29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

istock

Chcą stworzyć Dzienny Dom Seniora

Władze Gminy Michałowice chcą stworzyć miejsce, w którym seniorzy będą mogli spędzać wolny czas. Wiele wskazuje na to, że placówka zacznie działać już na początku 2019 r.

Dzienny Dom Seniora ma powstać w Komorowie tuż obok stacji WKD, w budynku w którym do tej pory znajdowała się m.in. Stacja Tlenu. To budynek, którego właścicielem jest Warszawska Kolej Dojazdowa. – Wydzierżawiliśmy ten obiekt na 10 lat. Naszym zdaniem to idealna lokalizacja.  Położenie obiektu jest korzystne i łatwo do niego dotrzeć – zaznacza Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Skąd pomysł na stworzenie domu seniora? – Zdajemy sobie sprawę, że seniorów przybywa. Chcemy w jakiś sposób zagospodarować im czas. Taki ośrodek ma świetną perspektywę. Zwłaszcza, że poza normatywnymi godzinami pracy będzie służył również pozostałym mieszkańcom – odkreśla wójt. 

Jednak nim z obiektu zaczną korzystać seniorzy konieczny jest remont. A ten obejmie nie tylko wnętrze budynku, ale i jego elewacje. Prace remontowe mają zostać wykonane do końca listopada. Gmina już szuka firmy, która ma przeprowadzić remont. 

A co seniorzy znajdą w obiekcie? Placówka będzie działać w formie Dziennego Domu „Senior+” (gmina otrzymała dofinansowanie zarówno na remont obiektu, jak i jego działalność). Program ten jest skierowany głównie do samotnych seniorów lub tych z dotkniętych niepełnosprawnością. Jego celem jest wsparcie zarówno zdrowotne, jak i społeczne związane z aktywizacją osób samotnych. Seniorzy znajdą tu 8-godzinną ofertę usług od poniedziałku do piątku. 

O jakich usługach tu mowa? To m.in. możliwość skorzystania z zajęć ruchowych, oferty kulturalno-oświatowej czy terapii zajęciowej. Nie zabraknie tu miejsca na chwilę wytchnienia i zagłębienia się w lektury, bowiem w placówce ma działać klub z biblioteczką i prasą  – Piecze nad domem seniora będzie sprawował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – zaznacza wójt Krzysztof Grabka.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

biotyt

A są Nocne Domy Seniora. Już na początku są kłopoty z nazewnictwem a co będzie później . Seniorzy w tak reklamowanej, bogatej gminie zasługują na nowy i nowoczesny budynek a nie na starą ruderę, rozwalającą się ruderę. Dochodzi do tego pomysłowy program, skutecznie wykorzystywany w innych tego typu ośrodkach. Remont tej rudery to strata pieniędzy publicznych. Ktoś pomyślał o wyposażeniu wnętrz... ?

Gościu

Do gościa z 12:06 : chyba to nie getto jeśli starsi ludzie są w grupie. W ten sposób można by stwierdzić że chorzy powinni leżeć razem ze zdrowymi albo dzieci w szkołach z dorosłymi. Nie należy izolować starszych, niech młodsi wchodzą i włączają się w zajęcia. Staruszkowie na pewno chętnie przywitają młodych, szczególnie dzieci. Tylko, drogi Gościu, znajdź mi takich którzy zechcą ze starymi przebywać. Niestety prawie każdy woli oczy obrócić w stronę dziecka niż dziadka. Uważam, że jest to inicjatywa pozytywna. Przynajmniej należy spróbować. Przy okazji wspomnę o takich seniorach którzy już nawet do takich przybytków nie bardzo pasują, choć chodzą jeszcze o własnych siłach to głowa odmówiła juz posłuszeństwa. Może podobne miejsce lecz z fachowym dozorem, tak żeby można taką osobę powierzyć na kilka godzin, ewentualnie za drobną opłatą.

Gość

Przestańcie dzielić ludzi. Wszyscy jesteśmy obywatelami . Nie twórzcie getta ludzi starych- szumnie nazywanych Seniorami. Chcemy placówki wielopokoleniowej, by przekazywać swoje doświadczenia ludziom młodszym i uczyć się od nich współczesnego świata. To jest naprawdę możliwe.

Gość

Super ze ktos mysli o takich ludziach