24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Anna Zwolińska

Czy 52-latek z nożem był ofiarą czy napastnikiem?

Wczoraj w „wukadce” doszło do kontrowersyjnego zdarzenia. Nasi czytelnicy nie zgadzają się z opisem sytuacji, twierdzą, że to 52-letni mężczyzna zaczepiał wszystkich wokół i groził nożem. Policja odpowiada na te zarzuty i podtrzymuje swoją wersję zdarzeń.

Przypomnijmy. Po godz. 20.00 otrzymaliśmy wiadomości od czytelników, że w pociągu Warszawskiej Kolei Dojazdowej jeden z mężczyzn wymachuje nożem. Policja natomiast relacjonowała, że mężczyzna tylko siedział z nożem w ręku z obawy o własne zdrowie, ponieważ napastowało go czterech 25-letnich mężczyzn. Więcej tutaj.

 

Wkrótce otrzymaliśmy wiele maili i wiadomości na facebooku podważających wersję policjantów. To 52-latek miał zaczepiać każdego napotkanego pasażera „wukadki”. – Przeczytałem artykuł i niestety relacja rzecznika prasowego policji jest niezgodna prawdą. Brzmi to wszystko jakby gang czterech młodych ludzi zasadził się na bogu ducha winnego starszego pana, który musiał się bronić – pisze do nas Wojciech. – Jechałem tą kolejką, w odległości kilku metrów od całego zajścia. 25-latkowie (dwie sztuki, nie cztery) siedzieli początkowo tuż obok 52-latka. Zaczepiał ich w dość agresywny sposób nie umiejąc wytłumaczyć o co mu chodzi. Jeden z nich przesiadł się na przeciwległą ścianę wagonu. Drugi przesunął się w bok, żeby zostawić puste miejsce. Pan kontynuował nagabywanie, na co w ostatecznie siedzący bliżej chłopak zareagował nerwowo/agresywnie, żeby dać mu spokój. Po tym fakcie, pan zaczął grzebać w swojej torbie – opisuje.

 

Czytelnik wyjaśnia, że w pewnym momencie zauważył przestraszonych ludzi. – Następne co pamiętam, to młodych zwiewających na drugi koniec wagonu w przerażeniu, oraz tego starszego pana stojącego z nożem w ręku skierowanym twarzą w ich stronę. Szczęśliwie, jakiś przytomny młody człowiek zaszedł go od tyłu i złapał za rękę z nożem i przy pomocy współpasażerów „nożownik” został obezwładniony. Kolejka dojechała do następnej stacji (w Regułach) gdzie przyszedł patrol policji i starszego pana zgarnął. Nie zabrał za to ze sobą za to, ani nie przepytał żadnego z zaatakowanych – czytamy w wiadomości nadesłanej przez Wojciecha.

 

Dalej dowiadujemy się z maila, że w międzyczasie przyszedł nietrzeźwy pasażer, który zaczepiał 52-latka, co doprowadziło do przerzucania się przez nich przekleństwami. Szczęśliwie do niczego więcej nie doszło.

 

Kolejny czytelnik – Błażej – pisze, że wyraźnie 52-latek zaczepiał innych. – Ten pan był wyraźnie osobą chorą psychicznie, gadającą do siebie pod nosem o ludziach spiskujących przeciwko niemu. Uznał, że pan siedzący naprzeciwko niego z laptopem na kolanach i w słuchawkach na uszy, nadaje na niego jakieś informacje. Inny chłopak parsknął głośno śmiechem, na co starszy pan rzucił na ziemię swoją torbę i wyciągnął z niej nóż. Nie prawdą jest, że z nim siedział. Zerwał się i zaczął nim wymachiwać. Ludzie z początku wagonu przebiegli na tył w małej panice i powstał ogólny zamęt – opisuje Błażej. – Ktoś wciskał przycisk alarmowy, ktoś próbował się dobić do maszynisty. Chłopak, który stał przy drzwiach maszynisty zaszedł napastnika od tyłu, wytrącił mu nóż i wykręcił rękę – dodaje.

