29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie

Do szpitala „Na Wrzesinie” zawitał nowy sprzęt

Sprzęt medyczny za 2 mln zł trafił do Szpitala Powiatowego w Pruszkowie. Sprawdźcie co takiego pojawiło się w tej placówce.

– Po niedawnym otwarciu nowej Izby Przyjęć Szpitala, teraz trafiło do niego nowoczesne wyposażenie. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla pacjentów, ponieważ przewidywane są następne zakupy dla SPZ ZOZ w Pruszkowie i dalsza rozbudowa Szpitala – mówi Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

Nowa aparatura ma umożliwić dokładniejszą i szybszą diagnostykę, a także ułatwić i skrócić proces leczenia. Nie od dziś wiadomo, że szpital bez dobrego sprzętu nie może dobrze funkcjonować. To niejako przekłada się na jakość opieki nad pacjentem.

Zakupiono m.in. najnowocześniejsze aparaty usg, stół operacyjny, kolumnę laparoskopową, narzędzia chirurgiczne, aparat do znieczuleń, respirator, kardiomonitory, aparaty Holtera, spirometr, gastroskopy z torem wizyjnym, łóżka porodowe, aparaty KTG do monitorowania tętna płodu, lampy do fototerapii oraz stanowisko do resuscytacji noworodka.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

PrzyszłaMama

Proszę kochana redakcje o weryfikacje czy ta aparatura tam jest, czy działa i czy personel ma kompetencje fo jej obsługi.

Gość

Czyli nieśmiertelna "kiełbasa wyborcza". Dziwne, że akurat przed wyborami takie mikołajki. Po wyborach zaś likwidacja kolejowego. A Chiny trzymają się mocno.

Gość

Czyżby w ramach oszczędności w szpitalu stworzono nowe, sztuczne stanowisko dla kolegi?

Gość

I nowy dyrektor.

Gość

Skandal w szpitalu powiatowym!!! Były wicestarosta Krzysztof Rymuza został Lekarzem Naczelnym, niedawno go nadzorował. Już wiadomo czemu Gołoś nie jest kandydatem na prezydenta! PiS wycofał Gołosia za przejście do wspólnoty gdzie razem z Kurzelą i Starzyńskim ustalili posady po wyborach i jak widać przed!!!

B.pisowiec

Propaganda wyborcza spadochroniarzy z Kobyłki.niech lepiej naprawi sprzęt bo na ostatniej sesji powiatu to był wielkie cyrki aparatura nie działała mikrofony głosowanie ręczne jak za króla za grobu.wstyd.też że znowu nie powołano starosty.Dr.Rymsza się śmieje.

Gość

A czy personel (p. pielęgniarki, p. salowe) też będzie przyjęty. Na chirurgi nocą jest jedna pielęgniarka. Panie salowe są nie sympatyczne, jak by za karę tam pracowały.

GośćA

Tylko żeby były pieniądze i chęci do używania.

Gość

Aparat RTG przewożony też pisaliście,że zakupiony, a juz go nie ma