27° Niedziela
19 Sierpnia


MPWiK

Część prac na magistrali już zakończona [AKTUALIZACJA]

Drugi dzień utrudnień w dostępie do wody w Pruszkowie, Piastowie, Michałowicach, Regułach, Opaczy i Ursusie. Wodociągowcy częściowo zakończyli prace na magistrali w Alejach Jerozolimskich.

Niskie ciśnienie w kranach lub całkowity brak wody doskwierają mieszkańcom kilku miejscowości naszego regionu od środowego poranka. Robotnicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji od ponad doby prowadzą ostatni etap modernizacji magistrali wodociągowej, która zaopatruje nasz region. Według zapowiedzi, planowane przywrócenie dostaw wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin, czyli do piątkowego poranka.

A jakie są najnowsze wieści „z frontu”? – Magistrala wodociągowa w Alejach Jerozolimskich została odwodniona i pozostaje wyłączona z eksploatacji. Prace prowadzone są non-stop na czterech odcinkach przewodu. Zakończono prace spawalnicze, trwa wiązanie warstwy cementowej – czytamy w porannym komunikacie MPWiK.

Na razie nie ma żadnych informacji o ewentualnych komplikacjach, czy niemiłych niespodziankach, jakie w przeszłości wielokrotnie pojawiały się przy tego typu przedsięwzięciach. Pozostaje więc trzymać kciuki, że tak pozostanie.

[AKTUALIZACJA godz. 15.45]
– Trwa napełnianie magistrali  wodociągowej  w Alejach Jerozolimskich i wykonywane są próby szczelności – poinformowało MPWiK.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 26

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jest juz jest... Można się szorowac i gary myc

Piastowianin

Świeże wieści!!! Kontaktowałem się z infolinią MPWiK. Pełne ciśnienie wróci o 4-6 nad ranem. Trwa napełnianie wodociągu. Testy szczelności wyszły pozytywnie.

Gość

Edek wracaj na wieś! To jest miasto, a magistrala zasila tysiące mieszkań nie tylko w Pruszkowie ale i okoloczne gmin. Dobrze że remontuja dlatego woda w kranach jest taka dobra.

Gość

Co za gnojstwo! Ani kropli wody od dwóch dni.

totylkoja

Edek, na wsi miałeś studnię, o jakim problemie napisałeś ?...

Gin

Panie Antonio Smolenski-Macierawicz masz pan dar przekonywania ciemnego ludu i jestes pan inicjatorem nagrody Nobla z fizyki dla łojca Rydzka za wpływ fal radiowych na ciemnu lud to może spraw pan żebydmy mieli wode ......dzis

Gość

Bedzie dzis ta woda?!!!!!

Gość

A ja mieszkam na siódmym piętrze i wodę cały czas mam. Jak to jest?

MagdaM

Nie rozumiem niektórych komentarzy. Piszecie jakbyście urodzili się wczoraj. Przecież kiedyś muszą usuwać awarie. Dwa dni to naprawdę nie wiele.

Gość

i...?

Gość

Kiedy włącza wodę???

Gość

Na wysokosci tworek w alejach cos pynkło bo pełno wody na ulicy ojej to woda bedzie za dwa dni .....

Mariolka

My z Gabryśką śmierdzimy spokojnie do jutra w biurze. Także ten, brud sobie tylko spod tipsów wygrzebiemy zapałkami. Co nie Gabryśka?

Gość

To jest żart??? Znowu brak wody!!! U mnie od wczoraj ani jedną kropla nie leci!!!

Gość

Do Edka. Wróć na wieś będziesz miał wodę i nie będziesz narzekać.

Gość

A na Dobrej w Pruszkowie woda caly czas, przynajmniej u mnie na parterze.

Gość

Grunt to optymizm , 20 lat temu , było to samo , wtedy należało pomyśleć o alternatywnym ujęciu wody , szkoda też , że obecne władze dając pozwolenia na budowę kolejnych osiedli , dalej nie biorą pod uwagę zapewnienia podstawowych elementów infrastruktury

Gość

Do Edka : Wroc z powrotem na wieś jak ci nie pasuje.

Gość

Mam nadzieje że takie odcięcie zrobią w trakcie wyborów, wynik gwarantowany!

Gość

a w Brwinowie płynie woda

Gość

Czy takie prace nie powinny być realizowane etapami, tak na kilka godzin wyłączenia wody, najlepiej w nocy lub godzinach pracy większości ludzi?

olaf

do gość z 10.55 pewnie a 100 lat temu robili operację bez znieczulenia.....cieszmy się z braku wody przez 48h...

Gość

Co z tą wodą?

Gość

Nie narzekajmy. 20 lat temu taki remont trwałby 2 miesiące.

Gość

W piastowie za malo beczkowozow. Jak zyc????

Edek

mieszkałem 18 lat na wsi i takich problemów jakie doświadczam z wodą nigdy nie miałem, to skandal. od wczoraj centrum Pruszkowa 3 piętro całkowity brak wody..