24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
wpr24.pl

Burzliwe konsultacje w Piastowie

W Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie odbyły się konsultacje dotyczące planowanej przez piastowskich włodarzy inwestycji. Chodzi o budzący emocje projekt przebudowy ulic Barcewicza – Ogińskiego – Żółkiewskiego.

Plany budowy „obwodnicy” Piastowa pojawiły się w ubiegłym roku. I praktycznie od razu wzbudziły szereg emocji. Na mapie większość założeń nie budzi zastrzeżeń. Ciąg drogowy ma mieć nową nawierzchnię, progi zwalniające i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Wzdłuż jezdni ma pojawić się chodnik oraz oświetlenie. Mieszkańcy chcą jednak kilku zmian, które na pozór wydają się kosmetyczne. O dziwo dla władz miasta ich wprowadzenie wydaje się niezwykle kłopotliwe... 

Gorący początek
Atmosfera spotkania już od samego początku była gorąca. Pierwsze głosy niezadowolenia pojawiły się, gdy przedstawiciele urzędu zaprezentowali zasady udziału w konsultacjach. W myśl założeń konsultacji swój głos mogą wyrazić tylko zameldowani w Piastowie mieszkańcy. Właśnie ten zapis wzbudził wiele emocji. – A jeśli człowiek jest właścicielem nieruchomości, a nie jest zameldowany. To właściciel nie ma prawa głosu? – zapytała jedna z mieszkanek. Podobne pytanie do wspomnianego zapisu wniósł właściciel hurtowni warzyw i owoców znajdującej się przy ul. Ogińskiego. – To ja mam inne pytanie. Mieszkam i jestem zameldowany na pograniczu Pruszkowa i Piastowa, a prowadzę od ponad 25 lat hurtownię przy ul. Ogińskiego, odprowadzam co roku blisko 350 tys. zł podatku do urzędu skarbowego w Pruszkowie. Mogę zabrać głos czy nie? – zadał pytanie. Odpowiedź jaką usłyszał brzmiała „nie”. Podobnych głosów niezadowolenia było więcej. Burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski przyznał: Na pewno weźmiemy pod uwagę głosy właścicieli nieruchomości. 

Postawimy mur?
Mieszkańcy Piastowa obawiają się, że modernizacja całego ciągu drogowego w połączeniu z planowanym wiaduktem na Papierni w Pruszkowie i ul. Skrajną sprawi, że pod ich oknami pojawią się setki samochodów, które będą kierowały się do trasy Poznańskiej. Inni dodają, że po przebudowie ul. Żółkiewskiego na wyjeździe w kierunku Bronisz pojawi się rondo. Burmistrz Piastowa zapewniał na spotkaniu, że nie ma takiej możliwości. Wlot od strony Bronisz po przebudowie nadal ma być zablokowany, tak jak ma to miejsce dziś. Dodatkowo Grzegorz Szuplewski nie wyklucza zablokowania połączenia ulic Skrajnej i Barcewicza z drugiej strony projektowanego odcinka. – Bez zgody naszego samorządu tego otwarcia nie będzie – zapewniał burmistrz Piastowa.

Emocje rosną
Całe spotkanie przebiegło w niezwykle nerwowej atmosferze. Kilka osób odkreślało, że konsultacje są prowadzone dla proformy, dlatego wybrano okres wakacji na ich przeprowadzenie. – Gdzie są zwolennicy tej inwestycji w tej formie, którą prezentujecie? – padło pytanie z sali. – Burmistrz przyniósł błędne założenia o tym jakie przeznaczenia ma mieć ta droga. Niech ta droga będzie węższa a z pasem zieleni i ścieżką rowerową – podkreślała jedna z mieszkanek. – Chcemy normalnie tu żyć, mieszkam przy samej ulicy, obok autostrady tu nie da się oddychać – dodała kolejna mieszkanka. 

Pan doskonale wie, że autostrada daje nam takiego czadu, że w nocy słyszymy świst motorów i furgot samochodów. I teraz chce nam pan położyć drogę z pasami po 3,5m szerokości na tiry żebyśmy mieli pod oknami jeszcze lepiej, przyjemniej i czyściej. Cieszę się, że ja na pana nie głosowałam, bo jest mi przykro, że pan od ubiegłego roku, choć rada miejska zabroniła, ten projekt prowadzi i nas gnębi, i nie chce iść na żaden kompromis i ustępstwa. Pan z nas nie robi debili, bo my nie jesteśmy palcem robieni. Mamy umysły, rozumy i umiemy czytać – zaznaczyła Anna

Mieszkańcy chcą przebudowy
Osoby zgromadzone w Miejskim Ośrodku Kultury wprost przyznali, że czekają na przebudowę, ale chcą by była ona przeprowadzona zgodnie z ich oczekiwaniami. Głównymi postulatami zgłaszanymi podczas spotkania były:
– zwężenie pasów ruchu z 2x3,5m do 2x2,75m
– wykonanie ul. Barcewicza z kostki betonowej
– rozważenie budowy skrzyżowań wyniesionych
budowa ścieżek rowerowych 
– rozważenie budowy sygnalizacji świetlnej w rejonie kościoła przy ul. Ogińskiego 

O czym nie mówi się wprost...
Na spotkaniu z mieszkańcami obecna była również radna Maria Ziółek, która zebranych zaskoczyła informacją o planowanej budowie hal magazynowych. – Panie Grzegorzu, panie burmistrzu słucham pana uważnie i jestem zdruzgotana pana wypowiedziami. Doskonale pan wie, że pan się z tego nie wycofa. Gdyby chciał pan to zrobić to zrobiłby pan to już dawno, ponieważ mieszkańcy często przybywali do nas na sesje. Teraz pan ma jeszcze czelność opowiadać im następne bajki. Pan już teraz nic nie zrobi, bo pewne procedury są posunięte. Skoro chciał pan konsultacji, to powinien je pan zrobić przed projektem – mówiła na spotkaniu radna. – Pan nic nie robi dla dobra mieszkańców. Do tego che powiedzieć państwu, że na części pól ożarowskich jest chyba 27 działek prywatnych. Z tego 18 działek jest wykupionych przez tego samego inwestora, który budował właśnie tam magazyny. Należy się spodziewać, że magazyny powstaną. Niech pan nie opowiada, że nie będzie tam ciężkich samochodów. Proszę nie zakłamywać tych mieszkańców – podkreśliła. 

– Nie będę tego komentował, bo nie ma takiej potrzeby – odpowiedział Szuplewski. 

Kolejne spotkanie konsultacyjne odbędzie się na początku września.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 100

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość z Piastowa

Dziś ukazała się informacja że wybory samorządowe odbęda się 21 pazdziernika mam nadzieję że prawdziwi mieszkańcy Piastowa będą wiedzieli jak głosować.

