13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Jakub Małkiński

Czas do przedszkola [DODATEK PRZEDSZKOLAK]

Rodzice martwią się, jak ich pociecha poradzi sobie w nowym środowisku. Przedszkole to ląd, który możemy odkrywać wraz z dzieckiem. Jak to zrobić? Co jest najważniejsze? Przeczytaj o tym w Dodatku Przedszkolak!

Z pierwszą wizytą w przedszkolu związane są ogromne obawy. Zadaniem rodziców jest wytłumaczenie dziecku, co czeka je w nowym otoczeniu. Przygotowanie do pierwszej wizyty należy zacząć stosunkowo wcześnie. To ma być zwykła rozmowa, w której rodzice poruszą temat nowych kolegów, pani i wspólnej zabawy. Podczas spaceru można pokazać maluchowi budynek przedszkola. 

Pojawia się również kwestia wyprawki dla naszego malucha. O czym należy pamiętać? Placówki z dużym wyprzedzeniem przekazują listę rzeczy potrzebnych na zajęciach. Kredki, flamastry, kolej nożyczki, buty na zmianę – to absolutna podstawa.

Przy wyborze przedszkola sprawdzamy, co placówka oferuje. Każdy rodzic chce, aby jego pociecha miała bogatą listę zajęć dodatkowych i mogła się rozwijać. Warto pamiętać o tym, żeby dać dziecku szansę wyboru. To nasza pociecha ma czerpać radość z zajęć. Pod żadnym pozorem nie należy narzucać mu swojego zdania. Uczestnictwo w nielubianych warsztatach niczemu nie służy.

W Dodatku Przedszkolak można przeczytać również o tym, co zrobić aby niejadek spożył posiłek i nauce języków obcych.

Dodatek Przedszkolak można pobrać tu.

 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

pruszk off

Rodzice z pruszkowa to martwią sie czy ich pociechy znajdą miejsce w przedszkolu czy jakiejś willi na poddaszu zwanej przedszkolem. Polityka edukacyjna pruszkowa to jedno wielkie dno i metr mułu.