15° Środa
25 Kwietnia

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
YouTube Powiat Pruszkowski

Coraz bliżej do budowy wiaduktu

Dzięki współpracy władz Pruszkowa, Starostwa Powiatowego, Piastowa i PKP Polskie Linie Kolejowe powstanie nowa przeprawa nad torami w Pruszkowie. Mowa o wiadukcie, który ma połączyć ul. Grunwaldzką z ul. Warszawską.

W styczniu na posiedzeniu Rady Miasta Pruszkowa wyrażono zgodę na zawarcie porozumienia między Pruszkowem, Piastowem, Powiatem Pruszkowskim a PKP Polskimi Liniami Kolejowymi w zakresie budowy wspomnianego wiaduktu. Wówczas radni zgodzili się na przesunięcia w budżecie i zarezerwowanie środków na ten cel. W kwietniu miasto Pruszków ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wiaduktu drogowego. Kosz projektu wyniesie nieco ponad 330 tys., a jego realizacją zajmie się firma DMK Inżynieria z Rybnika. 

Głównie inwestycją zajmie się miasto. – Miasto Pruszków jest liderem działań inwestycyjnych związanych z budową wiaduktu przy wsparciu samorządu miasta Piastowa i powiatu pruszkowskiego. W ramach porozumienia samorządów i PKP PLK, Pruszków jest także największym udziałowcem tej inwestycji – pokrywa 40 proc. jej kosztów. Miasto Pruszków będzie realizatorem i koordynatorem tej inwestycji – czytamy na Facebooku Pruszkowa. 

Początek włączenia wiaduktu w ul. Grunwaldzą przyjęto skrzyżowanie z ul. Licealną. Istniejące skrzyżowania z ul. Leszczynową i ul. Bohaterów Warszawy zostaną zlikwidowane. Dojazd od budynków zlokalizowanym na końcu ul. Warszawskiej zostanie zapewniony przejazdem pod projektowanym połączeniem. Koniec trasy wiaduktu będzie na skrzyżowaniu z ul. Broniewskiego, w nowym śladzie. W tym miejscu projektuje się skrzyżowanie typu rondo. Takie rozwiązanie umożliwi podłączenie ul. Warszawskiej w kierunku Piastowa.

Miasto opublikowało ostanio film na ten temat. O szczegółach mówi Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa:


Również Starostwo Powiatowe w Pruszkowie również opublikowało nagranie wideo. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Maksym Gołoś, starostwa pruszkowski: 
 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 87

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

ja

Czytam te niepochlebne komentarze o burmistrzu Piastowa i calkowicie sie zgadzam. Od pewnego czasu tu mieszkam i szlak mnie trafia, jakie to zaniedbane, zapyziale miasteczko. Ze nic dobrego z tego burmistrza nie bedzie okazalo sie juz na poczatku jego ,, kariery,, Oddal Piastow w opieke Matce Boskiej ! uroczystosci sie odbyly ! XXI wiek ! Panie Szuplewski do roboty sie Pan wez, a nie licz na Sily Wyzsze. Zamiast wydawac na glupoty, pozyczac innym gminom, zajmij sie infrastruktura - OSWIETLENIE ULIC, WODOCIAGI, CHODNIKI KTORYCH BRAK W TYM PIPIDOWIE.

menfis

a o co chodzi z tą synową pana wojewody,ze gdzie i jak została zatrudniona ???? bo mówią ,ze w Pruszkowskim Starostwie to prawda ????

Gość

Tam miała być kładka dla pieszych, rowerów i wózków, a nie nowa arteria komunikacyjna. Pruszków mam problem komunikacyjny, to niech rozwiązuje go po swojej zachodniej stronie i nie zastawia tam wolnych terenów osiedlami mieszkaniowymi. Próbują kosztem Piastowa udrażniać swoje ulice. Nie ma zgody na ten wiadukt. Teraz szykuje się generalny remont wiaduktu łączącego Żbików z Pruszkowem. I na tak strategicznym połączeniu włodarze Pruszkowa nie potrafili zaprojektować remontu tego wiaduktu, by był połączony bezpośrednimi zjazdami z al. Jerozolimskimi. To jest szczyt nieodpowiedzialności i nieudacznictwa władz Pruszkowa. Jeśli nie potraficie na własnym terenie projektować praktycznie tak strategicznych budowli, to jest wasz problem. Piastów na pewno nie będzie brał z tego powodu waszych obciążeń komunikacyjnych.