Gość

Panie wszech mogący burmistrzu jeśli ci obywatele co nie są meldowani nie mają prawa głosu to po jaką cholerę ściąga Pan podatki od tych obywateli bo chyba nie za te dziury którymi muszą jeździć

Człowiek_opozycji_te

Nie śpię bo klikam ;-)

Gość

Tubylec - masz wiele racji ale pamiętaj, że po obecnych wyczynach Szuplewskiego miasto na koniec 2018r. będzie zadłużone na 33 mln zł a do tego dochodzą 23 mln zł z umowy partnerstwa publiczno-prywatnego dot. LO A. Mickiewicza, które to teolog przyjął w budżecie zmieniającym na 2018r. jako dochód miasta a nie wykazał w WPF na lata 2018-2029 jako dług do spłaty co powoduje, że miasto będzie zadłużone ponad 60% w stosunku do dochodów własnych, a to jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych i wiąże się dla burmistrza z dyscypliną finansową. Wychodzi na to, że po 2019 r. miasto nie będzie miało pieniędzy na jakiekolwiek inwestycje a tylko do 2029 r. będzie spłacać długi wygenerowane przez miłościwie panującego. Więc o jakich obietnicach może mówić ewentualna nowa władza jak będzie mogła działać tylko jako komisarz zarządzający gminą bankrutem.

Gość

Tubylcy i Piastuny na radnych!

Tubylec

Nowe władze Piastowa , bo na starych zarówno burmistrzu jak i radnych powinniśmy postawić krzyżyk, powinny przedstawić mieszkańcom całościowy projekt przyszłości miasta. Chodzi głównie o to czym miasto ma się stać, czy przyjaznym miejscem dla mieszkańców czy zapchanym hotelem podmiejskim bez powietrza i kawałka zieleni. Taki program , ci co czują się na siłach zarządzać po wyborach powinni przedstawić nam już dziś . Tak byłoby najuczciwiej ! Dotychczasowe rządy to miotanie się pomiędzy interesem deeweloperów i różnych grup nacisku a to z powiatu a to z centrali politycznych takich czy innych. Ja optuje za tym żeby Piastów zachował swój podmiejski charakter, bez wielkogabarytowych budowli i z drogami dla mieszkańców a nie dla tranzytu . Miasto jest otoczone najruchliwszymi drogami w kraju i nic na to nie poradzimy ale za to starajmy się nie pogarszać naszej sytuacji . Drogi w Piastowie ? Jak najbardziej ale dla nas nie przejezdnych. Tymczasem do naszej mieściny Inni chcą zepchnąć ruch od siebie a władze miasta to kupują . To działanie na naszą szkodę ! Dlatego uważam że pora podziękować obecnej władzy i wybrać taką żeby o nas dbała, bo potrzebne nam czyste powietrze i załatane dziury w uliczkach nie remontowanych od pół wieku

Gość

Typie z 2018.07.23 00:46 Randy czy nie przynajmniej miał odwagę przedstawić się z imienia i nazwiska. Może ty cwaniaczku zza klawiatury zrób to samo zamiast obrażać kogoś jako anonim.

Gość

zobaczcie jak radny P. Wojtczak zawzięcie klika na rzecz przewodniczącej RM Agaty Korczak i burmistrza Grzegorza Szuplewskiego, "co on z tego ma", dietę co miesiąc co spada jak z nieba, oby tylko żoneczka z panią przewodniczącą nie wzięły za łby bo pióra polecą, a to będą dwie na jedną bo to tak na hetero i nie tylko wygląda..........

Gość

Manoloo, nie wzywaj prezesa nadaremno, ani on wam nie pomoże ani Antoni ze swoimi zwidami, suweren zdecyduje i wszystkich populistów i szpiegów KGB pogoni bo 70% narodu chce normalnego kraju a nie zawłaszczania instytucji w majestacie prawa i sprawiedliwości.

Manoloo

90% to są wpisy radnych lub ich bliskich , tylko zmieniają się ksywy. Oni jadą sami na siebie tymi wypocinami. Panie Prezesie na kogo tu GŁOSOWAĆ? wskaż słuszny kierunek.

Gość

Najciekawsze na spotkaniu w kinie były wygłaszane monologi Szuplewskiego, że on tylko buduje drogę lokalną. Wedle koncepcji manipulacji społeczeństwem, to się zgadza. Bo to będzie droga lokalna do chwili podłączenia do niej ronda przy ul.Lisa Kuli i wpięcie od południowej strony drogi pod wiadukt na Papierni. No ale zgodnie z koncepcją manipulacji społeczeństwem, Szuplewski buduje drogę lokalną. Ale jak to przyznał na spotkaniu (przed wyborczym. To nie były żadne konsultacje) on nie wie, co jego następcy podłączą pod tą drogę - próbując w ten sposób oczyścić się z zarzutów o budowę poważnej obwodnicy. Sala kinowa wypełniona ludźmi. Ludźmi żywo zainteresowanymi problemem obwodnicy. Ludzi inteligentnych. Ludzi, którzy już dokładnie zdążyli zapoznać się problemem. A pan Szuplewski potraktował tych wszystkich ludzi, jakby się dopiero urodzili. Którym można sprzedać każde kłamstwo.

Gość

:koziołki matołki: z naszego piastowa pod ksywą radnego Wojtczaka pracują na chwałę swego guru klikając i wpisując idiotyczne komentarze i myślą, że są w stanie zagłuszyć rzeczywistość totalnej kompromitacji nieumiejętności zarządzania miastem i zadłużania go na potęgę na 10 lat w przód, a czemu to robią, bo im więcej kasy w obrocie to więcej kapnie dla nich, ot to cała filozofia działań tych niby patriotów miasta............

Gość

Słowem "cymbale" wita ciebie codziennie żona, jeśli takową w ogóle masz, ewentualnie szef w pracy.

Gość

"Gość 20:28" - cymbale zabrakło już ci oryginalności, że kopiujesz swoje stare wpisy, kłamstwa i obłuda to twoje kredo - szkoda, że tylko tyle potrafisz.

Gość

Po treści niektórych komentarzy widać, że ze swoich ciemnych nor już wypełza poprzednia, przegrana ekipa. Zawsze gotowi, by coś opluć albo zmarginalizować. Za to oni odnosili same sukcesy: wojna podjazdowa z Ożarowem o fragment ich gminy, piękne występy w telewizji z chowaniem się po krzakach, usiłowanie likwidacji piastowskich szkół oraz oczywiście zawierzenie Piastowa Niepokalanemu Sercu Maryi. Cała Polska z nas się śmiała. A, no i jeszcze wygrany konkurs na "modernizację" przedszkola, którego regulamin mówił, że wystarczy zapłacić, żeby dostać statuetkę, kategorię się wymyśli. Ano właśnie, jeszcze przedszkole z klocków do tego. A więc sezon na opluwanie uważamy za otwarty. Ale wiadomo - niedługo wybory więc trzeba się pokazać :-)

pręgierz przywrócić

Mając około 100 mln dochodów władze Piastowa nie są w stanie praktycznie nic przeznaczyć na inwestycje i praktycznie całe inwestycje robią na kredyt. To świadczy, jak marni są ci ludzie. To tak, jakby Kowalski zarabiając 10 tys. miesięcznie nie miał paru tysięcy na remont łazienki i brał na nią pożyczkę. Powycinałby piękne drzewa w ogrodzie, zniszczył trawnik i na kredyt posadził jakieś krzaczki, bo do tego sprowadza się rewitalizacja piastowskich parków. Trzeba być niespełna rozumu, aby tak robić, a na dodatek nasadzać krzewy iglaste, nawozić korę i zakwaszać glebę, gdzie rosną (jeszcze rosną) drzewa liściaste! Takie rzeczy powinny być karane: pod ratuszem powinien być zamontowany pręgierz, a po odbyciu kary ci działacze do dalszego postępowania powinni być przekazywani komornikowi.

