19° Sobota
22 Września


Anna Zwolińska

Czekają na remont Sułkowskiego

Wertepy, połamane płyty i unoszący się kurz – tak wygląda fragment ul. Sułkowskiego w Piastowie. Mieszkańcy obawiają się, że władze miasta zrezygnują z tej inwestycji.

Wbudżecie Piastowa na 2018 r. można było znaleźć jedną z długo zapowiadanych inwestycji drogowych. Chodzi tu o przebudowę ul. Sułkowskiego na odcinku od Bohaterów Warszawy do ul. Żbikowskiej. Te plany ucieszyły większość mieszkańców posiadających nieruchomości przy tej drodze. – Niestety, jak się okazało niedawno, wszystkie zapowiedzi urzędu miasta dotyczące budowy ulicy Sułkowskiego są nie prawdziwe! – napisała do nas Joanna.

Faktycznie w ostatnim czasie z zarezerwowanych 2 mln zł na realizację tej inwestycji zostało niewiele. Kwota stopniała do zaledwie 114 tys. zł. Mieszkańcy postanowili więc walczyć o przebudowę ul. Sułkowskiego i od kilku miesięcy zalewają piastowski urząd pismami. Dlaczego inwestycja „poszła w odstawkę”?

Na naszą redakcyjną skrzynkę wpłynęła prośba o pomoc w rozwiązaniu probemu z przesuwaną inwestycją. – Od kilku miesięcy ja, moja mama, razem z liczną grupą mieszkańców ulicy Sułkowskiego próbujemy wywalczyć naprawę naszej drogi. Ulica Sułkowskiego i fragment na odcinku od Bohaterów Wolności do Żbikowskiej jest w tragicznym stanie. Odbyliśmy w tej sprawie spotkania w urzędzie z burmistrzem i pisaliśmy pisma. Wszystkie wnioski zostały odrzucane, zasłaniając się kolejnymi argumentami: usłyszeliśmy m.in., że nie ma zgody na budowę tej ulicy, że pieniądze na nią przeznaczone zostały przeznaczone na inny cel i że burmistrz nie ma zamiaru remontować ulicy w kawałkach, tymczasem jednak tak robi, fragment od drugiego końca został wyremontowany – napisała Joanna.

Dodatkowo otrzymaliśmy szereg pism złożonych do piastowskiego magistratu, wraz z długą listą podpisów. Obawy mieszkańców o rezygnacje z przebudowy ich ulicy mogą wydawać się uzasadnione. Jeszcze na początku roku w piastowskim budżecie na zadanie „Budowa ul. Sułkowskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą odcinek od ul. Bohaterów Warszawy do ul. Żbikowskiej” zarezerwowane były 2 mln zł. Tymczasem pod koniec maja zmniejszono tę kwotę o 740 tys. zł, a w czerwcu radni dokonali kolejnego zmniejszenia o ponad 1,1 mln zł. Tym samym na realizację wspomnianego zadania w tym roku pozostało 114 tys. zł. Nie trudno się więc domyślić, że w tym roku przebudowa wspomnianego fragmentu ul. Sułkowskiego nie ma mowy.

Piastowscy włodarze chcą jednak uspokoić mieszkańców. Podkreślają, że przebudowę ul. Sułkowskiego blokują... procedury. – Pieniądze zostały zdjęte ponieważ przedłużają się procedury związane z uzyskaniem decyzji ZRID w starostwie. Na fragmencie drogi brakuje nam gruntów, pozwalających na utrzymanie jednej szerokości jezdni. A droga jest zbyt ważna by robić na niej niepotrzebne przewężenia – wyjaśnia Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Pojawia się zatem pytanie, dlaczego z tego zadania są „zdejmowane”środki. – Inwestycja się przedłuża, a my nie chcemy blokować pieniędzy. Te środki pozwolą nam zrealizować inne ważne dla mieszkańców zadania. Nie oznacza to jednak, że z przebudowy ul. Sułkowskiego rezygnujemy. Gdy dokumentacja będzie już pełna ogłosimy przetarg, a środki na realizację przesuniemy z innych zadań – dodaje Szuplewski.