 

Kolejne relacje również są podobne. – Od początku swojej podróży dziwnie się patrzył na pasażerów. Dwie młode osoby (jedna osoba z laptopem, druga bez) siedziały koło siebie. Po kilku przystankach starszy pan pokazywał, by jedna z młodych osób uderzyła drugą. Minęło kilka przystanków i ten pan zaczął mówić coś to młodej osoby z laptopem, młoda osoba go zignorowała i poszła siedzieć w inne miejsce. Pan atakował słownie młodą osobę, a ta kazała mu zmienić miejsce, wtedy starszy mężczyzna zaatakował młodszego mężczyznę fizycznie, co się spotkało z odwzajemnieniem. Wszyscy się dziwnie patrzyli na starszego pana, który stwierdził ze wszyscy go obserwują. Potem na końcu na wszystkie osoby wyklinał i mówił, że go prześladują – relacjonuje Kris.

 

Takich maili otrzymaliśmy więcej. Dlatego postanowiliśmy jeszcze raz skontaktować się z policją w celu wyjaśnienia tej sprawy. Funkcjonariusze podtrzymują swoją wersję zdarzeń i twierdzą, że żaden z pasażerów nie odezwał się słowem w czasie interwencji. – Maszynista został powiadomiony o tym, że mężczyzna posiada nóż. Wówczas wezwana została policja. 25-letni mężczyźni, którzy rozmawiali z funkcjonariuszami tłumaczyli, że nie wiedzą czemu ten pan wyciągnął nóż. I na tym się skończyło. Następnie policjanci zajęli się 52-latkiem, który twierdził, że ci mężczyźni śmiali się z niego, mieli pretensję i wyzywali go. Faktycznie został on przez nich obezwładniony – mówi podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Natomiast w trakcie interwencji żaden z pasażerów „wukadki” nie podszedł i nic nie zgłosił – dodaje.

 

Policjanci podkreślają, by świadkowie tego zdarzenia zgłosili się na komendę w Michałowicach celem wyjaśnienia rozbieżności jakie się pojawiły. – Posiadamy dane 52-letniego mężczyzny. Z całego zdarzenia została sporządzona notatka. Będziemy starali się o nagranie z monitoringu. Zapraszamy pasażerów, którzy tego dnia byli świadkami tej sytuacji w celu złożenia zeznań – zaznacza podkom. Kańka.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jaki kraj takie służby i wykonywanie ich obowiązków Smród niesamowity

Gość

52 lata to nie staruszek, zapraszam sobie

Gość

w wieku 52-53 lat czyli w sile wieku zmarli Zygmunt August, Stefan Batory, Władysław IV, i na pewno to nie były stare dziady jak to pogardliwie okresliłes

Głos

To co pisze PiSiaczek to niestety skutki braku dostępu do broni wśród Europejczyków. Dzisiaj niemieckie media pokazują zamieszki na jednej z Greckich wysp,wywolane przez fale kolejnych nachodźców.Rząd rozkłada (na razie) ręce ,a mieszkańcy w przerażeniu chowają się w swoich domach ,do których wkradają się nachodźcy...MASAKRA,nie do wiary, ogląda się to jak jakiś armagedon! Z naszych okolic wszyscy pamiętamy jak niedawno bydlak zaatakował mazetą rowerzystę,który zwrócił mu uwagę!Pamiętamy czasy gdy sterroryzowani ludzie,właściciele restauracji ,sklepów etc. musieli płacić bandytom haracze?Dziś niestety jesteśmy totalnie bezbronni wobec terroru...