@Jasnowidz

nie trzeba być jasnowidzem żeby zorientować się, że po kadencji Szuplewskiego będzie 5 długich chudych lat dla Piastowa, jak nie 10 lat, wystarczy poczytać WPF na lata 2019-2029 aby to wiedzieć, gdy zadłużenie miasta na koniec 2018r. będzie na poziomie 33 mln zł a jeszcze dojdzie 23 mln zł za układ partnerstwa publiczno-prywatnego przy rozbudowie LO A. Mickiewicza, które jest utajnione przez władze wobec RIO, to po 2019r. na inwestycje miejskie zostanie tyle co kot napłakał bo będzie trzeba spłacić długi, a szanowny "teolog" jak przejdzie reelekcję będzie sobie siedział na doopie i napełniał konto z naszych podatków już zupełnie za nic robienie

i wszytko jasne

teraz po zachowaniu Szuplewskiego jestem w stanie zrozumieć dlaczego za kadencji Kubickiego tak żarliwie oponował razem z całym NP i burmistrzem Ożarowa Maz. za przyłączeniem terenów z za rowu Konotopa do autostrady A2 i S8 do Piastowa, bo pewnie to by mogło pokrzyżować ich obecne plany wobec centrum logistycznego, które już wówczas planowało dużą inwestycję korzystną dla Ożarowa a negatywną dla Piastowa. Z czasem wszystko staje się jasne i czyich interesów bronił tak przebrzydle atakując poprzednika, który przewidywał negatywne efekty dla Piastowa.

@Gość 21:59

Gościu 21:59 twoje peany na cześć radnego P. Wojtczaka to kpina z ludzkości i z inteligencji homosapiens, ten facio to największy klakier Szuplewskiego, bezmyślnie powtarzający jego brednie i kłamstwa pozbawiony jakiekolwiek wiedzy o mieście i samorządzie, jedyne co potrafi to tylko kiwać otyłym łbem i podnosić rękę za fałszywymi tezami jego guru, tacy jak on to niech leżą krzyżem przed ołtarzem i przepraszają Boga za skrajną tępotę i obłudę ............

SREKOLUDEK

do Gość 2018.07.13 21:59 Ta władza nic nie robi pożytecznego dla Miasta za to Zadłuża go na potęgę improwizując rewitalizację a na funduszach Unijnych zyskują tylko firmy zatrudniające ludzi za wschodniej granicy Wycinane są drzewa na potęga a w ich miejsce wsadzane krzaczki jeden na drugim które już usychają ścieżki rowerowe poprowadzone bezmyślnie a obok nich usytuowane chodniki na środku których stoją latarnie na skrzyżowaniu tysiąclecia z Orzeszkowej przeniesiono kiosk radnego przez który może dochodzić tam do wypadków z udziałem uczniów przyległej podstawówki z rowerzystami ale to wszystko dla mieszkańców za pieniądze które zapewne jak tak dalej pójdzie trzeba będzie zwracać pozdrawiam

Gość

Do: Ewa . Ci co znają tego niby poszkodowanego Karola już się wypowiedzieli i widać wyraźnie dlaczego nie otrzymał większej pomocy ! Jak ma pani takie wielkie predyspozycje społeczne, to proszę mu dać!

Czas_na_CBA

czemu artykuł ten zniknął z najlepiej czytanych przecież miał prawie 6000 osób i plasował się w połowie stawki czyżby kolejna próba wyciszenia buntu społecznego przeciwko mafii NP

Gość

Czytając większość tych wpisów odnoszę wrażenie, że dotyczą one tego Piastowa pod Radomiem lub są dokonywane przez osoby z miejscowości sąsiedniej (Tworki) w której znajduje się zakład dla takich osób. Nie daj Panie Boże takich radnych!!! Szacunek Panie Wojtczak za Pana odwagę i Pana działalność społeczną i poświęcony czas jako Radnego dla naszego miasta. Jest Pan nielicznym Radnym, który rozumie pełnioną funkcję społeczną. Podobno jest Pan pracownikiem Urzędu Miasta - jakoś nie zauważyłam a pracuję tu już ... lat. A już całkowicie nie rozumie porównania NP z komuną. Zmiany jakie nastąpiły i następują w przeciągu obecnej kadencji są nieporównywalne z minionymi latami. A te wpisy to bełkot niedowartościowanych ...! Dlaczego wśród polskiego społeczeństwa jest tyle agresji, obłudy, zakłamania i uduszenia każdego kto żywy i się porusza i chce zrobić coś dobrego m. in. do tych ...? Tragedia!!!

Ewa

Chciałem zwrócić uwagę na wypowiedź pana Wojtczaka. Groźba pod adresem mieszkańca Piastowa! Żadnego konstruktywnego rozwiązania problemu, żadnej pomocy poszkodowanemu z rodziny wielodzietnej, której przez pomyłkę Mopsu przez rok nie wypłacano zasiłku! Zarówno Wojtczak jak i Szuplewski nie mają predyspozycji społecznych. To egoiści z czasów manipulacji i komuny!

sasiad Karola

Karol to naciągacz. Wszystkie pieniądze przepija i robić mu sie nie chce

sasiad Karola

Chłopie ty wszystko przebiłeś co dostałeś z mopsu

Tubylec

Szuplewski gra pod swoich wyborców, bo wybory tuż tuż. Tylko nie skumał o co wyborcom chodzi i sadzi gafę za gafą. Obwodnica ? Szkoda gadać. Terany zielone ? Rąbie starodrzew i wsadza krzaczki. Po prostu jest kasa którą chce wydać za wszelką cenę, żeby pochwalić sie przed wyborami skuteczną absorpcją środków unijnych. Tymczasem każdy grosz w mieście powinien iść na poprawę powietrza. Trzeba dofinansować biedniejszym ludziom przejście z ogrzewania węglowego na gaz i przestać wycinać stare drzewa, bo to one dają nam tlen ! Ale myślę że problemy miasta przerastają intelektualne możliwości obecnego samorządu, więc pora na zmiany.

Robert

Ludzie, władza jest do służenia mieszkańcom a nie na odwrót! Jeśli władza okrada bezrobotną rodzinę, jeśli budują pod oknami obwodnicę, jeśli nie dbają o zanieczyszczenia i hałas to nie spełniają swego zadania. Nie nadają się do roli jaką pełnią, działają na szkodę mieszkańców. Jedyną możliwością jest zmiana władzy! Do dzieła, czas pogonić komunistów z Piastowa!

Teresa

Wojtczak wysunął się przed szereg i pokazał prawdziwą twarz obecnej władzy Piastowa. Totalne poniżanie mieszkańców i ignoranctwo. Co on zrobił dla obniżenia hałasu czy zanieczyszczenia czy obwodnicy? Nic nic, nic, nic. To samo burmistrz Szuplewski, nic nic, nic. Komuna do domu!

