu się podobało" - a to tego dotyczył wniosek. Choć to jego głos był rozstrzygający. Po czym również podał się do dymisji z funkcji przewodniczącego komisji. Trudno się dziwić, że został odwołany, tak dobrze pracował dla powiatu, że docenił go wyłącznie vice Prezydent Kurzela. MWS pokazała jak zależy im na dobru mieszkańców i powiatu. Wstyd. Teraz czeka nas próba odwołania zarządu...a może nawet komisarz, który będzie jednoosobowo (bo rady powiatu też już nie będzie) zarządzał powiatem do jesieni. Jeden komisarz w powiecie już był (w Nadarzynie) i pokazał co potrafi. Brawo MWS i pan Kurzela

Gość

Zagadka. Ni to lekarz, ni polityk ?

Gość

Precz z preczem

Gość

Dana, Dana, wszyscy tacy dobrzy gospodarze miasta PRUSZKOWA. Ten zrobił i tamten też zrobił. Popatrzcie mieszkańcy Pruszkowa ile pustych placów w centrum miasta leży. Koty i psy się gonią, bezdomni zrobili sobie toalety itd. Ciekawe jaka będzie odpowiedz naszych kochanych Prezydentów, Starosty, radnych miasta i powiatu.

nadarzyniak

PRECZ Z PISEM W Pruszkowie I W POWIECIE SPADOCHRONIARZa zegnamy do kobyłki

Gość

jak tu nie szanować ludowych mądrości: "Kto pod kim dołki kopie..."

Gość

precz z SPP i ,,niedasie,, 20 lat nic nie robienia

podatnik

OJ w starostwie urządnicy srad.ki dostali że zamiast pracować głupoty piszą na forum.

Gość

Pan Rymuza myślał, że Gołoś przejdzie obojętnie wokół podejmowanych kroków zmierzających do jego odwołania . Proszę zwrócić uwagę na zachowanie koalicjanta, stanowisko przewodniczącego KR daje nam odpowiedź. Głosowanie nad absolutorium, gdzie koalicjant który współrządził nagle stwierdził, że matematycznie jest dobrze, ale to nam się nie podoba. Czyli uznał, że współrządząc robił to źle? Ewidentnie widać o co chodziło w tym wszystkim. Kto mieczem wojuje ten od miecz ginie!

obserwator

JESZCZE JAK ,że była sesja burzliwa wstyd .

och

@gosc z 20:47 - a co ma piernik do wiatraka? mam policzyc ile sympatycy spp spedzili czasu u kurzeli? przeczytaj raz jeszcze, kolesie robia sobie kampanie wyborcza w godzinach pracy. A policzyles ile lat sympatyk spp blokowal poszerzenie waskiego gardla?

Gość

Sesja wcale nie była burzliwa jak sugeruje tytuł. Nie było pyskówek a tym bardziej mordobicia.

Gość

Mam nadzieje, źe to koniec wsólnoty samorządowej w powiecie w Pruszkowie i Piastowie. Dosyć juź tej kliki.

Gość

Do och . Czy policzyłeś ile czasu Gołoś i inni pisowcy spędzili na Nowogrodzkiej

Gość

No chyba Morawiecki z Sipiera nie strzela sobie w kolano po raz kolejny Nowakiem, który jest bez wiedzy i kompetencji. Klasę pokazał juz w Nadarzynie gdzie na wstępie miał duże szanse, ale beznadziejnym decyzjami je zaorzepascil. Jak przedszkolak. Nie zaczyna się kariery od zwalniani czolowych graczy. Ja bym wolał ich pozyskać :-), le może na etat do starostwa to wpadnie

Gość

To juz ustalone Nowak na komisarza

Gość

Starostwo nie zawaliło się bez Smolińskiej, to i bez Rymuzy sobie poradzi, czy ktoś tam płacze?

Gość

Kondzio na komisarza.

och

a jak skomentuje kurzela aktywnosc w swoim SPP w godzinach pracy? tj przekazanie tv przez SPP dla pkps? --- http://spp.pruszkow.pl/nowy-telewizor-dla-dzieci-z-pkps-ciag-dalszy-dnia-dziecka-w-pruszkowie,1383/ --- pracuja do 16ej a juz o 16ej byli u drzwi pkps - teleportowali sie z UM? z buta jest 11 minut, autem 5. Kto jest jego/ich pracodawca?

