18° Wtorek
24 Kwietnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
capoeirariaz.pl

Capoeira ponownie zagości w Pruszkowie

Festiwal Capeiry na stałe zapisał się w kalendarzu pruszkowskich imprez sportowych. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bowiem Pruszków odwiedzą dwaj Mistrzowie Capoeiry – Mestere Bocka i Medstere Travassos.

Capoeira to sztuka walki. Tak przynajmniej kojarzy się większości z nas. Ale oprócz walki to również sztuka improwizacji, fantazji i kreatywności. Capoeira łączy piękno ruchu z radością i muzyką. Żeby zrozumieć czym jest capoeira na należy ja zobaczyć i poczuć. Okazja do tego będzie już w najbliższą niedzielę. Grupa Capoeira International Raiz organizuje festiwal Capoeiry w Pruszkowie.

Tegoroczną imprezę uświetnią niesamowici goście. Ze względu na 10-lecie grupy Capoeira International Raiz przygotowano coś szczególnego. Na festiwalu pojawią się dwaj Mistrzowie Capoeiry – Mestere Bocka i Mestere Travassos obaj z Rio de Janeiro. Obaj są nauczycielami założyciela pruszkowskiej grupy ICR.

Warto dodać, że zarówno Medtere Bocka jak i Mestere Travassos rzadko opuszczają Brazylię. Ich wizyta nie tylko będzie niesamowitym wydarzeniem dla osób uprawiających Capoeirę. Dla Mestere Travassos przyjazd do Polski to sentymentalna podróż do kraju, w którym ma swoje korzenie. Mestere Travassos to Viktor Widawski, który odwiedzi Polskę po raz pierwszy od 70 lat.

Pokazy Capoeira w wykonaniu gości i członków International Capoeira Raiz odbędą się już 18 czerwca na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w Pruszkowie. Pokazy wystartują o godz. 14.00. Po pokazie odbędzie się ceremonia przyjęcia nowych członków oraz zmiana gradacji osób już trenujących.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

rado

A kiedy Legia zagosci w Pruszkowie?