Jasnowidz

Tak sobie śledzę te wasze wpisy. I mam takie nieodparte przemyślenie. Platformę Obywatelską utopiła Ośmiorniczka, a Nasz Piastów utopi Obwodnica. Jeszcze jedna analogia. PO mówiła, ze kraj jest w budowie, a NP też mówi że Piastów jest w budowie ;). Panie i Panowie dogadajcie się z ludźmi, bo kolejna kadencja to będzie 5 dłuuuuuugich i skromnych lat w opozycji samorządowej

wizjoner

pogonimy z Piastowa to kolesiostwo, które lody kręciło w OSP Piastów a teraz ten sam zespół rządzi miastem. I co robi? Te same lody, tylko na dużą większą skalę. Powiat pogonił spadochroniarza z Wołomina, w Piastowie spadochroniarz Rytel z Wołomina też pogoniony. A teraz czas na tą pseudo elitę z NP. Ludzie zorganizujcie się! Czy w Piastowie nie ma 21 osób WYKSZTAŁCONYCH, NIEZALEŻNYCH, które są społecznikami i mogłyby zasiadać w radzie miasta! Odpowiadam SĄ, bo to zaledwie 0.09% populacji Piastowa.

Gość

Tak na marginesie. A ile jest w Polsce osób nazywających się Agata Korczak, czy Jarosław Kaczyński czy ktokolwiek inny. Więc te strachy na lachy panie Wojtczak. Prawda jednak jest taka, że jesteście jako władza tego miasta SKOMPROMITOWANA totalnie. Na podstawie Obwodnicy można to zobaczyć gołym okiem. Połowę swojej kadencji, bo niespełna dwa lata, mamicie ludzi o drodze lokalnej, próbując wybudować drogę NIEZGODNĄ Z PLANEM ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO. Najpierw na "hura" w całości. Teraz po kawałku. Naprawdę uważacie mieszkańców Piastowa za idiotów, którymi można pomiatać jak śmieciami? To może rzeczywiście należy w tej sytuacji zgłosić tą sprawę nie na policję panie Wojtczak a do CBA. I tak się stanie niebawem. Piastów jest drugą gminą w Polsce pod względem zaludnienia na km/kw, ale też i w pierwszej 50 miast Europy pod względem zanieczyszczenia powietrza. Te argumenty do was towarzysze nie docierają od 1.5 roku. Jesteście starą pokomunistyczną ekipą, obrośniętą mchem od każdej możliwej strony. Nie macie żadnego pomysłu na te miasto, oprócz kupczenia nim i jego mieszkańcami. Wracając do spotkania w kinie, pan Szuplewski pokazał jeszcze jedną ze swoich twarzy. Brak szacunku dla ludzi, którzy przyszli na spotkanie. Prowadził monolog. Przekrzykiwaniem tylko mieszkańcy byli tylko w stanie uzyskać głos na chwilę, po czym następował żałosny monolog kłamstw.

Ela z UM Piastów

Niestety, ale tak się zachowuje pan Wojtczak w Urzędzie Miasta podczas pracy. Pozostaje wiele do życzenia aby standardy współpracy były zachowane. Cały NP wraz z burmistrzem na czele źle traktują mieszkańców Piastowa. Ela z UM Piastów.

Ewa

Pan Wojtczak pokazuje prawdziwe swoje oblicze oraz całego NP. Zastraszenie społeczeństwa, pogardą ludźmi, kolesiostwo, trzymanie się koryta za wszelką siłę.

Beata

Panie Wojtczak, jakżeś taki hardy,proponuję zawiadomić Policję o niegospodarności burmistrza Piastowa i marnowaniu środków, o wykonanie nowej nawierzchni ulicy pod twoim domem, domem burmistrza, domem mamusi burmistrza. Szczególnie Policja powinna się dowiedzieć stanem ulicy Norwida przy Szkole nr 1, wystające druty zagrażają życiu i zdrowiu dzieci.

Janusz

Panie Wojtczak, wstydź się pan swoim wpisem i straszeniem Policją. Zamiast pracować to czytasz wpr24, zamiast działać na dobro mieszkańców to straszysz, bo masz pseudo władzę. Dosyć tego, już widać na co Cię stać i co reprezentujesz! Cały NP powinien zostać odsunięty od władzy.

TOM_w_PASKI

Zapomniałem dodać że Pan Wojtczak jest blogerem prowadzącym firmę związaną działalność portali internetowych nasuwa się pytanie kto klika dla NP ps do 4408 jakie to podszywanie to tylko pseudonim ciekawe czy jak ktoś wybrał by sobie pseudonim Zenon Martyniuk to Pan Wojtczak zgłosił by ten fakt tak szybko do Prokuratury

TOM_w_PASKI

do Piotr Wojtczak 2018.07.11 23:20 Jest Pan Radnym osobą publiczną człowiekiem wykształconym jak Pan sam o sobie pisze ( http://ipiastow.pl/bloger/firmy/356 )i nie wie Pan że to osoba pokrzywdzona musi zgłosić doniesienie o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę Nawiązując do przestępstw osób publicznych dlaczego nie zgłosił Pan do Prokuratury oszustw jakich dopuścił na styczniowej sesji wobec Radnych i Burmistrza Naczelnik Wydziału Utrzymania Miasta Przecież jest Pan takim społecznikiem a to był Pana obowiązek .Ingerowanie w komentarze tak jak to miało miejsce w przypadku LO Mickiewicza w Piastowie usuwanie ich bo są niewygodne i obnażają nieudolność rządzących to metody komunistyczne. Głosowałem na was a teraz za to pokutuje przepraszam wszystkich za mój głos oddany na NP WYBACZCIE bo nie wiedziałem co czynie

4408

Krytyka-TAK, ale podszywanie się pod kogoś w necie jest jak rozmowa z pedofilem udającym dwunastolatkę.

Gość

ja pierdziu ;) policja, prokuratura za wpis na WPR ;))) to jeszcze o 6 rano pewnie wkroczą pod ten adres, który ustalą w asyście antyterrorystów ;) Państwo Radni trochę rozsądku! Jesteście osobami publicznymi i krytyka waszych działań jest prawem obywateli !! Policja powinna zajmować się bezpieczeństwem obywateli a nie zajmować się PIERDOŁAMI. A skoro Wy nie radzicie sobie z publiczną krytyką i chcecie poczytać same peany pochwalne na swój temat to poczytajcie sobie stronę miasta piastow.pl, albo otwórzcie dowolny numer miesięcznika Czas Piastowa.

@karol

Masz problem z samodzielnym MYŚLENIEM, ponieważ mops jest wsparciem celowym dla niepełnosprawnych, a nie dla ludzi zdolnych do pracy, mogłeś zarejestrować się w urzędzie pracy... Wstydzilbys się ubiegać o wsparcie mieszkając w luksusowych warunkach. We wszystkich sporach jest droga administracyjna postępowania o których mops informuje. Nie udawaj Greka. Są na terenie miasta Piastów organizacje, fundację, które wspomagają ludzi w trudnych sytuacjach. Jesteś typem roszczeniowym bez przyslowiowych jaj. Szuplewski nigdy osobiście nie odmówił pomocy w dramatycznych sprawach. Znam Go osobiście w tych sprawach. Dla mnie jesteś roszczeniowym Naciagaczem...

Piotr Wojtczak

Agata Korczak nie dokonała wpisu o godz. 19.21. Składam wniosek do Policji o ustalenie właściciela wpisu oraz o wyciągnięcie prawnych konsekwencji za podszywanie się pod osobę publiczną.

