16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Archiwum

Dekomunizacja ulic w Milanówku

Dwie milanowskie ulice: Alfreda Fiderkiewicza oraz 9 Maja zmienią swoje nazwy. To za sprawą zarządzenia zastępczego, które wydał wojewoda mazowiecki.

Jeszcze przed wydaniem aktów prawnych burmistrz miasta-ogrodu przedstawiła stanowisko mieszkańców wyżej wymienionych ulic i lokalnych stowarzyszeń. Zasugerowano w nim, by nie zmieniać obecnych nazw ulic, a jeśli jest to konieczność to Fiderkiewicza zmienić na Żwirową a 9 Maja na 8 Maja.

I w części spełniono tę prośbę. Od teraz ul. 9 Maja zostanie zmieniona na ul. 8 Maja 1945 r., jednak ul. Alfreda Fiderkiewicza będzie przekształcona w ul. Zbigniewa Herberta.

Warto dodać, że zmiany te nie wiążą się z opłatami dla mieszkańców tych ulic, ani nie wpływają na ważność dokumentów zawierających dotychczasową nazwę. Dodatkowo milanowski urząd wspólnie ze starostwem powiatowym ustalili, że nie będzie potrzeby angażowania indywidulnie wszystkich właścicieli. Zmiana danych w ewidencji gruntów zostanie wprowadzona po zawiadomieniu przez burmistrz Milanówka.

Jednak zmiany danych adresowych w takich dokumentach jak: prawo jazdy czy dowód rejestracyjny pojazdu będą realizowane na indywidualny wniosek.

Wszelkich dodatkowych informacji w tej sprawie ma udzielać Piotr Sobucki, kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Milanówka. Kontakt pod nr tel.: (22) 758 30 61 wew. 243 lub mail: piotr.sobucki@milanowek.pl


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Spokojnie - przyjdzie czas, to zrobimy " DEKACZYZACJĘ"

Gościu

Ja to bym nazwał jakiś skwerek w Milanówku imieniem Kwiatkowskiej W. O tak bym to widział. A jakie ma pucie (poliki) ta nasza szalona co na Panią Radną krzyczy, oj nie ładnie.Pani Radna jest bardziej ogarnięta od pani K. Panie Wysocki wracaj Pan.

xyz

precz z czerwonymi pająkami

Gość

Do Gościa z 16:37... Jak chcesz wymazać komunistów z przestrzeni publicznej?Zrobić sobie pranie mózgu i wymazać sporą część pamięci? Moi rodzice pracowali, zakładali rodziny ,nie chodzili na strajki solidarności za komuny. Czy mam w związku z tym zmienić nazwisko? Patologia smoleńska powinna zrozumieć ,że PRL to część naszej historii a metoda wyparcia się wszystkiego nie jest dobry pomysłem. Jeżeli założymy ,że PRL była zła do szpiku kości to większą część naszego społeczeństwa należy uznać za współwinnych panowania tego systemu a to byłaby głupota i niesprawiedliwość.System został nam narzucony , nie wybraliśmy go sami tak jak Niemcy Hitlera cz polcy i polacy kaczyńskiego współcześnie. Potrzebne są badania historyków, socjologów nad tym okresem ale uczciwe i obiektywne a nie tylko: mordowali i bili pałami. Ciekawe skąd bierzesz prąd do zasilania komputera przy którym właśnie siedzisz...

Gościu

Zamiast Herberta dał bym Kwiatkowska W.

Gość

I dobrze się stało. Wszelki ślad po komunistach powinien zaginąć na wieki. Zresztą pamiętam z dzieciństwa, że ulica "Fiderkiewicza" nosiła nazwę Żwirowa, chociaż przedtem była też "Fiderkiewicza" dopóki nie okazało się, że ów był Żydem, a poza tym członkiem antypolskiej wyklętej okresowo przez komunistów tzw "komunistycznej partii Polski". Czyli kłótnia w szemranej komunistycznej familii. Potem znów któremuś czerwonemu przypomniało się, że Fiderkiewicz jednak nie był ludojadem, tylko zwykłym lekarzem, choć trudno orzec, czy wybitnym, ze względu na zajmowanie się politykierstwem, zamiast pacjentami. Wobec tego przywrócili Fiderkiewicza i stworzyli stosowną legendę. Ot i cała historia. Jak było przed wojną, pamięć moja nie sięga, wiedza też. Może ktoś wie?

Gość

Trolle z po już rozpoczęły atak ap ap goł goł biegniemy opluwac i wyszydzać tylko platforma tylko palikot

Gośćpitek

I dobrze jechać z komuchami I precz p.o Precz pgr z g.m

Gość

Dodajcie ulice Kaczyńskiego gamonie

Gość

Aż dziwne że nie zmienią na 10 kwietnia

Gość

A może Lecha Kaczyńskiego.