Mieszkańcom ul. Sułkowskiego pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość. Wiele wskazuje na to, że inwestycja będzie realizowana, ale dopiero w przyszłym roku.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 26

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

"ziołowa herbatka" urwała się z księżyca, bo właśnie ugrupowanie Nasz Piastów z burmistrzem Brzezińskim i przewodniczącym RM Szuplewskim przez 20 lat do 2010r. rządziło miastem, to znaczy że masz pretensje o nic nie robienie w mieście do nich, to tylko burmistrz Kubicki w kadencji 2010-2014 odsunął ich od władzy, ale jak piszesz " w czasie jednej kadencji oczekujecie cudów", no właśnie czego więc oczekiwaliście od Kubickiego do tego w kadencji, która była na schyłku pierwszej perspektywy finansowej tj. 2006-2014, kiedy już nie było pieniędzy z UE i nie było programów przystosowanych pod potrzeby gmin miejskich. A Kubicki i tak obniżył zadłużenie miasta z 10,8 do 7,2 mln zł i zniwelował potrzeby w ilości miejsc przedszkolnych o 90%, i przygotował szereg planów i projektów, które to właśnie teraz może realizować Szuplewski bo Kubicki przygotował grunt pod ich realizację w II perspektywie finansowej, aby tylko to robił z sensem i z zachowaniem postaw gospodarności jak przystało na włodarza miasta.

ziołowa herbatka

Wszyscy się czepiają obecnego Burmistrza który rządzi naszym miastem kilka lat. Nikt nie rozlicza PANA KUBICKIEGO i jego poprzednika. ONI NIC ZUPEŁNIE NIE ZROBILI DLA NASZEGO MIASTA -o nie przepraszam doprowadzili je do ruiny. Obecny burmistrz przez swoją kadencje musi nadrobić 20 lat błędów swoich poprzedników. Bądźmy realistami to nie uda się z dnia na dzień

Gość

Znam wiele ulicy węższych niż Sułkowskiego i jakoś tam jest asfalt. Czyżby kolejne tłumaczenia nieudalnosci Naszego Piastowa?

Gość

Koziołki-Matołki nie mogą pojąć, że by zrobić porządną ulicę, należy ją poszerzyć na tyle, by był chodnik przynajmniej z jednej strony i szerokość co najmniej 6mb ... Jest głupia moda polegająca, kiedy zrobią ulice, to każdy wystawia złom samochodowy by pochwalić się,że są cztery kółka ... Wykup działek pod inwestycje wymaga ogromnej pracy papierowej ;; geodeta, wycena nieruchomości, sadowe postanowienie o przejęciu gruntu na rzecz Miasta, podpis Wojewody, akceptacja Starostwa.... Przy dobrych układach potrzeba co najmniej 5 lat. To są publiczne pieniądze oraz akceptacja wysokości odszkodowania !!!

Obwodnica

Mieszkańcy okolic Sułkowskiego! Wesprzyjcie Nas mieszkańców Żółkiewskiego, Ogińskiego Barcewicza. A my wesprzemy Was jeśli będziecie zbierać głosy w swojej sprawie. Razem reprezentujemy kilka tysięcy mieszkańców tego miasta, których żadna władza nie zignoruje. Na naszej stronie obwodnicapiastowa.pl macie do Nas kontakt

Gość

Gościu wam może pomóc tylko najbliższy psychiatra

Gość

Halo, a może redakcja WPR pomoże? Może te ciągle kłamstwa Szuplewskiego mają związek z jego ukrywanymi planami? Kto może nam pomóc? Bo Urząd Miasta napewno nie. Radni z Sułkowskiego też jak widać mają nas gdzieś.

SUŁKOWSKIEGO

SUŁKOWSKIEGO już 40 lat czeka na remont. Połamane płyty, wystające niebezpieczne ostre pręty. Kurz lub błoto. Kałuże na całej szerokości ulicy. Zakurzone domy, okna firany, oddychać się nie da. A Grzegorz to tylko jakims pantelonom usługuje.

Mieszkaniec

Że się Szuplewskiemu i całej tej ekipie pieniążki rozeszły to nie dziwne. Pytanie tylko, do czyich kieszonek trafiły.

Gospodyni

Do Obywatlll II kat. Być może, że w Twoich rejonach są takie problemy, nie wiem, paniusia nie zagląda tak daleko. Odnoszę się jedynie do stanu drogi ulicy Sułkowskiego bo na niej mieszkam i irytują mnie już złudne obietnice p. Szuplewskiego i mydlenie oczu ludziom. Obwodnicy mu się zachciało...najpierw niech poprawi stan dróg w Piastowie i niech nie opowiada że forsa mu się nagle kończy przeznaczona na te cele...jak się nie umie rozporządzać pieniędzmi to niech się nie zabiera za coś o czym nie ma zielonego pojęcia...p. SZUPLEWSKI to Twoja ostatnia kadencja!!!