Karolina

Agata Korczak na Burmistrza Piastowa! Obrońca słabych, pogromca wyzyskiwaczy, nowoczesna w zarządzaniu miastem, innowacyjna.

Gość

A Donald by powiedział " ja wam k****wa burmistrza nie wybierałem.

Gość

Mieszkańcy ul. Sułkowskiego, wasza ulica jest odstawiona na później (pewnie kilka lat) a pieniądze poszły na obwodnice i wiadukt. Szuplewski, będzie was mamić że są problemy. Możecie mu odpłacić ankietą.

Agata Korczak

Burmistrz Szuplewski odpowiada za poprawne działanie Mopsu. W takiej sytuacji skrzywdzenia bezrobotnej rodziny wielodzietnej, Szuplewski powinien natychmiast oddać zaległe pieniąadze wraz z odszkodowaniem. Jeśli tego nie uczynił, powinien teraz oddać wszystkie pieniądze wraz z odsetkami.

Gość

Pewnie przy odrobinie dobrej woli mogli pomóc w takiej sytuacji. No cóż za to sobie krzywdy nie dadzą zrobić. Sejm uchwala ustawę o obniżeniu pensji samorządowców, a samorząd się broni i pensję obniża ale dodatki podnosi i wszystko pozostaje po staremu. Osobiście jestem przeciwnikiem tej ustawy, bo osoby piastujące odpowiedzialne stanowiska w samorządzie powinny zarabiać w miarę przyzwoicie. Niemniej szkoda, że tylko w swojej sprawie potrafią znaleźć rozwiązanie

Karol

Gdy nie miałem dochodu przez rok, a żona była na wychowawczym urlopie również bez dochodu (rodzina 5 osób) zwróciłem się do MOPSU w Piastowie po pomoc. Odmówiono mi w wyniku błędu urzędnika z Mopsu. Po roku, gdy okazało się że Mops popełnił błąd i przyznano mi natychmiast zasiłek, lecz nie chciano wypłacić zaległego. Odwołałem się do burmistrza z prośbą o wyrównanie i wypłacenie mi zaległych zasiłków ale odmówił. To kwota ok 10tys PLN. Dotychczas urzędniczka i kierowniczka Mopsu, oraz burmistrz Szuplewski pracują na swoich stanowiskach i śmieją mi się w oczy.

Obwodnica

@Wilku, wszystkie dokumenty, analizy, projekty, pisma na które się powołujemy pozyskujemy z urzędów takich, czy innych. Są to zatem dokumenty jawne i publiczne. Z tego powodu wszystkie te dokumenty, którymi się posługujemy zamieszczamy na naszej stronie internetowej www.obwodnicapiastowa.pl Ze wszystkim możesz się zapoznać ;) miłej lektury

Wilku

@Obwodnica Dziękuję. To jeszcze jedno pytanie, ta prognoza jest na jaki moment - ten ruch jest prognozowany na czas zaraz po otwarciu wiaduktu, czy rok w przód, czy kilka lat?

Obwodnica

@Wilku, dysponujemy tylko analizą ruchu obecnego i prognozowanego dla układu drogowego ulic wokół nowo projektowanego wiaduktu z odejściem w Obwodnicę. Format tych danych to A4 taki jak zamieściłem pod linkiem. Liczby z obrazka są wartościami natężenia ruchu na każdym odcinku danej drogi (czyli od przecznicy do przecznicy). Wartości natężenia ruchu obecnego 56 tys. pojazdów na dobę i prognozowanego 106 tys. pojazdów na dobę nie są sumą liczb z obrazka, bo gdybyśmy je zsumowali to wartości będą znacznie wyższe. Jest to informacja o ilości pojazdów w tym układzie drogowym. Nie dysponuję analizą prognozy ruchu dla wiaduktu w Pruszkowie. Natomiast obecnie wiaduktem w Pruszkowie przejeżdża trochę ponad 28.000 pojazdów na dobę.

do2018.07.09 18:56

Przecież tacy ludzie, jak ten kioskarz, idą do władzy, aby się nachapać.

Wilku

@Obwodnica Dziękuję za odpowiedź. A czy ta analiza obejmowała prognoze ruchu dla instniejących wiaduktów w Pruszkowie i Piastowie? Bardzo by mnie to interesowało jako pruszkowianina. Czy można zobaczyć większy kartogram? Pod wspomnianym linkiem jest tylko fragment. Jaka była metoda liczenia tej sumy - dodawanie natężenia ruchu ze wszystkich odcinków na kartogramie, czyli dosłownie opisując - wszystkich liczb z obrazka po kolei?

Gość

do Gość 2018.07.09 10:18 święta racja zobacz jak wyciszyli przewodniczącego klubu Pis Za milczenie zamiast usunąć przenieśli mu kiosk w miejsce gdzie będzie stwarzał zagrożenie dla dzieci które wychodząc ze szkoły podstawowej nr 3 przy Alei Tysiąclecia będą musiały omijać ludzi stojących przy okienku kiosku.Omijając będą wychodzić wprost pod jadących ścieżką rowerową cyklistów .Mało tego jeszcze mu kostkę w koło kiosku położyli zapewne z funduszy Unijnych PIS POWINIEN TAKICH LUDZI WYRZUCAĆ Z WŁASNYCH SZEREGÓW !!!!!!!!!!

Obwodnica

@Wilku jest to ilość pojazdów w rejonie nowo projektowanego wiaduktu suma pojazdów na ulicach wokół. Na północ jest odejście w Obwodnicę z ilością 7.700 pojazdów na dobę. Pod tym linkiem są kartogramami http://obwodnicapiastowa.pl/natezenie/

Wilku

@Obwodnica "dziś wiemy z analizy ruchu opracowanej na zlecenie Pruszkowa, że ruch w tej części Piastowa wzrośnie z obecnych 55 tys pojazdów na dobę do 106 tys pojazdów na dobę." Zaciekawił mnie ten fragment - czy mogę wiedzieć jak jest wyrażany ten parametr? To jest ruch samochodów na wszystkich wlotach i wylotach z Piastowa, czy na jakichś konkretnych ulicach albo jednej ulicy?

Proboszcz

Burmistrz na spotkaniu powiedział: Droga musi być szeroka (7m !!!) aby mógł transport miejski (autobusik P1) dowozić ludzi do kościoła na Ogińskiego. Dziękujemy ci burmistrzu za dbanie o zbawienie naszych parafian, jak za chwilę Lucyfer sięgnie po twoją duszyczkę to staruszki popłaczą się żalu za Tobą.

