25° Wtorek
18 Września

Śr

Seweryn Dębiński

Co z honorowaniem biletów ZTM w WKD?

Obecnie na podstawie Warszawskiej Karty Miejskiej pasażerowie mogą dojechać linią Warszawskiej Kolei Dojazdowej do przystanku w Opaczy. W związku ze zbliżającym się remontem honorowanie biletów ZTM na trasie „wukadki” znacznie ułatwiłoby życie mieszkańcom naszego regionu...

Planowane zamknięcie linii kolejowej nr 447 na odcinku od Grodziska Mazowieckiego do Warszawy Włochy bez wątpienia przysporzy wiele kłopotów pasażerom. Zamiast pociągów wyjadą autobusy. Jedną z alternatyw będzie Warszawska Kolej Dojazdowa. I tutaj wszystkim podróżnym zależy na tym, by w „wukadce” honorowana była Warszawska Karta Miejska, a co za tym idzie bilety Zarządu Transportu Miejskiego. 

Rozmowy na ten temat nie trwają od dziś, czy od wczoraj. Wydaje się, że na kilka dni przed zamknięciem linii powinno zostać wypracowane jakieś wspólne stanowisko przewoźników. Jednak po zwróceniu się z prośbą o wyjaśnienia do WKD otrzymaliśmy odpowiedź, że rozmowy nadal trwają. – Prowadzone są rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie w sprawie dodatkowego zakresu honorowania biletów ZTM w pociągach WKD w zależności od poszczególnych relacji – wyjaśnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. 

Kiedy poznamy szczegóły? – Dopóki rozmowy nie zostaną zakończone, nie jesteśmy w stanie przekazać ostatecznego stanowiska w sprawie ewentualnego rozszerzenia honorowania – odpowiada Kulesza.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nie będzie honorowany.

Mogwai

Do @metropolita: Nigdy nie było takiego tematu jak "jeden bilet". Pozdrawiam.

metropolita

co z jednym biletem na całą aglomerację bo jakoś ucichł temat?

Gość

Chcieliście Jana?, to macie CDK, ale nie ma mowy o żadnym wspólnym bilecie. Nabici w butelke?

Gość

Nie będzie honorowania, niby z jakiej racji, przecierz miasto Pruszków sie nie dokłada, buduje moloch CDK za 80 baniek.

Gość

Dlaczego wciąż nie ma wspólnego biletu na SKM i WKD aż do samego Pruszkowa?

MM

Decyzja zostanie podjęta w sierpniu 2018....

Gość

Odpalić się od WKD! Jedzta se swoimi skokami i busami a WKD już jest dość zawalony byłem! Przeważnie jak wracam z roboty to muszę stać bo już siedzę, a rano jak podjeżdża to oczywiście wyścig szczurów aby tylko usiąść!won!

Gośćxxxx

A czy w autobusach będą honorowane bilety miesięczne WKD ? Jeśli nie będą to bilety ZTM powinny być honorowane tylko do stacji Opacz

Gość

Nie wyobrażam sobie dojazdów do Wawy w czasie remontu tylko i wyłącznie z komunikacją zastępczą bez honrowania wkm w wkd a niestety nie każdego stać na kupno dwóch biletów.

Gość

Oby nie. To WKD już teraz czasem ciężko wsiąść.

Wpr82

Wiadomo że chodzi o kasę jak zawsze

Hans

Zydy, liczą każdą złotówkę! Co zescie wyliczyli???