17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Pixabay

Czy rodzice przyczynili się do śmierci noworodka?

Wracamy do kontrowersyjnej śmierci noworodka, do której doszło w noc sylwestrową. Rodzice 10-dniowej dziewczynki zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Usłyszeli też zarzut, ale nie przyznają się do winy.

Temat poruszyliśmy 2 stycznia, po wiadomości, którą otrzymaliśmy od jednego z czytelników. Wówczas wiadomo było jedynie, że w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia doszło do śmierci małego dziecka, co potwierdziła policja. Zostały też zatrzymane osoby w związku z tą sprawą.

Prokuratura rozpoczęła śledztwo dzień później, 3 stycznia. – Prokurator wszczął śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 10-dniowej dziewczynki, w dniu 1 stycznia w Otrębusach w gminie Brwinów przez osoby, na których ciążył prawny obowiązek opieki, a które sprawowały tę opiekę znajdując się w stanie nietrzeźwości, co skutkowało zgonem dziecka – wyjaśnia Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszkowie.

Rodzice zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. – Nie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Rodzicom noworodka przedstawiono zarzut z art. 160 par. 2 kodeksu karnego – mówi prokurator Zwoliński. – Zarządzono sekcję zwłok noworodka, ale nie ma jeszcze wyników. Dlatego też nie wiadomo co się dokładnie tam stało, sekcja wykaże co było przyczyną zgonu – zaznacza.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Proszę o dalsze informacje chyba sekcja zwłok już jest .

marco

Z tego artykuły wynika, że rodzice byli w stanie "nietrzeźwości" a nie "po spożyciu" - a to różnica. Kto normalny upija się gdy ma noworodka?

Do Gość

Noworodek wymaga stałej opieki 24h/7dni nie będę się rozwodził czemu bo Ci co mieli dzieci doskonale wiedzą czemu a Ci co nie mieli nie mają prawa głosu i decyzja prokuratury jest jak najbardziej słuszna

Gość

Do: 2018.01.05 14:30 - niestety, ale samo bycie po spożyciu przesłanką dla śledczych nie jest. Najpierw trzeba udowodnić, że śmierć dziecka była skutkiem rażącego niedbalstwa lub spożycia alkoholu. Dzieci umierają na całym świecie niezależnie od woli i intencji rodziców. Stała się ogromna tragedia i w tym momencie trzeba być razem z tą rodziną. Wspierać ich, a nie stwarzać dodatkowe kłopoty. Tak po ludzku bo ponoć jesteśmy w środku Europy. Z zarzutami, jeśli po sekcji się potwierdzą (a do tego jest długa droga), trzeba było poczekać aż rodzina stanie na nogi. Oburza mnie to, że lekkomyślnie wypuszcza się bandytów a do ofiar (bo rodzice w pewnym sensie są ofiarami tej tragedii) podchodzi się z całą bezrefleksyjną surowością.

Gość

Nie ma usprawiedliwienia dla tego że matka 10 dniowego dziecka była pod wpływem alkoholu !!!!!!!!! I nie jest ważne czy alkohol był przyczyną bo samo picie alkoholu przy małych dzieciach bez opieki osoby trzeźwi jest skrajnie nie odpowiedzialne

Gość

Prosta sprawa, Śmierć łóżeczkowa, zostawcie rodziców spokoju, i tak mają traumę do końca swoich dni.

Dd

A ileż to promili mieli rodzice w noc sylwestrową? 0,01 czy może 0,10. Może nastąpiła śmierć łóżeczkowa, bo dziecko w pierwszej dobie życia zostało przymusem naszpikowane szczepionkami z rtecia i aluminium przekraczającym 100 razy dopuszczalna dawkę na masę ciała. Jeśli dziecko nie miało śladów pobicia to stawianie zarzutów bez sekcji zwłok jest debilizmem co więcej taki prokurator powinien w razie oczyszczenie z zarzutów mieć zakaz wykonywania zawodu i zapłacić milion odszkodowania

do:Gość

Znieczulica to to co Ty sobą reprezentujesz. Jeżeli oboje byli nietrzeźwi to złamali prawo i postępowanie jest konieczne. Niezależnie czy dziecko by żyło czy nie.

Adam

Rakowiecka dla nich!!!

Gość

Skoro nie ma wyników sekcji to z jakiej racji postawiono zarzuty? Wpierw trzeba wykazać, że alkohol był przyczyną śmierci. Jeśli dziecko zmarło podczas snu, nawet trzeźwi rodzice nie mogliby nic zrobić. Kompletna znieczulica wymiaru sprawiedliwości.