Obwodnica

Do "zażenowanego całym zamieszaniem". Z całym szacunkiem jak sobie wyobrażasz, że gmina dostanie środki na budowę drogi łączącej dwie ważne drogi wojewódzkie i za te pieniądze wybuduje drogę LOKALNĄ dla mieszkańców? Ta wyobraźnia, o której piszesz jest potrzebna do tego, aby przewidzieć długofalowe skutki inwestycji i tu masz rację władze miasta miały jej tylko odrobinę. Bo widziały oczami wyobraźni drogę, a nie widziały skutków jej wybudowania. To jak z rozpaleniem ogniska na środku pokoju, niby można się na chwilę ogrzać ale później można się udusić dymem albo spalić! Moim zdaniem władze nie chciały dostrzec konsekwencji wybudowania tej drogi, a wręcz zaciemniały prawdziwy obraz jej planów. Dlatego mówiły, że budują drogę na swoim terenie i nie biorą odpowiedzialności za to jak włączą się do tej drogi miasta ościenne. Przecież to jest porażająca krótkowzroczność! W kwietniu 2017 roku pokazaliśmy mieszkańcom jaki jest cel wybudowania tej drogi i opisaliśmy najbardziej prawdopodobny scenariusz. Mówiliśmy, że powstanie wiadukt na Papierni, którego celem jest przede wszystkim odciążenie Pruszkowa. I dziś wiadukt jest już zaprojektowany a obecnie kompletowana jest dokumentacja do jego budowy. Mówiliśmy, że na północy powstaną magazyny które będą potrzebowały układu drogowego i teraz nawet Pan Burmistrz potwierdza, że taka inwestycja ma być prowadzona a firma która buduje magazyny chce uczestniczyć w finansowaniu układu rond u podnóża wiaduktu nad A2. Mówiliśmy, że staniemy się Obwodnicą Pruszkowa i dziś wiemy z analizy ruchu opracowanej na zlecenie Pruszkowa, że ruch w tej części Piastowa wzrośnie z obecnych 55 tys pojazdów na dobę do 106 tys pojazdów na dobę. Nie negujemy prawa Mieszkańców do udziału w konsultacjach a wręcz przeciwnie chcemy, aby w konsultacjach wzięła udział jak największa liczba mieszkańców. Występując do Burmistrza z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości w Zarządzeniu o ogłoszeniu konsultacji wnioskowaliśmy o rozszerzenie osób uprawnionych do udziału w konsultacjach, a nie o ich ograniczenie. Ponad rok temu opisaliśmy jakie będą konsekwencje tej inwestycji i dziś nasze przewidywania sprawdziły się w 100%. Czy to jest oderwanie od rzeczywistości? Moim zdaniem jest to umiejętność analizy sytuacji i wyciągania wniosków. W kwestii propozycji akcji odwetowej w stronę mieszkańców, o którą apelujesz. To odpowiadamy, że nie pozwolimy się szantażować ludziom, których sami wybieramy. Nie pozwolimy aby stawiano nam warunek „ALBO BŁOTO, ALBO OBWODNCIA”. Chcemy CHODNIKÓW, ŚCIEŻEK ROWEROWYCH, ZATOK POSTOJOWYCH. Co to za rozwój Miasta, który zakłada wybudowanie drogi BEZ CHODNIKA po obu stronach ulicy. Jak dzieci mają iść do szkoły! Poboczem, obok Tirów jadących do magazynów! Co to za rozwój Miasta, który zakłada wprowadzenie do miasta kilkudziesięciu tysięcy pojazdów, które teraz omijają Piastów. I tyle w temacie obwodnicapiastowa.pl

Obwodnica

do @koziolek.matolek samochody powinny parkować w zatokach postojowych, a nie na jezdni. Parkowanie wzdłuż jezdni rodzi szereg niebezpieczeństw dla pojazdów włączających się do ruchu i pojazdów w ruchu. Samochody zaparkowane na jezdni stanowią zagrożenie dla pieszych, którzy zza samochodów musza przejść przez jezdnię. Dlatego ulica powinna być węższa, aby wygospodarować miejsce na zatoki postojowe i usunąć pojazdy z drogi i tym samym wyeliminować niebezpieczeństwo.

Gość

hejt i fala gówna, którą lejecie jest ceną za to, że Radna opowiedziała się po stronie Mieszkańców. To jest cena za niezależność poglądów i odwagę w ich wypowiadaniu. Na sali było jeszcze kilku Radnych Miasta i żaden z nich nie zajął głosu! Tu sprawdza się reguła MIERNY BIERNY, ale WIERNY!. Siedzieli na sali, bo dostali nakaz od szefa, czyli Burmistrza aby przyjść, to byli. Nie mieli Mieszkańcom nic do powiedzenia, nadają się tylko do tego aby być "Notariuszem" Burmistrza i głosować jak im każe!. Za to dostaną miejsce na liście i będą bronić swoich stanowisk, diet i uposażeń. Posługiwanie się argumentami z rynsztoka pokazuje że autorzy pomysłu tej inwestycji NIE MAJĄ ŻADNYCH ARGUMENTÓW. Pokazuje nadto jak SROMOTNĄ KLĘSKĘ odniósł Burmistrz w czasie tego spotkania.

Czas_na_CBA

Do M 2018.07.07 10:24 Myślę że odpowiednie służby prędzej czy później prześwietlą Urząd o ile już tego nie robią Mieszkańcy wiedzą ile w tym chorym mieście jest spraw publicznych załatwianych w niejasnych okolicznościach i na pewno dadzą temu wyraz podczas zbliżających się wyborów samorządowych a to może zaboleć

Gość

Biskupi to do rzy bandyci byli.

Gość

ON taki "inżynier", jak ja jestem biskupem....!!!

@koziolek.matolek

TIRY i tak będą jeździć ul. Ogińskiego mimo protestu milicji obywatelskiej pod wodzą ziółkowej, ponieważ ograniczenia nie dotyczą miejsca dostawy ;)). Siedem metrów to optymalna szerokość ulicy z uwagi na parkujące samochody-złomy, których nie brakuje na piastowskich ulicach i nowo wybudowanych parkingach np. przy ul. Paderewskiego/SP4.... Śmieciarz z Dąbrowskiego zrobił sobie komis na parkingu, a ma duży plac. Sugeruje Władzom Piastowa wprowadzenie opłaty targowej za każdy samochód wystawiony, lub nie używany min. na parkingu przy przychodni na Reja plus przy Al. Wojska Polskiego na skrzyżowaniu z ul. Dąbrowskiego. 50 zł za dobę, to cena niezbyt wygórowana, a kasa się przyda na do finansowanie bezpłatnej komunikacji na terenie miasta Piastowa. Mieszkańcy Żółkiewskiego i okolicznych bloków tylko zyskają... ;)))

Piastowianin

Ziółkowa jest jeszcze bardziej zakłamana i łasa na pieniążki niż urzędujący burmistrz. Jak działała w naszym Piastowie to na wyjeździe "integracyjnym" robiła takie rzeczy z radnymi z naszego Piastowa, że stary do domu nie chciał jej wpuścić. A w poprzedniej kadencji tak z kolei łasiła się do Kubackiego, że aż wstyd było patrzeć. Ta pani pójdzie z każdym, byle tylko dorwać się do koryta.

Mieszkanka Piastowa

Panie Szuplewski zniknij Pan wraz ze swoją bandą.

Gość

Złośliwe komentarze pod adresem Burmistrza Szuplewskiego są z powodu zazdrości ....

Gość

Widać ze " szupleski" nie popuści, chyba dużo jest na stole do zgarnięcia, za drogę.

@kozolek.matolek

Ziółkowa vel mieszkanka-krystyna celowo podsyca atmosferę przed wyborami licząc na stołek zazdroszcząc Grześkowi. Dziś mówi NIE jutro, czyli po wyborach powie TAK. Znamy jej rządy jako bez szkolnej przewodniczącej rady miasta za Kubickiego-Dyzmy. Gówno ją interesują problemy mieszkańców Piastowa. Siedziała z koleżankami jedząc ciastka od Olczaka, które dostała w dowód wdzięczności za .... Żeby zrobić rondo przy nasypie autostrady należy wykupić parę działek za miliony, który nikt normalny nie wyłoży. Hurtownie za miedzą mają lepszy dojazd do wspomnianej drogi przez konotopę do pruszkowa ...

