19° Sobota
22 Września


mat. prasowe

Czyste powietrze w naszych rękach

Akcja społeczna #WarszawaOddycha w naszym regionie. Zaangażowały się w nią m.in. Przedszkole Miejskie nr 11 w Pruszkowie oraz przedszkole przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie.

W obu placówkach odbyły się zajęcia edukacyjne z dziećmi na temat powietrza. Przedszkolaki brały udział w ćwiczeniach i zabawach, dzięki którym mogły dowiedzieć się, co wpływa na zanieczyszczenie powietrza i jak temu przeciwdziałać. Przedszkolaki uważnie słuchały i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Celem zajęć było wypracowanie nawyku dbania o środowisko naturalne.

Ale akcja #WarszawaOddycha nie sprowadza się jedynie do kwestii zwiększania świadomości. Organizatorzy akcji wyposażyli placówki w miernik zanieczyszczenia powietrza oraz oczyszczacz powietrza. – Dzięki platformie monitorującej zanieczyszczenia powietrza będzie można wybrać najlepszą porę na spacer z dziećmi i w ten sam sposób ochronić przedszkolaków przed szkodliwym działaniem smogu. Oczyszczacze powietrza zadbają, aby w czasie kiedy za oknami przedszkoli będzie unosił się smog, dzieci przebywały w czystym i dobrym dla ich zdrowia powietrzu –  przedstawiają organizatorzy.

Sprawa zanieczyszczenia powietrza jest szeroko dyskutowana. Podejmowane są liczne działania, aby walczyć o środowisko. Kilka dni temu sejmik województwa mazowieckiego przyjął uchwałę antysmogową dla Mazowsza.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Edyta

Ruszają zmasowane kontrole prywatnych nieruchomości. Strażnicy miejscy przetrzepią nawet śmieci na podwórku. Gdzie ? Konstancin-Jeziorna: https://finanse.wp.pl/ruszaja-zmasowane-kontrole-prywatnych-nieruchomosci-straznicy-miejscy-przetrzepia-nawet-smieci-na-podworku-6183377996601473a

Gość_150

Co ze świadomości jak nie idą za tym żadne działania. Czyli mieszkaniec który będzie chciał sobie zagrzać trochę wody żeby się umyć będzie to robił ze świadomością że kopci. A gdyby tak miał zainstalowany system grzania wody słońcem (chociażby taki z ekopulsar.pl) nie musiałby wybierać między brudnymi nogami a brudnym powietrzem. No ale Brwinów nie ma kasy na dopłaty a Grodziski program kolektorów słonecznych zatrzymał się na stworzeniu listy chętnych i tak stoi ( chyba z 10 lat)

Gość

A gdzie zainteresowanie ze strony głównego kopciucha jakim jest piasów?