Obywatlll II kat.

Do pani Gospodyni, to paniusia chyba nie widziała jakie ul. som w Piastowie jeszcze, bo Ja na takiego Sułkowskiego chciałbym mieszkać. Zapraszam do Piastowa Północnego, po deszczu można brać urlop, bo niema jak dojść do asfaltu:):):):):)

Wieśniak

Takich ul. jak tego Sułkowskiego, to w Piastowie jest 90%, o czym WY ludziska marzycie? Jeżeli nie pogonimy tej bandy nieudaczników, radnych co dorabiają do emerytury i siedzą po 20 lat w UM i nie weźmiemy spraw w swoje ręce, to nic z tego nie będzie. Ludzie w UM dobrze wiedzą, że mieszkańcy są tylko od pon. do pt. i jadą na wioski do rodziców po wałówę i z tego korzystają, że się nikt niczym nie interesuje a KK biorą kasiorę i nic nie mówią, bo tak ma być. Krużewniki będą Keużewnikami.

Gość

Z mojej kolekcji historycznej: Sułkowskiego 1965 http://beta.chem.uw.edu.pl/people/AMyslinski/Piastow/51.html

Klikacz

Jeszcze się taki burmistrz nie narodził który by wszystkim mieszkańcom dogodził ;-)

Leniwy radny

A mi się robić nie chce. Pensja na konto wpływa. Zresztą jaki bym miał interes starać się o budowę nawierzchni na Sułkowskiego? Nie mieszkam tam, moje koleżanki też nie. Ludzie niech sobie psują samochody, niech wdychają kurz. Niech taplają się w błocie tak jak jak w korycie.

Gość

,,Piastowscy włodarze chcą jednak uspokoić mieszkańców. Podkreślają, że przebudowę ul. Sułkowskiego blokują... procedury" jak można być spokojnym- to jak wcześniej pan burmistrz obiecywał to nie znał procedur. ,,Mieszkańcom ul. Sułkowskiego pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość. Wiele wskazuje na to, że inwestycja będzie realizowana, ale dopiero w przyszłym roku." to za rok będzie zmiana procedur, a może BURMISTRZA?!

Gość

W sprawie Sułkowskiego władze Piastowa szantażują mieszkańców: chcecie nawierzchni? To oddajcie swoje grunty pod tę drogę, a potem my puścimy wam ruch z Ożarowa i Sułkowskiego stanie się ulicą przelotową między Ożarowem i Pruszkowem. Puszczą tędy tiry do Panattoni czy ciężarówki na giełdę w Broniszach. Ci ludzie są podli. Zrobią wszystko, aby zrobić na złość mieszkańcom tej ulicy, którzy żyją tu od czasów, kiedy Grześ w pieluchy pompował. Ale żeby władze nie przeliczyły się. Niech nie liczą, że ludzie znów oddadzą pod drogę swoją ziemię. Już raz przed laty ludzie oddali swoją ziemię pod ulicę i więcej nie oddadzą. A nawet, jak władze spróbują ludzi wywłaszczyć z ziemi, to niech nie liczą, że zakończy to temat. Nie zakończy, a otworzy nowy jego rozdział.

Piastun

Zbuduję wam ulicę obiecuje burmistrz. A teraz, tubylcy, wyskakiwać z kasy! Każdy nie chcący wyskoczyć: (1) jest antysemitą; (2) nie jest patriotom; (3) nie będzie zbawiony. Niepotrzebne skreślić ;-)

Gospodyni

Taka ulica jaką jest ulica Sułkowskiego nie ma chyba w żadnym zakątku Piastowa...dziura na dziurze, wystające pręty...czy władzom naszego miasta nie jest wstyd? Najdłuższa ulica a reprezentacja jej stanu nawierzchni gorsza niż drogi na wsiach...co z tego że zrobili część nawierzchni!!! Jak się coś obiecuję swoim podatnikom to się obietnic dotrzymuje!!! A teraz nagle pieniędzy brak, nagle potrzebne jakieś decyzję...to po co było to wszystko, po co, po co - śpiewa Kayah

Gość

sprawa jest jasna, jak mieszkańcy tej części Piastowa zgodzą się na budowę obwodnicy to wówczas będzie robiona i Sułkowskiego, taki mały szantażyk wobec mieszkańców bo dla Grzesia obwodnica jest najważniejsza z kilku prozaicznych względów ale bardzo istotnych dla samego włodarza, obietnica wobec powiatu i firmy logistycznej z Ożarowa Maz. A on słowo więcej traktuje jak podpis jeżeli za tym idą wziatki. A druga sprawa to przebudowę Sułkowskiego wymyślił jeszcze burmistrz Kubicki, a wszystko to co zaplanował Kubicki to dla Grzesia jest be.........

