25° Wtorek
18 Września

Śr

Archiwum

Ciąży na nim dożywotni zakaz kierowania, a jechał... mając dwa promile

To nic, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony przez sąd. Mężczyzna pozwolił sobie wsiąść za kierownicę, a jakby tego było mało wcześniej uraczył się nieco mocniejszym trunkiem – miał dwa promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w Raszynie.

Do sytuacji dosżło 5 października po godz. 22.00. – Policjanci z Raszyna otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. W rejonie al. Krajowskiej zatrzymali pojazd do kontroli. Sprawdzenie stanu trzeźwość kierującego od razu wzbudziło u policjantów wątpliwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

I to nie był koniec „niespodzianek”... – Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie, okazało się, że 39-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony wyrokiem sądu w październiku ubiegłego roku – dodaje podkom. Karolina Kańka. 

Mężczyznę zatrzymano i osadzono w areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonych środków karnych oraz prowadzenia pojazdów będąc w stanie nietrzeźwości, a także  uprzednio prawomocnie skazanym. Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

prewencyjnie taserem w damskim kibelku

Gość

wyszedł bo tak sądy działają

Gość

To podobno jego 6 raz!!! Jakim cudem wyszedł na wolność?

Gość

Do Gość z 17:04 - jak Ci taki idiota zabije rodzine to inaczej będziesz śpiewał

Gość

Za takie przewinienie powinna być kara od razu! Niech idzie na 5 lat do więzienia to może będzie miał czas przemyśleć swoje idiotyczne zachowanie. Na co tu czekać ? Aż kogoś zabije ?

agnik kazclaib

Krul rzycia

Gośćolo

Bo każdy pijak to złodziej.

Gość

A co on ma do stracenia ?

Gość

i jeszcze zabicie całej rodziny do 3 pokolenia wstecz, tak prewencyjnie

Gość

Jeśli miał zakaz dożywotni to pewnie już kogoś zabił.

Gość

Po pierwsze przepadek narzędzia przestępstwa czyli samochodu.... Po drugie kolejna wysoka kara finansowa.... Potem dopiero pozbawienie wolnosci...

Gość

No co mozna napisac? hehehhe co za idiota.

Gość

Wariat z niego...

Gość

A wypuścili go po 24h. Co za kraj!!! Zrobią porządek jak kogos po pijaku zabije. Ale wtedy będzie za późno.