16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Seweryn Dębiński

Centrum Sportu Raszyn zostało otwarte

27 września odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Sportu Raszyn. Mieszkańcy mogą już korzystać z nowego przybytku.

To jedna z priorytetowych inwestycji w Raszynie. Obiekt przy ul. Sportowej 30 pochłonął 18 mln zł. Znajdują się w nim sale do podnoszenia ciężarów, trenowania boksu (z pełnowymiarowym ringiem bokserskim), halowe boisko z możliwością podziału na trzy części, pokój do odnowy biologicznej, a także szatnie, pokoje dla trenerów, sędziów, części biurowe. Dodatkowo piętro ma zostać wykorzystane komercyjnie.

– Mamy wspaniałych sportowców. To oni będą naszą chlubą i naszym szczęściem. Dla nich między innymi wybudowaliśmy ten obiekt, żeby mogli rozwijać swoje umiejętności i talenty – mówił podczas wystąpienia Andrzej Zaręba, wójt Raszyna.

W czasie otwarcia obecny był też wojewoda mazowiecki, który odczytał pismo od premiera rady ministrów Mateusza Morawieckiego. Dodał też kilka słów od siebie. – Zawsze doceniałem, że w Raszynie jest wizja. Wizja, która nie tylko jest ambicją realizacji pewnych pomysłów, ale jest to pomysł na przyszłość. To znaczy nie zróbmy tak żeby było, tylko zróbmy żeby było najlepsze, ładne, wkomponowane i przede wszystkim żeby było dla ludzi – powiedział Zdzisław Sipiera.

Głos zabrał również starosta powiatu pruszkowskiego. – Mam nadzieję, że tutaj będą kształtować się młode talenty, które później będą przynosić chlubę województwu, a nawet całej Polsce na igrzyskach olimpijskich – mówił Maksym Gołoś.

29 września o godz. 10.00 rozpocznie się dzień otwarty dla mieszkańców. Będzie można zwiedzić całą hale, ale nie tylko. Przygotowano również wiele atrakcji, niektóre z nich to: maraton fitness (taśmy TRX, zumba, interwał z TRX, pilates), taneczne zajęcia dla dzieci, spotkanie z dietetykiem i trenerem personalnym, zajęcia open na hali głównej, siłowni, sali lustrzanej. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jak super :) to świetne miejsce. Będzie się fantastycznie wpisywało w naszą fajną okolicę :)

Gośćwert

Ktoś pisze ze raszyn to dziura Pruszków taki wspaniały a siłowni czy czystego basenu nie ma..

Gość

no tak impreza bez klechy nie może się odbyć

Gość

Święta Tereso. Ale prowizorka. Ale szajs.

Szymek

A czarny w sukience to po kiego wała?

Daro WPR

Raszyn to straszna dziura. Porazka tam mieszkac!

Gość

"ja ma kible święcić? .... Dają 25 tys. złotych" - KLER