Gość

Odniosę się tutaj do kogoś podpisanego jako "inżynier". O tych informacjach również widziałem już jakiś czas temu. Ująłeś sprawę w punkt. Dlatego nie ma mowy na budowanie czegokolwiek z obecnego projektu tej drogi. Projekt jest do wycofania. Jeśli zostanie wdrożony, to zapomnijcie już o tym względnym spokoju w Piastowie, jaki jest obecnie. Poziom zanieczyszczeń sięgnie poziomów, o których nawet nie ma co wspominać tutaj. Tutaj są potrzebne trzy nowe projekty na każdą z tych ulic osobny. Połączenie Barcewicza z Ogińskiego i Ogińskiego z Żółkiewskiego = obwodnica.

Anna

Podjadę taczką i załaduje Grzegorza po czym wywioze za miasto!

MOP

Po komentarzach widać, że pan Szuplewski pilnie potrzebuje specjalisty od Public Relations. Proponuję Mirosława Rodowitego Pruszkowiaka, on robi wspaniały PR prezydentowi Starzyńskiemu. :D

Gość

Piastów to miasto debili!!!! Co byś nie zrobił to źle. Współczuję samorządowcom! Obcy!

Gość

Nie będę komentował, wypowiedzi, to żenada. Radna Maria Ziółek to psychicznie chory człowiek, która nie wie o czym mówi. Powinna zgłosić się do Tworek!

Gość

Jestem zażenowany całym tym zamieszaniem. Wystarczy prześledzić przebieg wydarzeń by wiedzieć kto ma rację. Władze miasta chcąc rozwijać Piastów cały czas szukają różnych źródeł dofinansowania ze środków zewnętrznych. Jednym z nich są tzw. "schetynówki". Aby jednak dostać dofinansowanie z tego programu to planowana droga musi stanowić połączenie najlepiej dróg wojewódzkich, powiatowych lub innych "ważniejszych". Chodzi o to by za te pieniądze powstawały naprawdę potrzebne ciągi komunikacyjne, a nie drogi wśród pól i lasów. No i władze Piastowa wymyśliły, że ciąg ulic Barcewicza - Ogińskiego - Żółkiewskiego doskonale się do tego programu kwalifikuje, bo przy odrobinie fantazji można uznać go za coś w rodzaju obwodnicy miasta, a więc jest szansa na pieniądze. Niestety tego wszystkiego ktoś nie zrozumiał i rozkręcił wśród okolicznych mieszkańców wizję jakoby zły i niedobry Szuplewski ze swym złym i niedobrym zastępcą Rytlem planowali celowo niszczyć życie mieszkańcom Piastowa wprowadzając ciężki ruch pomiędzy domki jednorodzinne i bloki, w miejsca gdzie dziś w zasadzie się nic nie dzieje. Wiele osób w to uwierzyło i nagle okazuje się że wszyscy znają się na inżynierii ruchu, metodach budowy dróg i stosowania w praktyce różnego rodzaju rozwiązań komunikacyjnych. Rozpoczęła się kampania przeciwko władzom, a ludzie którzy są w niej najaktywniejsi są jednocześnie najbardziej oderwani od rzeczywistości. Chociażby to, ze z jednej strony chcieliby zabronić możliwości udziału w konsultacjach mieszkańcom innych części miasta (bo rzekomo ich to nie obchodzi) a jednocześnie umożliwić udział osobom, które tu nie mieszkają lub mieszkają ale nie są zameldowane i nie odprowadzają podatków. No i efekt tego widzimy w powyższym artykule. Gdybym ja był dziś burmistrzem Piastowa to owszem, odstąpiłbym od budowy tego ciągu komunikacyjnego, ale jednocześnie wyrzuciłbym z wieloletnich planów rozwoju wszystkie inwestycje, które miałyby dotyczyć tych ulic. Skoro nie chcą remontów to nie, w Piastowie jest wiele ulic wymagających naprawy lub przebudowy. I o to apeluję do władz miasta.

Gość

Gościu podszywający sie pod burmistrza nie udała ci sie intryga

Zybi

Słyszałem co nieco o naszym burmistrzu , ale po tym co zobaczyłem na tym spotkaniu , potwierdza się wszystko: mistrz krętactwa i zakłamania . Dokładnie jak nasz były premier T.

Gość

Szuplewskiego klon "Piastuna" (2018.07.07 10:23) też nie ma rozuma :-)

Grzegorz

Nie będę tego komentował, bo nie ma takiej potrzeby. Konsultacje uważam za owocne, wspólnie z mieszkańcami doszliśmy do porozumienia, że Ogińskiego będzie jeździć kilka tysięcy tzw. TIRów dziennie. Będzie bezpieczniej i powietrze będzie czystsze a ceny nieruchomości zamiast spaść to wzrosną po dwakroć. Dziękuję. Dobranoc.

Obwodnica

Nawet według wstępnych założeń ta droga nie odpowiada warunkom miejskim. W jakim mieście buduje się drogę bez chodnika. Jak dzieci mają dotrzeć do szkoły! Kto jak nie Burmistrz powinien dbać o bezpieczeństwo Mieszkańców! Przecież na 400 metrach tej drogi NIE MA CHODNIKA po żadnej stronie ulicy! I ktoś nam będzie wmawiał, że jest to droga dla Mieszkańców! Bzdury!

Gość

Mam pomysł a dlaczego niechce przeciągnąć połączyć ul jarzynowej , Brzezinskiego. do drogi technicznej autostrady .Wtedy ruch w Piastowie by się zmniejszył i ul Ogińskiego przy pętli puscić prosto i zrobić drugi wiadukt nad autostrada. Bo przy tym ruchu tę wiadukty dlugo nie wytrzymają a wtedy mieli by mieszkańcy na ul Żółkiewskiego spokuj.Panowie architekci i urzędnicy zaczniecie uczyć się bo numeracja na ulicach i wiele innych wyjazdów to porażka. przykład ul skrajna ma numery 2, 8 21.23 i w tym samym ciągu ulica graniczna 36 /38 .Szkoły panowie to kończyli państwo po znajomości. zróbcie pozadku w urzędzie a później za planowanie miasta i dróg bo pomiędzy domkami w każde wolne miejsce jak deweloper da kasę to będą szergowce

Inżynier

Panattoni Park Konotopa II to największe w Polsce i najnowocześniejsze w Europie centrum produkcji świątecznych dekoracji. Powstaje w podwarszawskim Parku Konotopa II. Inwestycję o wartości 50 milionów złotych realizuje Multidekor – lider branży iluminacji, który ozdabia miasta i obiekty handlowe w Polsce i na świecie.Wynajęta powierzchnia magazynowo-produkcyjna w Panattoni Park Konotopa II będzie miała 22 600 m kw. Obiekt umożliwi znaczną rozbudowę i unowocześnienie produkcji, znajdą się tutaj także laboratoria, dział elektroniki oraz nowa linia do produkcji girland i choinek. Powstanie tu potężne zaplecze magazynowe firmy z wielopoziomowym składowaniem i strefą serwisu. Magazyny zespolone z halą produkcyjną ułatwią sprawne zarządzanie dystrybucją dekoracji. Ze względu na dogodną lokalizację, niemal w centrum Europy, w Parku Konotopa II utworzone zostanie ogromne centrum logistyczne, obsługujące cały świat a wraz z nim obwodnica dla ciężkich samochodów przejeżdzających przez Piastów. Została tylko formalność, czyli pseudo konsultacje z mieszkańcami biednego Piastowa, nota bene jednej z najbardziej zanieczyszczonych gmin w Polsce.

kłamczuchy

Te całe konsultacje to pic na wodę. Decyzja już dawno została podjęta. Już dawno władze obiecały spółce Panattoni z Konotopy, że obwodnica powstanie. Teraz tylko bezczelnie kłamią ludziom prosto w oczy. Panie Szuplewski, Sarnacki, Lipiński, pani Wójcikowska, Kwatek - wstyd, po prostu wstyd.