Gość

Nie chcemy tego wiaduktu. Mieszkancy Piastowa.

Gość

Gołoś jak Misiewicz?

senes dux

a gdzie się schowała niejaka jola,? Czyżby tyle było sukcesów mgr, że nie wie, które wymienić w pierwszej kolejności?

lupo

o Boże jaki krzyż ? chyba na drogę ....... to jakaś nieprawdopodobna pomyłka ,przecież ten czlowiek niczym się nie zasłużył zwłaszcza dla miasta Pruszkowa powinien okazać choć trochę skromności i zdjąć go z klapy marynarki z nałokietnikami. to wszystko schodzi już na p,,i,,sy....wystarczy przynależność do PIS i awans masz na zawołanie .

vester amicus

do Mirosław Prawdziwy Rodowity Pruszkowiak kto jest twoim idolem? i dlaczego jest nim Starzyński?

Mirosław

Gościu z godz.10:00 z dnia dzisiejszego.Jesteś cienki jak igła z choinki . Nie masz pojęcia o Panach Radnych tj. Pan Wiśniewski i Pan Chlebiński- ile dla swoich wyborców,którzy na nich głosowali jak też zostali wybrani w demokratycznych wyborach do samorządu zrobili jak też dla miasta Pruszków.Ale cóż najlepiej głupoty napisać i nic poza tym. Mirosław Prawdziwy Rodowity Pruszkowiak.

Gość

przez 20 lat prezydent nic nie zrobił a teraz wielki lans, nadchodzą wybory samorządowe, trzeba odtrąbić wielkie sukcesy

Obserwator

Drogi pruszkowski PiS'ie - czekamy wszyscy z utęsknieniem, aż Wy zaczniecie odpowiadać na pytania. Bo pytań padło sporo, m.in. o nepotyzm w postaci zatrudnienia synowej wojewody Sipiery, bez konkursu. Przeglądałem komentarze i NIGDZIE nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, wg jakich procedur ta pani została zatrudniona i czy to wg Starostwa nie jest nepotyzm. Tu podpowiadam: jest. Także bardzo proszę tu nie zamydlać obrazu i fundować nam Waszych ewidentnych fiksacji nt tych radnych.

Gość

Panie Radny Wiśniewski i Chlebiński. Bardzo prosimy o nie trolowanie tego forum i odpowiadanie samym sobie na komentarze. Jak Panowie chcą tak zmieniać Świat, to proszę zacząć od swojego otoczenia bo przez 20 lat trochę się tego zebrało

WPR

A tak, mnie też rozbawił ten Srebrny Krzyż Zasługi za "wybitne" osiągnięcia "na rzecz samorządności" dla Maksyma Golosia, bo w sumie za co? Nawet nie został przez ludzi wybrany tylko nominowany kluczem politycznym na Starostę. Wiem, żart dekady

Askin

Pan Roszkowski się lansuje głupota i nie znajomością Pruszkowa głupi uśmieszek wywalone zęby jak u konia i gada od rzeczy Popis dał wspaniały osiedlem Bronisze Tłumaczy sie przejęzyczeniem, pewnie spięty miał rozum perspektywa awansu ?????u Głosia Podobno ma zostać dyr. Muzeum W Koluszkach

Gość

a co to za Janusze na tym zdjęciu:)

Gość

do Obserwator to najlepszy dowcip jaki dziś usłyszałem, brawo za poczucie humoru

lennox

Jeśli ktoś wie, jak ma wyglądać "nowy ślad" ul. Broniewskiego niechby tu napisał ... Lub gdzieś narysował.

