27° Środa
19 Września


Seweryn Dębiński

Co z termomodernizacją pruszkowskiego urzędu?

Od pewnego czasu prace przy termomodernizacji Urzędu Miasta Pruszkowa stanęły w miejscu. Dlaczego? Okazuje się, że wykonawca nie wypełniał swoich obowiązków i miasto musiało zerwać z nim umowę.

W kwietniu tego roku rozpoczął się remont pruszkowskiego magistratu. Główne wejście od ul. Kraszewskiego zostało zamknięte, a dostęp od tamtej pory jest możliwy dwoma bocznymi wejściami od strony parkingu. Wielu naszych czytelników zwróciło uwagę na to, że niestety od pewnego czasu w obrębie urzędu nic się nie dzieje...

Postanowiliśmy skontaktować się w tej sprawie z władzami gminy. Jak dowiadujemy się wykonawca nie wywiązał się z umowy. – Musieliśmy niestety zrezygnować z aktualnego wykonawcy, ponieważ zaniechał robót i mimo że zorganizował całe zaplecze budowy to nie było widać tutaj jakiekolwiek postępu – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Będziemy ogłaszali nowy przetarg i poszukiwali nowego wykonawcę. Przed tym musieliśmy dopiąć sprawy formalne, czyli sprawdzić co zostało zrobione i co nie zostało zrobione – dodaje.

Czym tłumaczył się wykonawca i jakie prace zdążył zrealizować? – Wykonawca nie tłumaczył się niczym, chciał jedynie przesunięcia terminu, ale był on zbyt odległy. Poza robotami rozbiórkowymi to właściwie nic nie zostało zrobione. Częściowo rozebrany został wiatrołap przy wejściu i schody. To niestety uniemożliwiło wejście od strony ul. Kraszewskiego. Wobec tego umowa została wypowiedziana – zaznacza Kurzela.

Niestety problem z wykonawcą spowoduje przesunięcia w terminie zakończenia tej inwestycji. Zakładano, że prace zostaną wykonane do 30 sierpnia, ale nie ma na to szans. Do końca roku maja zostać zrealizowane wszystkie najważniejsze roboty. Ale dokładny termin zakończenia poznamy gdy przetarg zostanie ogłoszony.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wygląd UM jest odwzorowaniem naszej lokalnej władzy Jak nie niedasizm to pech.Zawsze miasto ma pod górkę.

Gosc

Dobrze ze to juz blisko wybory i nara Starzyński

Gosc

Panie Kurzela czemu Pan kłamie!! Przecież to wykonawca sam się wycofał ponieważ miasto w przetargu nie podało dokładnego zakresu prac. I po wejściu na plac budowy i przedstawieniu zadań okazało się że firmy nie stać na taki zakres prac. Dlatego sama wycofała się z umowy, a nie że miasto zerwało.

Gość

Sprawa jest prosta. Wykonawca, zbyt dużo kasy, musial oddać Niedasiowi i zabrakło mu na Ukraińców. Jaka szkoda -urząd bedzie nieocieplony. I bez wiatrołapu, który jakiś Niedasia przydupas sprzedaje w częściach na pruszkowskim targu.

Gość

Strefa kibica? Dla kogo? Piłkarze drużyny narodowej mówią sami o sobie że są jedną z najsłabszych drużyn tego mundialu. Bardzo dobrze że podziękowano tej firmie, narobili bałaganu poczym na placu budowy zostało 4 ludzi. Standard na dzień dzisiejszy.

Gość

A mnie to nie dziwi. Przecież oni nie potrafią nic zrobić. Imprezy miejskie to najlepszy przykład. Na ostatnich wiązkach było ile osób ? Nawet Jan z Michałem nie tańczył.

Gość

Do Gościa z 12:17. Andrzej jeszcze nie wie czy były kary umowne. Z ustaleniem im się zejdzie jakieś 3 kolejne miesiące.

Gość

Panie Kurzela proszę się opanować i nie ładować milionów w tę ruderę. Lepiej wybudować nowy urząd

J23

Tak to jest jak wybiera sie najtanszą oferte bo co tanio to badziew no ale mamy w tym naszym chorym kraju takie prawo że wygrywa tylko tani badziew gdyz tak nam nakazyją przepisy no ale Rydzek do doji kase od PiS u arów i ma w swojej szerokiej "du....e" co ile kosztuje gdyź wszystko dają mu bezdomni albo PiS

Gość

DO tego z godz.11.10 baranie to ty zacznij się pakować pisowcu a strefę kibica masz w swoich jajkach między nogami.

Gość

Jaką karę umowną zapłaci wykonawca?

Gość

Ha ha ha. To on nie wie co zostało zrobione ? Cyrk tam maja. Zostawcie już to i lepiej zacznijcie się pakować. Niczego nie potraficie zrobić, nawet strefa kibica was przerosła.