°


pixabay.com

Czip dla zwierzaka za darmo

Przypominamy, że w Pruszkowie od kilku lat można bezpłatnie czipować zwierzęta. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty potwierdzający meldunek w Pruszkowie.

W ostatnim czasie na portalach społecznościowych pojawiło się wiele informacji o zaginionych lub znalezionych psiakach. Ma to związek z przywitaniem nowego roku, bowiem właśnie w sylwestrową noc przerażone zwierzaki uciekają z domów. Jeśli nasz „burek” błąka się po najbliższej okolicy, to jest szansa, że sąsiedzi skojarzą do kogo należy psiak. Ale jeśli zwierzak pokona większą odległość, to jego poszukiwania mogą trwać długo.

Dlatego ważne jest, by nasz psiak miał przy obroży przyczepioną adresatkę. Inną opcją jest wszczepienie czipa, na którym znajdują się informacje o właścicielu. Wystarczy, że osoba, która znalazła zwierzaka uda się z m do weterynarza. Ten przy pomocy skanera odczyta dane, a psiak wróci do właściciela. 

– Wielu mieszkańców decyduje się na czipowanie psa , gdy sterylizuje lub kastruje swojego zwierzaka. Sterylizacja i kastracja jest w połowie finansowana przez miasto, samo czipowanie jest bezpłatne – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Akacja bezpłatnego czipowania jest dość popularna, ale nie można powiedzieć, że mieszkańcy ustawiają się w kolejce – dodaje. 

Bezpłatnie można czipować nie tylko psy, ale również koty. Zabiegi wykonywane są w przychodni VetCare przy Majowej 3 w Pruszkowie. Aby bezpłatnie zaczipować swojego pupila należy pokazać dowód osobisty potwierdzający zameldowanie w Pruszkowie.


Anna Zwolińska
anna.zwoinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Rado

Meldunek tragiczny to w oblesnym Grodzisku czy Brwinowie. Pruszkow to klasa !

Gość

Usługa, gdzie by nie była robiona akcja, jest bezpłatna owszem, ale zwierzę otrzymuje w czipie tylko coś w rodzaju nr identyfikacyjnego. Samemu trzeba ten numer zgłosić do rejestru zwierząt i wtedy to kosztuje coś około 50 zł per sztuka. Żadna łaska, weterynarz czipujący powinien to zgłaszać i wtedy akcja ma sens.

Gość

Meldunek w pruszkowie ? Takich desperatów to chyba już nie ma.

Gość

Meldunek, jak ktoś już wcześniej zauważył, nie jest już umieszczany w dowodzie, poza tym nie potwierdza zamieszkania i płacenia podatków w Pruszkowie, proponuję, aby usługa była bezpłatna dodatkowo dla właścicieli czworonogów posiadających Kartę Mieszkańca Pruszkowa, którą otrzymuje się po weryfikacji powyższych warunków.

Więcej rozumu.

Do Pana który chyba nigdy nie miał psa(na szczęście). 'gościu, który mówisz, że pies musi być na smyczy. Pies może się zerwać ze smyczy. Z powodu różnych bodźców petardy, pisku opon gwałtownie hamującego samochodu, pijanego idioty i wrzeszczących bachorów na placu zabaw. Kiedyś taki bachorów rzucił kamieniem w mojego psa. Pies przestraszony zerwał się ze smyczy i uciekł. Innym razem przestraszył się kolejki wkd. Zaczął uciekać. I jeden taki, gość'zamiast pomóc złapa" psa zrobił mi wykład o trzymanie psa na smyczy. Może to Pan?

Jarek

Rosyjski niebieski to super rasa kota !

Gość

Szkoda tylko ze w dowodach juz nie ma meldunku.

Gość

Psy uciekają głównie na spacerach bo "państwo" nie trzyma zwierząt na smyczach. Proceder bardzo często widziany w parkach, wśród dzieci, niezależnie od wielkości i rasy psa. Służby nie reagują, a powinny za to wystawiać solidne mandaty. Pies bez smyczy może biegać tylko po zamkniętej posesji.