Gość

do Gośćolo morda patole z pruszkowa

Obserwator

Patrząc na retorykę niektórych komentarzy, odnoszę wrażenie że Państwo chcielibyście żeby co najmniej 3 wiadukty były zbudowane jeszcze za czasów wsi Żbików. Miasto się rozwija, jest atrakcyjne - cenowo i komunikacyjnie, dlatego coraz więcej nas. A rozwija się nie dzięki p. Gołosiowi którego przyniósł tu w teczce poseł Sasin, a dzięki dobremu zarządzaniu przez Miasto Pruszków. Pan Gołoś potrzebuje poklasku jak kania dżdżu, ale tak jest gdy ma się ZERO osiągnięć, bo nawet Srebrny Krzyż - sam nie wie za co dostał.

Gość

Szuplewski to szuja, kłamie na każdym kroku i kompletnie zaprzedał się PiS-owi. Ciekawe dlaczego nie chciał się dołożyć 10% do wykonania zjazdu z wykonanego już wiaduktu przy obwodnicy S2 przy stacji Niedźwiadek w Ursusie, a to ciepłą rączką dokłada 30%.

Gość

Wojewoda Maz. Sipiera już unieważnił uchwałę rady miasta Piastowa o odstąpieniu od budowy obwodnicy. Szuplewski ze wszystkich rady i mieszkańców sobie zakpił bo wszystko już było uzgodnione gdy rozpoczęły się pierwsze protesty. Wiadukt to początek gehenny mieszkańców Ogińskiego w Piastowie i nie tylko. Aktywistka i radna Naszego Piastowa p. Wójcikowska była tylko balonem próbnym dla działań burmistrza. Dlaczego teraz milczy, kiedy doskonale wie jaka jest decyzja wojewody.

Gość

Drodzy mieszkańcy Piastowa wasz burmistrz już was sprzedał dogadując się z wojewodą Sipierą, który już unieważnił uchwałę rady miasta w sprawie wycofania się Piastowa z budowy obwodnicy. Wiadukt to pierwszy krok władców w niszczeniu Piastowa. Nie patrzycie im na ręce a oni robią co chcą.

Gośćolo

Jak się patologii pruszkowskiej która tu się wypowiada nie pasuje to morda w kubeł oddać stolec do wiadra i bulgotać.

Piastun

Sesja RM Piastowa o godz 17 (19.06.2017) w Gimnazjum nr 1 ul Pułaskiego 6/8. Oprócz wiaduktu do zatwierdzenia post factum Piastów udziela pożyczki 2 razy bogatszej gminie Michałowice. Teo-loszka jaja sobie robi z radnych i mieszkańców ;-)

Gość

Piastów powinien szybko podziękować Panu Szuplewskiemu ponieważ działa on wbrew interesom miasta, a dodatkowo nie wykonuje uchwał nad którymi decydują radni. Całkowity brak szacunku do radnych i mieszkańców Piastowa. Dzisiaj sesja rady miasta na na stronie Piastowa cisza o tym. Ktoś się czegoś boi?

vester amicus episco

do jola ,,niestety,, jesteś głupsza niż przewiduje to ustawa

barnaba

Najpierw Panowie Starzyński i Szulpiewski doprowadzili do konfliktu społecznego w Piastowie z mieszkańcami osiedla Barcewicza i Ogińskiego na skalę niespotykaną od wielu lat. Teraz cichcem wycofują się z obwodnicy Piastowa mówiąc jedynie o budowie wiaduktu. Projektowanie wiaduktu w tym miejscu to kompletna porażka i bzdura. Od strony Tworek nie ma dojazdu do Al. jerozolimskich. Jedyna szeroka ulica Leszczynowa jest za blisko torów z jednej strony, a z drugiej 4 lata temu postawili na środku pasa drogowego Biedronkę. Po drogiej stronie jest projoktowana ul. Skrajna, przy której Pan Starzyński zezwolił deweloperom 5 m od pasa drogowego wybudować wiele segmentów oraz osiedle bloków. Przez to osiedle nadal planują puścić szeroką drogę asfaltową o parametrach drogi krajowej, aby pędzące tysiące samochodów uniemożliwiły otwarcie okna w domu i ew. pozabijały dzieci idące do szkoły lub bawiące się na ulicy, gdyż placu zabaw ani parku tam nie ma.

