18° Piątek
19 Października

Sob

Czytelnik

Ciało mężczyzny na słupie. Prokuratura bada sprawę

Prokuratura rejonowa w Grodzisku Mazowieckim prowadzi postępowanie w sprawie śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono we wtorek rano na rogu ulic Mloska i Szkolnej. Wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo.

Przypomnijmy. Do makarbycznego odkrycia doszło we wtorek (24 kwietnia) nad ranem. Zwłoki wisiały na słupie. – Około godz. 5.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o znalezieniu ciała mężczyzny, który najprawdopodobniej powiesił się. Do samobójstw dochodzi od czasu do czasu, nie mamy w tej chwili informacji, aby był to wynik przestępstwa kryminalnego. Czynności w tej sprawie będzie prowadziła prokuratura. Możemy potwierdzić, że był to mężczyzna z naszego terenu – wyjaśniała nam za asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Informacja o tym dramatycznym zdarzeniu wywołała falę komentarzy wśród naszych czytelników. Pojawiły się wątpliwości m.in. czy rzeczywiście było mamy do czynienia z targnięciem się na własne życie, czy mężczyzna pozostawił list pożegnalny.

Z pytaniem o dotychczasowe ustalenia w tej sprawie zwróciliśmy się bezpośrednio do grodziskiej prokuratury. – Czekamy na wyniki sekcji zwłok i do ich otrzymaniu będziemy w stanie powiedzić coś więcej. Postępowanie prowadzone jest z art. 151 Kodeksu karnego. Przesłuchani zostali świadkowie, członkowie rodziny mężczyzny, jego wspólnicy – wyjaśnia Wojciech Ramotowski, zastępca prokuratora rejonowego w Grodzisku Mazowieckim.

Wspomniny art. 151 brzmi: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Jak zaznacza prokurator Ramotowski, to standardowa procedura w tego typu sytuacji.

A co wiemy o liście pożegnalnym? – Potwierdzam, że mężczyzna zostawił list, ale ze względu na dobro śledztwa i prywatność rodziny nie udzielamy informacji o jego treści. Mogę powiedzieć tylko tyle, że był dosyć osobisty i wyjaśnione zostały w nim powody targnięcia się na życie. Jak już ustaliliśmy, pan w przeszłości był leczony psychiatrycznie – tłumaczy prokurator Ramotowski.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

benek the roman

Jakby redakcja wiedziała to by napisała. ..

Głos

Czy redakcja wie co było przyczyną tragedii dwóch młodych dziewczyn na Helenowskiej?