Gość

jak zwykle pruszkowska prasa cos gdzieś słyszała ale nie wiadomo co, a na wszelki wypadek parę ploteczek pusci dla odebrania wierszówki

Głos

Żałosna postawa policji,gdzie spisanie osób poszkodowanych? Rozumiem że za 8msc na swojej stronie policja zamieści artykuł z prośbą o stawiennictwo świadków tego zdarzenia ,z racji popularności strony nikt sie nie zglosi i kolejna sprawa do umorzenia...Faceta puszczą wolno a ten zaatakuje kogoś maczetą (jak ostatnio miał miejsce taki przypadek w lesie ,gdzie facet zaatakowal rowerzystę) i przez nikogo nie zatrzymywany oddali się ;) brawo polocja!

Szymek

Do pisiaczek. Zamiast opisywać takie historie na forum to może wypadałoby to zgłosić Policji a nie czekać aż nam się goście jeszcze bardziej zradykalizują.... O ile to o czym piszesz to prawda....

M.

Do gościa z 14:08 tak w tym wieku też można, nawet z jedną partnerką, ale co o tym może wiedzieć taki krótkodystansowiec jak Ty zadowalający się byle kim. Mój dziadek mógłby dawać Ci korepetycje (babcia wciąż zadowolona). Ale czasy się zmieniły i zbyt wielu idzie na ilość a nie na jakość. Ja też się trzymam po paru nieudanych próbach, że tak powiem jednego ogona i sobie chwalę. Życzę Ci tego samego, o ile w ogóle kminisz o co mi chodzi. Powodzenia A tak swoją drogą, faktycznie, 20, 30 lat temu to 52-latek byłby starszym panem, ale dzisiaj ta granica wydaje mi się że wyraźnie się przesunęła na korzyść i pan i panów

Ufo

52 lata to już stary dziad.

Hapf

W tym kraju od zawsze z ofiary robi się tego 'złego' i na odwrót , nawet jak jest coś czarno na białym , żenada

PiSiaczek

Do: Gość 2018.05.30 14:42 cyt:" nie pitolcie tu o jakimś zagrożeniu ze strony uchodźców " ??? Najdalej tydzień temu na rogu Lipowej i Kopernika stał wyglądający na Afgańczyka ( broda jak u Bin Ladena, ciemna karnacja ) " Arab " razem z innymi kolegami, patrzył się na przechodniów i mówił " Allah akbar " jednocześnie uderzając pięścią o pięść. Takie zachowanie jest dla ciebie normalne ??? Jego zachowanie jednoznacznie wskazywało na to, że szukał zaczepki. Pruszków już chyba nie radzi sobie z muzułanami, bo co raz ich więcej i są co raz bardziej bezczelni.

Gość

W WYBORACH PREZYDENCKICH ODDAM GŁOS NA KANDYDATA, KTÓRY ZAŁATWI WYPROWADZKĘ SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO Z TWOREK. JAK NAJDALEJ OD LINII WKD, KTÓRA JEŻDŻĄ DZIECI DO SZKÓŁ (UPRZEDZAM PISIORY NIE PITOLCIE TU O JAKIMŚ ZAGROŻENIU ZE STRONY UCHODŹCÓW)

gigi la tratola

Urojenia ksobne, w tym prześladowcze - typowy objaw osiowy niektórych psychoz.

Gość

no młody 69-latku z tym seksem to żeś pojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjechhhhhhhhhhhhhhhhałłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł , chyba że za każdym razem z inną kurą jak każdy szanujący się kogut

Gość

Zaraz 52 lata to nie starszy Pan. Ja mam 69 lat i czuje się młodo (uprawiam seks, biegam)

Śmiechłem

Teraz policja prosi świadków a Ci mają teraz dobrowolnie poświęcić swój czas bo panowie policjanci zapomnieli o swoich obowiązkach. Niech pocałują się teraz w d..ę

Gość

ciekawe dlaczego wrabiają innych?Czyżby poilicjant?

daddy

52-latek to już starszy mężczyzna?

Gość

W 14 godzin po zdarzeniu policja będzie się starać o nagrania... Te nagrania powinny już dawno być zabezpieczone. Skład pewnie zjechał do "zajezdni" wczoraj przed północą.