19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
AZ

Dodatkowe stacje od Nextbike

Grodziski Rower Miejski się rozrasta. Od czerwca na terenie Grodziska będzie działać nie dziewięć, a 12 stacji, w których będzie można wypożyczyć rower.

Grodzisk Mazowiecki jako pierwsza gmina w naszym regionie (zaraz po Warszawie), która uruchomiła system wypożyczalni rowerów. Przygotowania do kolejnego sezonu rowerowego ruszyły już pełną parą. W tym roku grodziszczanie będą mogli wypożyczyć jednoślady z 12 punktów. Grodziski magistrat właśnie rozstrzygnął przetarg na uruchomienie trzech nowych stacji (do tej pory działało ich dziewięć). Niespodzianek nie było. Wpłynęła tylko jedna oferta – od firmy Nextbike, która jest operatorem GRM. Uruchomienie dodatkowych stacji będzie kosztować 386 tys. zł. 

Od 1 marca mieszkańcy Grodziska i okolic będą mogli korzystać z wypożyczalni w dziewięciu dotychczasowych lokalizacjach: przy Centrum Kultury, pływalni „Wodnik 2000”, hali sportowej na Westfala, Targowisku Miejskim, na Stawach Walczewskiego, Stawach Goliana, deptaku w rejonie PKP, w Parku Skarbków oraz na terenie zespołu szkolnego przy ul. Zielony Rynek.  Tam do swojej dyspozycji będą mieli 65 rowerów. 

Dodatkowe trzy punkty wypożyczeń z 27 rowerami ulokowane przy ul. Piaskowej, Żydowskiej oraz przy placu zabaw przy Okrężnej zaczną funkcjonować najpóźniej 15 czerwca. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

obiektyw

A ludzie z miejscowości bezpośrednio sąsiadujących z Grodziskiem nie mają szans bezpiecznie poruszać się rowerami (nawet własnymi), bo drogi wąskie, pobocza dziurawe i TIRy wszędzie. Ale władza walczy o elektorat tylko w obrębie miasta...

piotr

Za malo rowerów na Koperniku.

Gość

Zamiast OBWODNICY - rowery, czyli - zamienił stryjek siekierkę na kijek. Obwodnica każdemu obniżyłaby koszty dojazdu, o smogu nie wspomnę. Za wypożyczenie roweru trzeba zapłacić, zaś obwodnica obniżałaby koszty kierowcą i firmą.