27° Niedziela
15 Lipca


Seweryn Dębiński

Co z budową na Armii Krajowej?

Na początku ubiegłego roku informowaliśmy naszych czytelników o planowanej przez TBS „Zieleń Miejska” budowie bloku przy ul. Armii Krajowej 46. Inwestycji nie rozpoczęto, pytamy więc czy plany pozostają aktualne.

Armii Krajowej 46 to działka położona naprzeciwko pałacyku Porcelitu, która obecnie służy jako parking. W lutym ubiegłego roku wydawało się, że budowa w tym miejscu może ruszyć jeszcze w IV kwartale 2017 r. – Jesteśmy na etapie przygotowania koncepcji przez biuro projektowe. Założenia są takie, że ma ona obejmować parking podziemny na całej powierzchni działki o powierzchni 1900 m. kw. To plac gdzie obecnie ludzie samowolnie parkują i gdzie stoi budynek po Pollenie. Zostanie on rozebrany. Zabudowa zakłada otwartą przestrzeń. Chcemy, aby ten nowy budynek nie zamykał przejścia między al. Armii Krajowej i ul. Kościelną. Ma być tam także patio, część oparta na filarach, według nowoczesnych standardów – mówił nam wówczas Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

Od tamtego czasu na wspomnianym terenie nie zmieniło się nic. Nadal służy on jako parking. Czy to znaczy, że TBS porzucił swoje plany? – Jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwoleń na budowę. Chcielibyśmy prace rozbiórkowo-budowlane rozpocząć w II kwartale tego roku – zapewnia prezes Piotrzkowski.

Budynek będzie miał trzy kondygnacje i czwartą, niepełną. W bloku przewidziano garaż podziemny, lokale usługowe i biurowe na parterze. Zachowane zostanie przejście do ulicy Kościelnej. – Przewidujemy zachowanie na tym terenie otwartości przestrzennej. Nie będzie to ścisła zabudowa – zaznacza prezes „Zieleni Miejskiej”.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

naprzeciwko budują blok z lokalami usługowymi i ma być deptak i ławeczki ale brak parkingu trzeba na miasto ruszać z buta

Gość

Kolejny nietrafiony pomysł tej władzy i prezesa TBS .Zabetonuja cały Pruszków jak im pozwolimy.

Janusz

Wiecej otwartej przestrzeni.. super tylko niech tam mieszkaja, na sienkiewicza tez zrobili patio i wieczorem menelstwo i cpuny.. na laweczkach imprezuja.. brawo

Gość

a miejsce jasia w komorowie tam gdzie mieszka

Gość

precz z piwem w Pruszkowie a tym.ze spadochroniarzem z kobyłki

Gość

dla nowej władzy jest miejsce w kobyłce lub na nowogrodzkiej.

Gość

Ręce precz od tego terenu. Zostawić go dla nowej władzy. Wam już starczy.

Gość

Czy rozwój naszego miasta musi się odbywać pod dyktando deweloperów i samochodziarzy ?

Gość3

TBS-ie wybuduj tu wielopoziomowy 4 kondygnacyjny parkin na całej pow. działki a kasa do was wróci z nadmiarem. Zapewniam was.

Gość

Zabierają ostatni parking, włodarze miasta nie mają bladego pojęcia o urbanistyczne. Zabudowac byle szybko i byle jak, a gdzie zaparkuja samochody dostawcze z towarem do tych punktów usługowych. Takie coś powstało na B Prusa po dawnym porcelicie dostawcy stają na ścieżce rowerowej. Ten parking jest jedynym, który daje szanse zatrzymać się sprawnie i szybko by wyskoczyć do centrum.

Gość

dosyć rozdawnictwa publicznych pieniędzy

PB

Żaden parking nie rozwiąże problemów z parkowaniem w centrum. Ilu kondygnacyjny moloch musiałyby to być, aby pomieścić wszystkie auta? Takich rzeczy nie buduje sie w centrach miast, by zniechęcać do wjazdu. Ponadto, parking nie jest szczytem architektury godnym centrum, w tym przypadku alei konkretnie. Rozwiązanie jest tylko jedno: komunikacja publiczna i zmiana nawyków mieszkańców, którzy nawet po fajki do kiosku jadą autem. A co do TBS, to w reprezentacyjnych częściach miast takiego budownictwa się nie buduje. Naprzeciw jest pałacyk, aleje zasługują na reprezentacyjny budynek, a nie TBS!

Goska

A co z Palacykiem w Porcelicie? Dla czego nie jest remontowany? Tylko piekne Osiedle postawiono. Nr 1 w Pruszkowie !

Apel

Niech oni juz nic nie robią. Za co sie nie wezmą to klapa. Oby do wyborow. Przedmówcy maja racje to za ładny teren na blok tbsu.

starosta

Tbs zrobi to szybko i sprawnie. Jak juz zacznie budowac. Ale nie to wazne. To rejon, wlaczajac w to tzw blaszaka i apteke 24 , ktory jest warty przestrzeni publicznej. To moze byc takie serce centrum pruszkowa. Ale bedzie blok lokale uslugowe przejscie pod blokiem, za filarami zboczency i zlodzieje. Nie ma jak Pruszkow. Pieknie jest.

Gość

Parking podziemny tam zróbcie a nie kolejną zabudowę. Jak zwykle brak perspektyw. Jak zwykle jedyne rozwiazanie braku miejsc parkingowych to strefa płatnego parkowania jaką zafundować nam chciał Starzyński. Ciekaw jestem gdzie zaparkują te samochody z dzikiego parkingu. Często ten parking to jedyna szansa....

Gość

Mogli tam zbudować parking wielopoziomowy lub chociaż plac na wzór małego rynku. Restauracje, kawiarnie, itp.

Gość

za 10 lat zbudują, buhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa