18° Wtorek
24 Kwietnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
policja.waw.pl

Czterech zatrzymanych za przetrzymywanie 17-latka

W jednym z garaży na terenie Milanówka czterech mężczyzn znęcało się na zakładnikiem. Żądali okupu za uwolnienie 17-latka. W końcu wpadli w ręce policji.

Do zdarzenia doszło w połowie lutego. Mężczyźni liczyli na zysk finansowany, ale nie zamierzali oszczędzać przetrzymywanego chłopaka. Bili 17-latka pięściami i pałką teleskopową, kierowali w jego stronę groźby obcięcia palców, a także zamykali w kanale samochodowym. W końcu zwrócili się do matki chłopca z żądaniem okupu. Kobieta natychmiast powiadomiła policję, która zlokalizowała miejsce pobytu małoletniego.

Grodziscy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn związanych ze sprawą. Porywacze usłyszeli zarzut za przetrzymywanie zakładnika połączone ze szczególnym udręczeniem w celu wymuszenia okupu i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. 

Dalsze czynności w sprawie prowadzili funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. W końcu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zgłosił się czwarty mężczyzna. 21-latek, tak jak i jego wspólnicy, spędzi trzy najbliższe miesiące w areszcie.

Mężczyźni muszą liczyć się z karą co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćolo

Mam nadzieję że kiedyś spotkam takich śmieci na swojej drodze.......

SBart

No faktycznie wielkie mi co do dziury chłopa zaladowac .... warto dodać ,że wszyscy z nich się rozproli jak stare gacie i LUDZIE w kryminale wiedzą jak udreczyc i dojechać FRAJERA skutecznie i nie będzie tam żadnego dymania... Porwany tez mały Frojdek jeb*ac ich @!!!

Gość

Haha ten w berecie to naprawdę policjant? Niezła stylówa, przypomina Zdzicha który sprzedaje ze starego Transita truskawki

Paweł

Chyba za dużo filmów się te półmózgi naoglądały. Było żądać 5 milionów okupu o 14 na parkingu pod Tesco. Tylko żadnej policji! Oby ich zapinali w du**ko w pierdlu, taki ludzki śmieć nie zasługuje na normalne funkcjonowanie.

Gość

Z karą co najmniej 5 lat pozbawienia wolności-śmiechu warte. Takie śmiecie powinny zostać odstrzelone na miejscu, podczas akcji uwalniania zakładnika. Jak ktoś zachowuje się w ten sposób sam na siebie podpisuje wyrok.

Wpr82

Powinni im to samo zrobić w pierdlu sk. ..syny.