Jola

Do tego gościa z godz.09:44 z dnia 18.06.br.ch.m zawsze będzie cha.mem i tyle w tym temacie.A od Mirosława radzę ci odczepić się raz na zawsze gnojem śmierdzącym zasrańcu.

Anna

Pana Szuplewskiego odsunąć od koryta! To Błazen.

Gość

do Mirosław prawdziwy Rodowity Pruszkowiak . tyle razy ci mówiłem żebyś brał rano tabletki, znowu masz faze

Gość

do Mirosław jakaś nagroda będzie od mgr?

sprawiedliwość społ

obu ,, zawiadowcom ,, miejscowych gmin nadzwyczaj sprawnie idzie wydawanie publicznej kasy na super luksusowe komunalne apartamenty rozdawane za friko pewnej kaście ludzi

turirek

ten radny mówi o osiedlu Bronisze ?, a gdzie to jest bo na pewno nie w Pruszkowie

TYPO

szkoda że Pan Szuplewski nie dołożył do wiaduktu na Niedzwiadku Ursus wykładał prawie cała kasę Znienawidzona przez włodarzy Warszawa przez którą mogą potracić stołki jest kulą u nogi

Mirosław

Do gościa z godz.14:19.ch.m zawsze będzie ch.mem i ćwo.kiem a w butach jego jest śmierdząca słoma i krowie gów.a.Twa głupota napisana nadaje się do wychodka jeźeli go masz w swojej stodole .Mirosław prawdziwy Rodowity Pruszkowiak .

Gość

do Gość 2017.06.17 14:44 napisała pruszkowska patologia ze slamsów

Gość

Pójdziemy po " nowym śladzie" jak po starej obwodnicy ;-)

Gość

do Gość 2017.06.17 14:44 zamknąć wstrętny ryj, natychmiast

Karol

Zamiast szlabanów przydałby by się wiadukt na Przejazdowej!.Ale oczywiście i ten wiadukt cieszy bo na bezrybiu i tak ryba.

Anielin

Biorąc pod uwagę jak sprawnie idzie przebudowa Jerozolimskich to myślę sobie, że kilku panów z tego filmiku może nie doczekać otwarcia wiaduktu. Ale ich prawnukowie na pewno docenią nową przeprawę nad torami.

Gość

Do wymiany WSZYSCY w 2018 R.

Gość

Końskie mordy pruszkowskie ryj w kubeł i nie narzekać tylko dziękować władzy.

Gość

Starzyński nie potrafi się składnie i z sensem wypowiedzieć, a ręka mu chodzi jak przy problemie alkoholowym.

Gość

Nie wiem jak Pan ale ja widzę ze Radny Roszkowski jest skuteczny i widzę także jak walczy z panującym w Pruszkowie układem. Widzę także, jak próbuje się za to Pana Roszkowskiego oczerniać

Gość

Do gość: 07:42 W przypadku Piastowa Burmistrz podjął decyzję nie konsultując się z nikim w tej sprawie. Tak więc Radni dowiedzieli się o podpisaniu porozumienia po fakcie. Działania za plecami Rady Miejskiej Piastowa to u Pana Burmistrza już standard.

Gość

Radny Roszkowski to specjalista od polityki epistolarnej. Dużo pisze, interesuje się- to duży plus. Problem w tym, że często niewiele z tego pisania wynika. Ma zapał, ale brakuje mu siły przebicia.

Gość

Do gość z 19:50 powinien Pan wiedzieć że Osiedle Broniewskiego znajduje się w dzielnicy Zbików a nie w dzielnicy Tworki (na tym osiedlu z tego co pamietam to Pana kolega z SPP Pan Biskupski jest radnym) Pan Roszkowski działa aktywnie w naszej dzielnicy i mam nadzieje w przyszłych wyborach ponownie bedzie nas reprezentował.

