19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
MAP

Były zastępca wójta skazany

Finał ciągnącej się od ponad półtora roku sprawy. Sąd uznał, że Tomasz M. prowadził samochód po pijanemu.

Przypomnijmy. 3 sierpnia po godz. 18.00 policji otrzymali zgłoszenie od jednego z kierowców, że w Ruścu przy ul. Osiedlowej stoi pojazd, a osoba siedząca za kierownicą może być nietrzeźwa. Funkcjonariusze potwierdzili, że takie zdarzenie miało miejsce. Mężczyzna odmówił sprawdzenia trzeźwości za pomocą alkomatu, do czego miał prawo. Został zatrzymany i zabrany na badania krwi. Badanie wykazało, że miał 3,18 promila alkoholu we krwi. Kierowca chryslera był Tomasz M. były zastępca wójta gminy Nadarzyn.

Sprawa Tomasza M. ciągnęła się miesiącami. Dziś dobiegła finału w pierwszej instancji. – Sąd ustalił stan faktyczny w sprawie taki, że 3 sierpnia 2016 r. Tomasz M. kierował pojazdem chrysler w stanie nietrzeźwości. Ten stan i kierowanie sąd ustalił na podstawie dowodów w postaci nagrań z monitoringu, które zostały zebrane przez policję oraz zeznań świadków. Z nagrań monitoringu wynika, że samochód chrysler porusza się, następnie zatrzymuje i po chwili funkcjonariusze podejmują interwencję – wyjaśniał sędzia prowadzący sprawę.

W samochodzie na siedział Tomasz M. Był nietrzeźwy. Sąd uznał, że to właśnie on prowadził pojazd. 

Jaki wyrok usłyszał Tomasz M.? Lista zasądzonych wobec niego kar jest długa. Tomasz M. musi zapłacić 100 stawek dziennych grzywny (dzienna stawka to 80 zł), przekazać 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Poszkodowanym oraz pomocy postpenitencjarnej oraz zwrócić koszty postępowania sądowego w kwocie 1756 zł. To jednak nie koniec. Tomasz M. stracił również prawo jazdy na okres czterech lat – podaje portal nadarzyn.tv. 

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. A skazany ma siedem dni na złożenie prośby o pisemne uzasadnienie wyroku, a następnie odwołać się do wyższej instancji.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

I bardzo dobrze. Gdy byłem ławnikiem za takie coś facet otrzymał na mój wniosek 6 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ale ogólnie mamy wszyscy satysfakcję. Alkoholików miejsce jest na leczeniu, a nie przy władzy i w samochodzie w charakterze kierowcy.

Gość

no widocznie nie wiesz na jakim świecie żyjesz córkoi matko

O matko i córko

Gość 2018.03.13 14:12 Chcesz na powiedzieć że ci "wstrętni policjanci" upili tego biednego człowieka i wsadzili do samochodu i kazali mu jechać po to żeby za chwile go zatrzymać? Nie wiem co bierzesz ale sugeruję połowę dawki.

Gość 05

No wreszcie.....! I niech ktoś mi wytłumaczy, jakim cudem on znowu pracuje w urzędzie gminy??? Przecież tacy ludzie, takie zachowania powinny być piętnowane a ludzie wywalani na zbity pysk! I to jeszcze recdywista jest - bo dwa razy go złapali z 3 promilami za kierownicą.

Gość

strasznie płytko rozumujecie, może był jakiś związek,,jazdy po pijaku,, z przydzieleniem mieszkania socjalnego policjantowi , może to również związek z oddaniem przez niego tego mieszkania , zrobić prostą nakładkę czasową na pewne wydarzenia, tak bezkrytycznie wierzycie policji ?

Gość

Dopóki nie jest skazany prawomocnym wyrokiem w swietle prawa, jest osoba nie karaną

Gość

i nowy Wójt przywrócił go do pracy a na spotkaniach przedwyborczych mówił ze dla p. Muchalskiego nie ma już powrotu. i całe zakłamanie wyszło na jaw.

leon zawodowiec

No proszę, mafia lokalna działa, ten człowiek wraca do urządu pomimo wyroku sądu i utraty prawa jazdy ?! Czy lokalna policja go zatrzyma do kontroli? RACZEJ NIEEE

Gość

Gosciu z 19:51 Co tu ma sie wypowiadac zainteresowany , byl uchlany i tyle . Przeciez to jest jasne jak slonce .

Gość

Wstrętny grzybiarz! Do pierdla z nim!

Gość

"Gość" zastanawia mnie Twoja logika myślenia. Kierujący pojazdem ma ponad 3 promile więc co on może powiedzieć? Że to nie prawda, że najadł się jabłek? A może nic nie powie bo po prostu nie wiele pamięta? Biorąc pod uwagę zajmowane stanowisko może lepiej się nic nie odzywać tylko z pokorą zakończyć tą sytuację. Niestety ale ostatnio czym wyższa pozycja spoleczna tym mniej pokory a więcej buty. Takich sobie ich wybieramy to takim mamy.

Gość

Nie otwierajcie jeszcze szampana, gdyż w odwoławczym nadal wielu togowców z PSL-u zasiada

Baron

Wymiga się jakos. Ma układy, kasę, znajomości. Tacy ludzie nie pokutuja. Tylko plebs musi...

Paweł K aka Zigfried

Powinni go do paki wsadzić. Stworzył ogromne zagrożenie na drodze. Osoba która powinna przestrzegać prawa. Gnojków za posiadanie trawki do paki wsadzają a nikomu nie szkodzą

Gość

wersja sądu i policji znana ,natomiast ciekawsza może by była wersja oskarżonego , dajcie mu się wypowiedzieć publicznie