Gość

Starosta Gołoś jest bez absolutorium za sprawą wspólnoty pruszkowskiej to w odwecie PiS pozbył się v-ce starosty Rymuzy, ot taka sobie polityka na poziomie powiatu, a teraz wojewoda wyznaczy komisarza ze swojej opcji i będzie pewnie p. Nowak, jak nie kijem to pałką.......

Gość

"Ambicje osobiste i polityczne wyeliminowały z pracy (mam nadzieję że na krótko) najbardziej aktywnego, merytorycznego i skutecznego samorządowca." (Cyt. FB Andrzej Kurzela). Czy aktywny, merytoryczny i skuteczny samorządowiec wstrzymuje się przy udzieleniu absolutorium? Czy aktywny i skuteczny samorządowiec Wspólnoty Mazowieckiej może byc jej liderem, skoro nie umie zdyscyplinować swoich radnych?

M.

Ja się laurce Wice Prezydebta nie dziwię. Swoich się zawsze popiera. Kuriozum sytuacji polegało tu na tym, że człowiek miasta robił krecią robotę w powiecie. Wola radnych pokazała, że MWS nie służy ani radzie ani mieszkańcom. Mam nadzieję, że etat na Kraszewskiego już czeka na eks starostę

Gość

Przykre jest to że ludzie nie znający faktów piszą powyższe komentarze. Krzysztof Rymuza naprawdę jest człowiekiem, który stara się coś zmienić na lepsze. Niestety różne układy nie pozwalają na to. Milionowe dotacje zalatwiali dla szpitala zeby pozniej go oddac w prywane rece-swietnie. A z działka też już kiedyś było i wszystko jest legalnie. Szkoda że obraza się człowieka za to że coś próbował robić.

gość

Brawo Gołoś!

Gość

Dostał po nosie i teraz będzie jechał na ,,biednego misia”, a tak naprawdę to chce ugrać stanowisko dla siebie. Nikt nie mówi co było powodem tego wniosku. Może ktoś powie jak zachował się przedstawiciel ugrupowania pana Rymuzy na głosowaniu na komisji rewizyjnej. A obecnych na głosowaniu było 5 osób. Polecam obejrzeć wczorajsza sesje. Czemu wczoraj nie było dwóch pań z MWS ? Przypadek ? Czy ma tu znaczenie ich powiązanie z PiS ? Obi chyba myślą, że my nie interesujemy się polityką i że przyjmujemy tylko to co oni nam mówią. Najlepszym przykładem jest pan K. który sam już przechodzi siebie w hipokryzji. Może niech pan zajmie się miastem bo jak widać od 20 lat słabo wam to wychodzi. Ludzie widza i wiedza więcej niż myślicie. Obudźcie się zobaczcie co o was myślą obywatele czasy, że przed wyborami budziło się córeczkę już minęły. To nie wystarczy, a obrazem waszej ignorancji były ostatnie imprezy miejskie. Sami już się na nich bawicie. Dla równowagi jeszcze powiem, że pan starosta sam powinien się podać do dymisji. Ta cała kadencja nie ma dodatniego bilansu.

Gość997

Za te wszystkie gry, gierki, podchody i zabawy że wszystkimi i przeciw wszystkim to odwołanie, mowic slowami p. Szydło: po prostu mu sie należało.

Gość1234

"Ambicje osobiste i polityczne wyeliminowały z pracy (mam nadzieję że na krótko) najbardziej aktywnego, merytorycznego i skutecznego samorządowca." (cyt. FB Andrzej Kurzela). Należy postawić podstawowe i zasadnicze pytanie: czy aktywny i skuteczny samorządowiec wstrzymuje się przy udzieleniu absolutorium? A tak właśnie zrobił p. Krzysztof Rymuza.... Ten argument jest żałosny. Bez komentarza....

Gość

Nikt nie będzie po nim płakał. To człowiek chory na władzę. W jego przypadku nie ma znaczenia merytoryczna praca. Władza władza i wszystko na pokaz. Nikt nie chciał z nim pracować. Do tego arogancki i z słabością do krzyczenia na pracowników. A jego legendarne skoki nastrojów to w opinii większości pracowników efekt nadużywania alkoholu. Wiem bo jestem jednym z nich. NIkt po Rymuzie płakać nie będzie to super wiadomość że znika z urzędu.

