25° Wtorek
18 Września

Śr

Anna Zwolińska

Co powstanie przy Wiejskiej? Zapytają o zdanie mieszkańców

Władze gminy Michałowice zapraszają do dyskusji na temat studium zagospodarowania terenu przy ul. Wiejskiej w Regułach. W środę odbędzie się w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku Rada Gminy Michałowice przyjęła uchwałę zmieniającą studium dla obszaru Wiejska w Regułach. Chodziło dokładnie o zmianę przeznaczenia 24-hektarowego prywatnego terenu pomiędzy Al. Jerozolimskimi a torowiskiem kolejki WKD. Nowi właściciele snują wizję budowy w tym miejscu centrum handlowego. Snują, bo zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na wspomnianym terenie mogą powstać hale przemysłowe lub centrum logistyczne. Część mieszkańców nie chciała się jedna zgodzić na ten pomysł.

Finalnie jednak wojewoda mazowiecki, który czuwa m.in. nad poprawnością procedur stwierdził nieważność uchwały podjętej przez michałowickich rajców w czerwcu ubiegłego roku. Efekt? Procedura została wznowiona, a władze gminy Michałowice zachęcają mieszkańców do udziału w procesie przygotowywania nowego studium dla wspomnianego terenu.

Za sobą mamy już spacer badawczy. Natomiast już w najbliższą środę (8listopada) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami pod hasłem „Porozmawiajmy przy kawie o rozwiązaniach przestrzennych”. To forma konsultacji społecznych dotyczących wprowadzanie zmian w studium dla obszaru „Reguły ul. Wiejska”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Urzędzie Gminy Michałowice. To jednak nie koniec. Dodatkowo przygotowana zostanie ankieta dotycząca zmian w studium. Ankiety będzie można wypełniać od 13 listopada do 4 grudnia.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

ZAPORA

Andrzej głubcze bądż roztropny potomku -pgeru-w Regułach ciesz się że jest PIS i nie musisz już paść krów!

Codar

https://www.michalowice.pl/dzieje-sie/aktualnosci/inne/zmiana-studium-obszar-reguly-al-jerozolimskie,p880034271 To już było...

JN

Centrum handlowe ma/miało być na innym terenie (bliżej Michałowic) objętej innym planem zagospodarowania i jego (a nie obszaru Wiejska 2) dotyczyło postanowienie wojewody z czerwca 2016. W tym postępowaniu chodzi zaś o zmianę planu miejscowego tak aby umożliwić zabudowę Reguł osiedlem bloków mieszkalnych i tego będzie dotyczyło dzisiejsze spotkanie.

Andrzej

Sejm oblesny Pisowski powstanie !

Xiao7

No jak to co?? A co na ul. Wiejskiej jest w Warszawie?? ;)

none

Centrum handlowe? Centrum logistyczne? A jak do tego centrum dojechać? Z jednej strony dziurawa Regulska i Wiejska ze swoimi progami zwalniającymi, z drugiej - tory WKD. Do tego obok jest zabudowa jednorodzinna. A może wjazd ma być od al. Jerozolimskich? Czy inwestor zbuduje węzeł drogowy (jak np. w Jankach, gdzie trasa idzie wiaduktem a pod spodem jest rondo) czy będzie tak samo, jak w Sokołowie, gdzie jest skrzyżowanie i TIRy wymuszają pierwszeństwo próbując wyjechać z podporządkowanej?