17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Pixabay

Deszcz, burza i upał. IMGW ostrzega!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przez burzą i opadami deszczu (miejscami grad) dla połowy kraju, w tym powiatów pruszkowskiego i grodziskiego. W dodatku prognozuje się wciąż wysokie temperatury.

W ostatnich dniach IMGW wydaje ostrzeżenie za ostrzeżeniem. Nadal mowa jest o wysokich temperaturach. – Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w środę od 29°C do 31°C, w pozostałe dni od 31°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C – prognozuje Kamil Walczak, synoptyk IMGW.

Niewykluczone, że nad naszym regionem pojawią się ciemne chmury. – Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad – ostrzega Michał Folwarski z IMGW.

O czym mówi ostrzeżenie drugiego stopnia? Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Haarp działa

Pasazer

Autobusy ZB i ZG przeciekają. Tragedia. Wystarczy mały deszczyk a w autobusie potop

Gość

Niech popada na zbikowie na tych dresiarzy co arbuzy noszą

Gość

Proszę nie powielać bzdur wypisywanych przez IMGW. Prędzej pogodę przepowie wróżka! Proszę popatrzeć na dowolny radar burzowy i zdjęcia satelitarne. Burze są ale nie u nas!

Daro

Super bo te glosne i niebezpieczne motory nie beda jezdzily. To dla Pruszkowa koszmar !

Prezenter Pogody z K

Nie ma powodow do paniki. Wiatr slabnacy od godz. 17, do 10 m/s, niz bedzie wchodzil powoli, deszcz popada, ale bez oberwania chmury czy huraganowego wiatru, noc jeszcze ciepla, a temperatura bedzie spadac stopniowo, jutro z rana deszczowo i temperatura w okolicach 20 stopni.