Zapora

Tylko pis widzę jak twoje zwłoki będą poniewierane, kopane i bezczeszczone po śmirci i pochowane w jamie na wysypisku śmieci lub rozciągane przez psy i kruki - diabeł będzie ci śpiewał hymny pochwalne!!!

Gość

Hahahaha filmik Starzyńskiego mnie rozwalił. Nie dość że wszystkie zasługi przypisuje sobie (a podobno "nie dało się") to nie wspomina że dzięki zmianą w zarządzie PKP i staraniom Starosty udało się załatwić by PKP sginansowało wiadukt. Starzyński jest z tego znany że lubi przypisywać sobie wszystkie zasługi a jak coś jest źle to wina PiS'u

Gość

Brakuje jeszcze białych skarpetek i mamy folklor malowany , wyglądają jak żigolaki dla starszych panów w tych lumpowych bazarowych garniturkach .podpisali kontrakt a nawet na porządny garniak ich nie stać .

Gość

do Gośćolo odezwał się miszcz yntelygent pruszkowski

Gość

do tylkoPiS w końcu w tworkach podlączyli wam internet

Gość

Ciekaw jestem gdzie nastąpiło "przesunięcie w budżecie" tzn. co co radni zdecydowali się nie sfinansować lub nie dofinansować.

Gośćolo

Hej. Mordy zakazane pruszkowskie znowu jęczą? Źle że władza chce coś zrobić? Jak by nie Włodarze tego miasta to dalej byś biedoto pruszkowska oddawała kał do wiadra. Jak nie pasuje to won pod Błonie do slamsów.

Gość

Popieram głos pana Mirosława. Radny Roszkowski interesuje się miastem. To najaktywniejszy radny. Dużo zrobił w tej, a jeszcze więcej może zdziałać w nowej kadencji. Oby tak dalej!

Netoperek

Widać nową energię i korzyści ze współpracy z rządem. Tak trzymać!

Gość

Do Noble: tak właśnie wygląda retoryka urzędnicza wobec mieszkańców Piastowa. Ale pogonimy was towarzysze. Już niebawem. A od Piastowa łapy precz nieudacznicy.

Gość

Bardzo elegancka czerwona parasolka. Nie mogę juz patrzeć na tego pana.

Gośćxxxx

To nie będzie wiadukt dla tirów , lecz dla samochodów o ładowności do 2.5 t.

Gość

A kiedy przeprawa Pruszków-Gąsin??? Proponuje rano zobaczyć codzienne korki na Promyka, 30 min. stania. To jest chore, żeby była jedna droga wyjazdowa z Gąsina. Kiedy rozpocznie się budowa obiecanego tunelu?

pio

Noble to pewnie z nowoczesnej lub po ze chce pałowac . Ubeku .....

Gość

Rodowity Pan Roszkowski!!! A dzielnice to zna jakby był z Zamościa z całym szacunkiem do mieszkańców Zamościa

Mirosław

Do tego co zadał głupie pytanie ? Co tam robi Pan Roszkowski.Pan Roszkowski jest radnym Miasta Pruszków wybranym przez mieszkańców tego rejonu urbanistycznego w demokratycznych wyborach samorządowych jako jedyny radny.Dlatego też musi dbać o interesy wyborców którzy na niego głosowali.Znam Pana Radnego bardzo dobrze jest to osoba bardzo operatywna jak też bardzo inteligentnym człowiekiem itp.Mirosław prawdziwy Rodowity Pruszkowiak.

Gość

Pan Roszkowski mówi o dzielnicy Bronisze w Pruszkowie. Kto wie gdzie to jest :)))))

Gość

Panie Szuplewski taki Pan dumny z tej umowy, to niech Pan to porozumienie mieszkańcom Piastowa pokaże. Bo od 5 czerwca 2017 mimo, że potwierdził Pan na sesji Rady Miasta, że treść porozumienia zostanie przekazana radnym to do tej pory Pan tego nie zrobił. Nie ma się co wstydzić takiego pseudo sukcesu

Gość

A Burmistrz Piastowa filmu nie zrobił !!!! Pewnie nie zdążył uzyskać zgody Radnych Piastowa na to porozumienie ;)

tylkoPiS

Wiadukt im. Poległego w Smoleńsku Śmiercą Męczeńską Prezyenta Tysiąclecia Lecha Kaczyńskiego. Mieszkancy Pruszkowa już wybrali nazwe.