Gość

Tak spojrzałem na mapę Piastowa i Sułkowskiego jest równoległa do Ogińskiego. Wczoraj na spotkaniu w sprawie obwodnicy piastowa burmistrz strasznie upierał się na szerokość drogi 7m czyli jeden pas 3,5 metra szykowany pod ciężki ruch. I teraz jak czytam, że burmistrz o Sułkowskiego mówi, że: droga jest zbyt ważna by robić na niej niepotrzebne przewężenia to zastanawiam się czy nie dąży do tego samego co jest związane z obwodnicą i wprowadzeniem ciężkiego ruchu. Patrząc na mapę Piastowa ruch z nowych magazynów Panattoni idealnie rozpływał by się ulicami Sułkowskiego i nową planowaną obwodnicą. Mieszkańcy Sułkowskiego sprawdźcie dokładnie pany czy burmistrz nie chce zrobić dokładnie tego o czym piszę. Poczytajcie na obwodnicapiastowa.pl

Wilku

Ludzie narzekają na porządki w Pruszkowie, że nic się nie zmienia, ale jak popatrzę na Piastów to tam dopiero czas się w miejscu zatrzymał. Kiepski stan dróg u was.

Czas_na_CBA

A może czas powiadomić odpowiednie organy niech prześwietlą inwestycje w Piastowie te i inne jak np w sprawie zasiedlania nowo budowanych bloków komunalnych które miały być dla najuboższych jak zarzekał się Burmistrz na antenie tvp3 https://warszawa.tvp.pl/29901923/rozpoczeto-budowe-mieszkan-dla-najbiedniejszych teraz okazuje się że maja być to lokale na zamianę dla tych co dobrze zarabiają Rejestr osób na zamianę lokali to fikcja część osób zgłoszonych we wniosku w ogóle nie zamieszkuje pod wskazanym adresem przykład na pozycji 20 figuruje niedawno wpisany wnioskodawca Pan X który podał we wniosku na zamianę lokalu trzy osoby gdzie w rzeczywistości zamieszkują dwie .Jak powszechnie wiadomo liczy się liczba osób zamieszkałych a nie zameldowanych Zgłoszony fakt fałszerstwa nie wzruszył Urzędników Pani Y z wydziału Utrzymana Miasta mimo obowiązku wezwania takiej osoby w celu zweryfikowania pod odpowiedzialnością karną danych złożonych we wniosku o zamianę lokalu odmówiła interwencji w tej sprawie czyżby wiedziała o tym i to tolerowała a może ma jakiś interes w tym Dla szarego kowalskiego takie zachowanie ma tylko jedno nazewnictwo a Burmistrz milczy może inne służby pozwolą rozwiązać mu ten problem.„Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Piastowa w latach 2018 – 2022” w rozdziale IV punkcie punkcie 10 ustala normy zaludnienia lokali w zasobach Gminnych i tak powierzchnia użytkowa dla 1 osoby do 35 m2,2 osób do 40 m2, 3 osób do 45 m2 itd W nowo wybudowanych blokach najmniejsze lokale będą miały ponad 40 metrów co dyskwalifikuje dwie osoby do zamiany na taki lokal dlatego Pan X z pozycji 20 zgłosił do zamiany lokalu oprócz żony syna który od ponad roku z nim nie mieszka mało tego posiada własne mieszkanie (finansowane z tego samego źródła co nowo budowane bloki komunalne MDM) Nawet jeśli nie był by właścicielem własnego M to stać go na wynajęcie czyli nie jest w trudnej sytuacji materialnej i mieszkaniowe Oto jak działa machina jaką jest NP

Piastunio

Założę się ze jak pójdzie obwodnice to żadne procedury w starostwie nie będą się opóźniały. Pejsaty obiecuje ze środki jakby co przesunie z innego celu. Raczej już nie za tej kadencji...

Bzdura

Mieszkańcy ulicy Sułkowskiego już w żadne słowo Pana Burmistrza nie uwierzą póki nie zobaczą rozpoczętych prac!! Dlatego z przyjemnością pożegnamy Szuplewskiego

Gosc

Jak będzie trzeba pójdziemy tez do tv! Idealny #tematdlauwagi