°


Pixabay

Darmowe znakowanie zwierząt i dofinansowanie do sterylizacji

Gmina Nadarzyn oferuje swoim mieszkańcom darmowe znakowanie psów i kotów oraz dofinansowanie do sterylizacji lub kastracji tych domowych pupili.

Elektroniczne znakowanie zwierząt domowych jest w całości finansowane przez gminę. Odbywa się to w ten sposób, że weterynarz wprowadza pod skórę naszego pupila mikroczip wielkości ziarenka ryżu. Uczucie w trakcie tego zabiegu jest podobne do szczepienia.

Jakie korzyści płyną z takiego działania? – Numer czipu jest rejestrowany w ogólnopolskiej bazie danych, w której umieszczane są dane właściciela pupila. Chipowanie to sprawdzona metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca szybkie ustalenie właściciela znalezionego czworonoga. Dzięki niemu można z łatwością zidentyfikować zagubionego zwierzaka, dowiedzieć się kto jest jego właścicielem i tym samym uchronić go przed spędzeniem reszty życia w schronisku – informuje gmina Nadarzyn.

Dodatkowo mieszkańcy gminy mogą skorzystać z dopłat do sterylizacji lub kastracji zwierząt domowych. Nadarzyn pokryje połowę kosztów.

Oto warunki skorzystania z zabiegu:
– Wypełnienie przez właściciela formularza „Wniosek właściciela o wykonanie zabiegu chipowania, sterylizacji/kastracji psa/kota w 2018r.” u weterynarza.

– Okazanie dowodu tożsamości lub innego dokumentu stwierdzającego adres zamieszkania na terenie gminy Nadarzyn (np. zeznanie podatkowe złożone za rok poprzedni).

– Okazanie książeczki zdrowia psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.

– W przypadku psów wymagane jest, aby zwierzę posiadało aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

– Dofinansowanie przysługuje właścicielowi zwierząt w ilości dwóch sztuk.

Ale jak każda studnia, tak i dopłaty nie są bez dna. W tym roku przeznaczono na czipowanie 5 tys. zł, a na zabiegi sterylizacji lub kastracji 20 tys. zł. Wszystkie zabiegi prowadzone są w przychodni weterynaryjnej, przy ul. Rolnej 103, Kajetany, tel. kont. 22 739 88 25, 602 610 607.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Zosia

Ja z moim slicznym kicurem pojde. Rasa Rosyjski niebieski. To bajkowy zwierzak !!!

Gość

w Pruszkowie funkcjonuje od lat !!! wystarczy się zainteresować ;)

Gość

A kiedy w Pruszkowie???

Gość

Najlepsze jest dofinansowanie do sterylizacji w Grodzisku. Nie można się ubiegać o dofinansowanie wcześniej jak w maju ponieważ papierkowa robota zajmuje w urzędzie do tego prawie pół roku. Chcecie sterylizować styczeń-maj to bez dofinansowania. Co z tego że jest kasa na ten rok, najwcześniej w maju proszę się zgłaszać. Może kasa nie jest duża i sprawa jakaś bardzo pilna ale chodzi o sam fakt... Może warto się zainteresować dlaczego przygotowanie dofinansowania tyle zajmuje?

none

Dobry pomysł. Ciekawe, czy sąsiednie gminy przeprowadzą podobną akcję.

Gość

"Z kolei Związek Miast Polskich chce zaproponować projekt ustawy o wynagradzaniu osób z wyboru i powołania w samorządach (czyli zarówno wójtów, prezydentów miast, jak i starostów oraz marszałków, którzy nie są wybierani w wyborach bezpośrednich, ale powoływani przez zarząd lub radę). – Nie może być tak, że wójt kilkutysięcznej gminy z kilkumilionowym budżetem zarabia podobnie lub tyle samo, co prezydent dużego miasta zarządzający kilkumiliardowym budżetem – mówi Marek Wójcik, pełnomocnik zarządu ZMP ds. legislacyjnych. Z projektu napisanego przez związek wynika, że prezydenci dużych miast mogliby zarabiać nawet w przedziale 20–25 tys. zł miesięcznie. Obecnie ich płace, tak samo jak pozostałych włodarzy, nie mogą przekroczyć 12,5 tys. zł brutto." ŻĄDAM INFORMACJI, CZY PRUSZKÓW UCZESTNICZY W TYM ZWIĄZKU, A JEŻELI TAK TO PROSZĘ O JASNĄ DEKLARACJĘ, KIEDY Z NIEGO WYSTĄPI. NIE ŻYCZĘ SOBIE, ABY MIASTO UCZESTNICZYŁO Z MOICH PODATKÓW W ORGANIZACJACH KTÓRE BEZ POROZUMIENIA ZE MNĄ PRÓBUJĄ MNIE OBRABOWAĆ!!!! SKANDAL!!! KTO IM DAŁ PRAWO?! SKĄD MAJĄ PIENIĄDZE NA DZIAŁALNOŚĆ?!?!? I PO CO TO W OGÓLE JEST?!