Gość

Bardzo dobrze. Bardzo się cieszymy! :)))))

Gość

Ale wesołe darmozjady

Gość

Coś się przytyło Stroście naszemu

Gość

od przybytku głowa nie boli , ale w pierwszej kolejności bardziej potrzebny jest wiadukt w Pruszkowie w miejscu zlikwidowanego przejazdu kolejowego na ul. Gomulińskiego

pio

Postawią tam znak 2,5 tony jestem za

xyz

Nie jestem zwolennikiem pisu, ale przyznać trzeba ze za obecnej kadencji starosty i wojewody dzieje się o wiele więcej niż w poprzednich latach. Jeszcze zmieńmy prezydenta, to może wejdziemy w XXI w...

Noble

Całe szczęście że Pan Szuplewski nie przestraszył się najazdu prostactwa i buractwa na sesję rady i podjął słuszną decyzję o kontynuacji prac nad obwodnicą. Plebs zasłużenie dostał po pyskach, następne posedzenia powinny odbywać się za drzwiami zamkniętymi, a policja powinna się zająć awanturnikami.

Gość

Wiadukt nareszcie połączy A2 z Alejami Jerozolimskimi. Nie wiem tylko czy przyjęcie tak dużej ilości samochodów, w tym tirów, nie powinno iść w parze z poszerzeniem drogi. Przecież tam na całym odcinku jest tyko jeden pas w każdą stronę...

Maks Łoś

Chciałbym się pochwalić, że pięknie wychodzę na zdjęciach :)

Gość

Bardzo dobra decyzja! Pruszków potrzebuje tego wiaduktu, dzięki niemu znaczna część ruchu samochodowego ominie miasto - a to oznacza w Pruszkowie mniej korków, mniej tirów i mniej smrodu. Brawo Burmistrz!

Gościówa

Bardzo dobra wiadomość. Tak trzymać Miasto Pruszków

ser kokoszka

no szkoda że zabrakło tam pana pt. "burmistrz brwinowa, bo Brwinów stał się miastem tranzytowym i jedna jedyna przeprawa (w tunelu) już od kilku lat stoi zakorkowana . Skoro staliśmy się miastem tranzytowym to dlaczego nie planuje się nowych obwodnic, nowych wiaduktów, tuneli???

Gość

A co tak Panu Prwzydentowi ręka chodzi? Język ciała wskazuje na silne nerwy, albo kłamstwo.

Sct

Nie łudźcie się. Jak tylko skończą budowę nowego wiaduktu, stary zostanie zamknięty i zdemontowany. I będzie tym ciężej na drugą stronę przejechać.

Gość

po tych filmach widać poziom obu urzędów. miasto wszystko dla siebie. Bezczelnie nawet nie pokazali innych. Dwa różne poziomy.

Gość

Czyli jednak się dało? Starzyński "starał się" bezskutecznie przez kilkanaście lat, a tu przychodzi Gołoś i załatwione. Oby więcej załatwiana za Starzyńskiego.

Gość

Nasz umiłowany, odznczony Starosta z nadania widzę. W tygodniu Starosta (polityk) a raz w miesiącu służba porządkowa PIS na Krakowskim.

Gość

A co tam robi Pan Roszkowski?

Gość

W przypadku Piastowa, Burmistrz podjął decyzję bez jakiejkolwiek konsultacji z Radą Miejską. Totalne bezprawie. Tak więc niech się Pan Burmistrz w końcu określi o czyje interesy dba. Chociaż z tego co widzimy, chociażby w sprawie Obwodnicy i teraz tego wiaduktu, Burmistrzem Piastowa to chyba Pan został przez pomyłkę.

Gość

Jaka sztuczna ta poza Gołosia.