Gość

Piastowianie szanowni! Dziwię wam się strasznie że wybieracie takiego burmistrza. Wiem, że to w większości otumanione piastowskie babcie a nie wy tutaj na forum... To dokładnie to samo zjawisko co władza pis w Polsce.

M

@Czas na CBA Moze po prostu napisz to co tutaj w pismie do CBA?

Piastun

Piastów powinien jeździć konno, furmankami. I nie wyjeżdżać od siebie z podwórka bo też komuś jeździ pod oknem . Zacofanie psychiczne ;-)

Gość

Weźga mnie te tego Szuplewskiego z oczu. Wczoraj na Sułkowskiego pręt wystający z ulicy przebił oponę w moim fordzie.

Gość

Skrzyżowania wyniesione to jest największy debilizm. Niszczą samochody, powodują hałas dla mieszkańców, zwiększają zużycie paliwa bo jazda jest niejednostajna, a przez to zwiększa się zanieczyszczenie powietrza. Podobna głupota dotyczy progów. Zarabiają na tym tylko firmy je montujące.

Gość

A może czas z Piastowa zrobić dzielnice Pruszkowa. Przecież to taki sztuczny twór.

Gość

Pani Ziółek, mam nadzieję, że będzie Pani Radną na kolejną kadencję. Takich Radnych Piastów potrzebuje. OBIEKTYWNYCH i mówiących głosem mieszkańców Piastowa!! Jest jeszcze dosłownie kilku Radnych na palcach jednej ręki policzonych, którym leży na sercu te miasto. Natomiast Pana Szuplewskiego uważam po tym spotkaniu za persona non grata tego miasta. Ewidentnie pan sprzedaje mieszkańców to najpierw powiatowi, a teraz doszedł Panattoni (2.75m na 3.5m zmiana szerokości pasa ruchu, plus wolna ręka przy projektowaniu ronda). Kupczy pan nami! Projekt tej drogi jest w całości do wycofania. W tym projekcie o tyle nie ma wątpliwości co do niego, że każdy wie bez wątpliwości, że jest to projekt obwodnicy Pruszkowa. Kończ waść, wstydu oszczędź!!

Dolejlama

W Piastowie nadal są drogi gruntowe, mieszkańcy chodzą w kaloszach po większym deszczu, a ten w polu asfalt kładzie. Rany....

Czas_na_CBA

A może czas powiadomić odpowiednie organy niech prześwietlą inwestycje w Piastowie te i inne jak np w sprawie zasiedlania nowo budowanych bloków komunalnych które miały być dla najuboższych jak zarzekał się Burmistrz na antenie tvp3 https://warszawa.tvp.pl/29901923/rozpoczeto-budowe-mieszkan-dla-najbiedniejszych teraz okazuje się że maja być to lokale na zamianę dla tych co dobrze zarabiają Rejestr osób na zamianę lokali to fikcja część osób zgłoszonych we wniosku w ogóle nie zamieszkuje pod wskazanym adresem przykład na pozycji 20 figuruje niedawno wpisany wnioskodawca Pan X który podał we wniosku na zamianę lokalu trzy osoby gdzie w rzeczywistości zamieszkują dwie .Jak powszechnie wiadomo liczy się liczba osób zamieszkałych a nie zameldowanych Zgłoszony fakt fałszerstwa nie wzruszył Urzędników Pani Y z wydziału Utrzymana Miasta mimo obowiązku wezwania takiej osoby w celu zweryfikowania pod odpowiedzialnością karną danych złożonych we wniosku o zamianę lokalu odmówiła interwencji w tej sprawie czyżby wiedziała o tym i to tolerowała a może ma jakiś interes w tym Dla szarego kowalskiego takie zachowanie ma tylko jedno nazewnictwo a Burmistrz milczy może inne służby pozwolą rozwiązać mu ten problem.„Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Piastowa w latach 2018 – 2022” w rozdziale IV punkcie punkcie 10 ustala normy zaludnienia lokali w zasobach Gminnych i tak powierzchnia użytkowa dla 1 osoby do 35 m2,2 osób do 40 m2, 3 osób do 45 m2 itd W nowo wybudowanych blokach najmniejsze lokale będą miały ponad 40 metrów co dyskwalifikuje dwie osoby do zamiany na taki lokal dlatego Pan X z pozycji 20 zgłosił do zamiany lokalu oprócz żony syna który od ponad roku z nim nie mieszka mało tego posiada własne mieszkanie (finansowane z tego samego źródła co nowo budowane bloki komunalne MDM) Nawet jeśli nie był by właścicielem własnego M to stać go na wynajęcie czyli nie jest w trudnej sytuacji materialnej i mieszkaniowe Oto jak działa machina jaką jest NP

Piastun

Wreszcie spadły maski i wiadomo z kim mamy do czynienia. A to już pozwala na racjonalne wybory społeczne. Chociaż dużo jest takich, którzy dopiero zrozumieją na kogo głosują, jak Grzesiowi spadną gacie ;-)

Cesarz

W końcu zlinczują ludzie tego Taliba. I dobrze bo mu się należy. Napewno ma już fuchę dogadaną w Panattoni po wyborach. Które już wie że przegra. To jest ostateczna kompromitacja samorządu w tym mieście.

Obojętny

Jak komuś za głośno to niech wraca do dziadków albo rodziców i będzie 1/4 mieszkańców. W Płochocinie jest cicho.

Trema

Jakich ścieżek rowerowych? Najwięcej rowerzystów widać po ulicy, gdy jest możliwość skorzystania ze ścieżki rowerowej.

Gość

Oj Panie Szuplewski... czuje ze Pana dni w Urzędzie sa policzone... najpierw ma Pan na pieńku z mieszkańcami ul. Sułkowskiego, teraz ta obwodnica... oj oj oj ciekawe co jeszcze WPR napisze, chcemy jeszcze!!! :)

olo

wysiedlić do czworaków jak się postęp nie podoba

Gość5

Burmistrzu ... nie udało się, co ??? Nie dałeś rady racjonalnym wnioskom !? Wiłeś się jak ostatni kłamca.....

Wilku

Ale domaganie sie kostki, jesli chce sie miec cicho pod domem, to nie jest dobry pomysl. Fazowana kostka Bauma to glosniejsza nawierzchnia od asfaltu. Jesli chcecie zniechecic ta kostka ruch przelotowy to progi zwalniajace wystarcza.