29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Seweryn Dębiński

Co dalej z budową parku na osiedlu Jaśminowa?

Mieszkańcy osiedla Jaśminowa w Grodzisku Mazowieckim zauważyli, że na terenie nowo powstającego parku przy torach PKP nic się nie dzieje. Postanowiliśmy sprawdzić z czego wynika wstrzymanie prac.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat osiedle Jaśminowa rozbudowało się. Przybyło bloków i co za tym idzie nowych mieszkańców. Tym samym zmniejszyły się tereny zielone, co skutkowało tym, że zaczęło brakować uporządkowanego miejsca do relaksu. Zmiany rozpoczęły się w tym roku wraz z budową parku na końcu ul. Wiklinowej, w sąsiedztwie torów kolejowych. Jednak od jakiegoś czasu na terenie nowo powstającego parku nie widać pracowników.

O sprawie powiadomił nas czytelnik. – Bardzo fajnie, że w końcu i w tym miejscu Grodziska powstaje mały park, ale teren pozostawiono w połowie prac, na miejscu nie widać od dłuższego czasu nikogo pracującego. Czy mogą się Państwo dowiedzieć czy jest jakiś problem z wykonawcą? Co tam się dzieje, bo mieszkańcy nie posiadają żadnych informacji w tym temacie? – dopytuje Ewa.

Zwróciliśmy się do burmistrza gminy. Jak wyjaśnia prace musiały zostać przerwane, ale na przełomie sierpnia i września mają zostać wznowione. – W zasadzie brakuje tam tylko nasadzeń. Jednak nie można sadzić roślin w takie upały, jakie panują w ostatnim czasie. Rośliny mogłyby się nie przyjąć lub zwyczajnie wyschłyby. Dlatego też prace zostaną wznowione pod koniec sierpnia lub na początku września, żebyśmy mieli gwarancję, że ta zieleń się przyjmie – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego parku? – Do zrobienia pozostało niewiele rzeczy, wspomniane nasadzenia, budowa boiska i inne mniejsze prace. Przewidujemy zakończenie tego zadania na koniec września – odpowiada Benedykciński.

Przypomnijmy jak zostanie zagospodarowany ten obszar o powierzchni prawie 6 tys. m kw. Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni mineralnych, założenie trawników z rolki, wykonanie placów zabaw, boiska, montaż elementów małej architektury, założenie rabat oraz posadzenie drzew i krzewów. W ramach tego projektu wykonane zostanie również oświetlenie parkowe.

Prace pochłoną nieco ponad 737 tys. zł.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Parki, parki - a gdzie obwodnica ?

Gość

Jakie bzdury piszecie i Burmistrz opowiada. Jak pogoda jaka temperatura ? Dlaczego w innych rejonach miasta aż wrze od nasadzeń? W innych rejonach pracownicy ZGK jak mrówki sadzą krzewy i rośliny? Bo co ? U nas zbyt nie widać.Widzą tylko mieszkańcy osiedla, a w innych rejonach więdzej ludzi widzi. Obłuda i zakłamanie

sąsiedzi

Będzie ładny park , przyjemne miejsce gdzie wspólnie z sąsiadami spędzimy czas. A naszą radną już dzisiaj zapraszamy na sąsiedzki turniej siatkówki ( plażowej!). Z tego zapuszczonego terenu wyjdzie coś fajnego tylko żeby przed zima skończyli.