19° Sobota
22 Września


Seweryn Dębiński

Dodatkowe 5 mln zł na Stawy Walczewskiego

Wiele wskazuje na to, że Grodzisk Mazowiecki otrzyma 5 mln zł dofinansowania na modernizację Stawów Walczewskiego. Pieniądze te pozwolą na realizacje kolejnych inwestycji na tym terenie.

Grodziski Stawy Walczewskiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. To miejsce, które przyciąga nie tylko latem. Grodziszczanie w ciepłe miesiące mają tu do swojej dyspozycji nie tylko alejki do spacerów. Na stawach można popływać kajakiem lub rowerem wodnym, pograć w piłkę nożną lub siatkówkę plażową. W wyjątkowo upalne dni można nawet popluskać się w wodzie. Ale wiele osób odwiedza to miejsce również teraz, gdy pogoda nie jest już zbyt zachęcająca. Wszyscy podziwiają ten obiekt, a władze Grodziska podkreślają, że to jeszcze nie koniec...

– Udało nam się pozyskać 5 mln zł na Stawy Walczewskiego. Jesteśmy pierwsi na liście rankingowej w konkursie dotacyjnym – cieszy się Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Kwota dotacji jest bardzo wysoka. Zwłaszcza, że to środki na zagospodarowanie terenów zielonych. Pojawia się więc pytanie na co gmina chce przeznaczyć te pieniądze. – Część z pozyskanych środków stanowi niejako rekompensatę za już wykonane na Stawach Walczewskiego roboty. Reszta trafi na kolejne elementy zagospodarowania tego miejsca m.in. rozbudowę pomostów, placu zabaw czy wieży widokowej – wylicza grodziski włodarz.

Jak podkreśla Grzegorz Benedykciński inwestycje na Stawach Walczewskiego nie są jeszcze zakończone. Całe zadanie zostało podzielone „na raty”. Wszystkie etapy modernizacji stawów są systematycznie realizowane. Za dodatkowe pieniądze na stawach zostaną wykonane również nowe nasadzenia zieleni oraz wzniesione zostaną domki na drzewach.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Edi

Ciekawe ile z tych dotacji pod pretekstem rewitalizacji stawów zostało zaciągnięte do kieszeni najka. To co się wyprawia w Grodzisku od kilku kadencji to czysty kryminał. Dotacje niby są a zastój potworny. Guru zabarykadował się w swej willi robiąc inwestycje pod siebie i swoich znajomych, innymi słowy nepoterka i korupcja. Ciekawe że jeszcze wyborcy nie wyciągnęli wniosków po materiale interwencyjnym sprzed paru lat, co się tu wyprawiało i wyprawia, ale cóż ZLS to stan umysłu, sami swoi. Czy naprawdę musimy się jeszcze męczyć dwie kadencje, zanim wejdzie ustawa regulująca kadencyjność włodarzy?

Gość

"środki na zagospodarowanie terenów zielonych"..... to jakaś kpina? Benedicto wyciął wszystkie prawie drzewa i oczywiście podał że były chore, a teraz chce sadzić nowe. Drzewiec dobierze mu się do siedzenia, karma wraca. Latem nie było kawałka cienia, a ptaki musiały się wynieść. Ponadto te stawy nie są obiektem aż takiego zachwytu, bez przesady!!!!

Gość

Wiele wskazuje na to, że planowany koszt inwestycji pod tytułem Park Miejski "Stawy Walczewskiego" zostanie grubo przekroczony. W Strategii rozwoju gminy na lata 2014-2015 koszt modernizacji stawów wyliczono na 4 650 000 zł. A teraz na same dyrdymały maja wydać 5 mln?

Gość

Sławny Zabłocki zrobił "interes" na mydle - czas na mieszkańców. Czy znowu przed wyborami pojawi się hasło cyt. dajcie nam dokończyć. Burmistrz z radnymi buduje zbiornik na wysychającej rzeczce. Dlaczego na drugiej rzece która nie wysycha- nie zbuduje zalewu ? Na chlebni do dzisiaj stoją puste stawy rybne, wystarczy je kupić połączyć.

Głos

Tylko 5mln? Phiii czym tu się dzielić pod stołem,myślałem że conajmniej ze 100mln na ten staw będzie...

Gość

Szkoda , że za taką kasę ten zbiornik retencyjny tylko na fotkach ładnie wygląda

piotr

Unia zasponsoruje kolejna kampanie. naszego naj? o co to chodzi , że częsć środków stanowi rekompensatę za to co zrobiono , czyli co oddaja gminie a gmina?... moze to co wróci do budżetu na drogi by wreszcie przeznaczyli

Karina

Zrobią kąpielisko... a nie, już zrobili!

Gość

A co tam kosztuje 5 mln ? Unia daje, ale czy Unia rozlicza? Mocno trzeba się zastanowić. Dotychczas wydano mnóstwo pieniędzy , a bubel jest bublem

Gość

Ale przekręt