-4° Poniedziałek
22 Stycznia

Wt

Śr

Czw

Czw

Pią

Sob
pixabay.com

Dni wolne od pracy w 2018 r.

Każdy z nas lubi długie weekendy. W bieżącym roku wystarczy wziąć kilka wolnych dni urlopu, by cieszyć się kilkoma wolnymi weekendami.

Choć pierwszy wolny dzień już 6 stycznia to o „długim weekendzie” nie ma mowy. Święto Trzech Króli wypada bowiem w sobotę. Na kolejną przerwę trzeba będzie czekać do kwietnia i świąt wielkanocnych, gdzie standardowo dochodzi nam wolny poniedziałek.

Ciekawie zapowiada się natomiast majówka. 1 maja przypada we wtorek, a 3 maja w czwartek to oznacza, że wystarczy wziąć trzy dni wolnego – 30 kwietnia (poniedziałek), 2 maja (środa) i 4 maja (piątek) by cieszyć się aż dziewięcioma dniami wolnego.

Kolejny przedłużony weekend przypada a przełomie maja i czerwca, bowiem Boże Ciało przypada w tym roku 31 maja. Wystarczy wolny piątek (1 czerwca) i mamy czterodniowy weekend.

Następnie na przerwę trzeba poczekać do sierpnia. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny przypadające na 15 sierpnia w tym roku wypada w środę. Tu opcje na przedłużenie weekendu są trzy. Albo bierzemy wolne 13 i 14 sierpnia i mamy pięć dni wolnego. Druga opcja to wolne w dniach 16 i 17 sierpnia, tak również odpoczywać będziemy przez pięć dni. Ostatnią opcją jest wzięcie czterech dni wolnego, o ile szef zgodzi się na takie rozwiązanie. Biorąc wolne 13, 14, 16 i 17 sierpnia uzyskujemy ośmiodniowy urlop – od 11 do 19 sierpnia.

Dzień Wszystkich Świętych obchodzony w listopadzie wypada w czwartek. Jeśli weźmiemy wolne 2 listopada mamy kolejny przedłużony weekend (4 dni). Niestety 11 listopada wypada w niedzielę i tu dodatkowego wolnego już nie uzyskamy.

A jak prezentuje się wolne w grudniu? Wigilia Bożego Narodzenia wypada w poniedziałek. Zatem wtorek i środę będziemy mieć wolną. Jeśli wolne weźmiemy 27, 28 i 31 grudnia to do pracy wrócimy po ośmiu dniach i to dopiero w nowym 2019 r. 

Lista dni wolnych od pracy w 2018 r.

6 stycznia (sobota) – Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
1 kwietnia (niedziela) – Wielkanoc
2 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (wtorek) – Święto Pracy
3 maja (czwartek) – Święto Konstytucji
20 maja (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
31 maja (czwartek) – Boże Ciało
15 sierpnia (środa) – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych
11 listopada (niedziela) – Święto Niepodległości
25 grudnia (wtorek) – Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (środa) – Boże Narodzenie (drugi dzień)


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wasz Jaś to zapewnia Wam 365 wolnych dni w roku. KTOŚ TU ZNALAZŁ ROBOTĘ ?

Gość

11-19 sierpnia to jest _dziewięć_ (nie osiem) dni wolnych

Gość

Rozpiska dla nierobów ☺