Gość

Pewnie robią miejsce dla Nowaka

Gość

Kurzela się wypowiada bo chce jak zwykle startować do Powiatu, by w przypadku wygranej Starzyńskiego wrócić na ciepła posadkę. Nikt nie wierzy w te bajeczki, że to ostatnia kadencja itp. Dlatego nie zagłosuje na tych ludzi bo wiele w tym mieście już zepsuli.... CZAS NA ZMIANY!

Gość

Dlaczego odwołano wicestarostę? Czy nie dlatego, że zabrakło głosów koalicjanta - Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej - do tego by Zarząd otrzymał absolutorium?

gość

Wspólnocie Samorządowej lud dziękuje. Wystarczy tyle lat przy korycie.

mieszkaniec

Jaki lider, taki pucz. Jak ktoś ciągle chce wykołować innych, to ma za swoje.

badura

Powinien być odwołany starosta i wicestarosta. Pierwszy za kompletny brak kompetencji i nieudacznictwo drugi za totalne kolesiostwo. A pan Kurzela powinien sam zrezygnować ze stanowiska, obserwując co pan robi jak się zachowuje jakie głupoty pan wciska ''ciemnemu ludowi''. aby się tylko trzymać swojego stołka. Nieudolnie próbuje pan piąć się wyżej w swojej marnej karierze na szczęśćcie nigdzie pana nie chcą.

Gość

Precz z kastą Ostapowiczów, Tusków i Sawickich! Czas na kastę Przyłębskich i Sipierów! Koniec z okradaniem "na prywatyzację kamienic"! Czas na okradanie "na premie"! A wy który gang preferujecie?

Gość

Cóż, kto sieje wiatr, ten zbiera burze, a kto mieczem wojuje, od miecza ginie... Sprawiedliwości stało się zadość.

Gość

Kuriozalny to jest wpis Kurzeli. Najpierw krytykuje powiat za współpracę, a potem nagle twierdzi, że członek ich przybudówki w Powiecie, który został odwołany to nagle mąż stanu i jak to współpraca była wyśmienita. Panie Kurzela proszę się w końcu zdecydować jak to jest. Pisze Pan jak to Pan Rymuza świetnie zarządzał służbą zdrowia w powiecie. Tylko dlaczego na jednej z sesji Pan i Pana koledzy krzyczeli, że jest dramat w szpitalu. Szkoda, że zapomina Pan także, że to dzięki Gołosiowi i Sipierze ściągnięto do szpitala milionowe dotacje... No ale idą wybory to trzeba siać propagandę.

Gość

czy na jego miejsce przyjdzie ktoś z Przyłębskich i jaką będzie dostawał premię?

Gość

Prognozuję, że wkrótce leśni dziadkowie odejdą z władz Powiatu. Dzięki, Panowie, za to, co zrobiliście do tej pory, ale... wystarczy.

Gość

Przepraszam bardzo a co do tego ma Kurzela? A skąd Kurzela wie kto jak głosował? Przecież głosowanie było tajne? Co innego Kurzela ma powiedzieć jeśli nie takie banialuki o Ryzmuzie? Takie decyzje to decyzje wspólne a nie samego Gołosia. Wogóle cytowanie Kurzeli w tym przypadku to jest jakiś żart. Kiedy ostatnio pytaliście kogoś z zarządu powiatu na temat decyzji podejmowanych w Radzie Miasta? To jest dziennikarstwo? Uprawiacie politykę a nie dziennikarstwo.

Gość

A to zdjęcie to chyba z 1975...

Zzz

... Wszystkie jego pomysły a było ich dużo były korzystne dla mieszkańców powiatu ale przede wszystkim Pruszkowa ... cyt. Poproszę jakieś przykłady. Dziękuję

Gasin

Pan Krzysztof na prezydenta!

Gość

Juz pisałem gdzieś wcześniej- Teraz wejdzie CBA ma sprawdzać działkę wice w powiązaniu z miastem, bedzie ciekawie

Gość Niedzielny

Pisiorom wali już sodowa, Pan Krzysztof był jednym z najaktywniejszych miejscowych działaczy! Panie Krzysztofie życzę powodzenia, zapewne uda się znaleźć miejsce, gdzie będzie Pan mógł realizować cele i wykazywać się swoim zapałem do pracy!