27° Niedziela
15 Lipca


Pixabay

Dofinansowanie na drogę otrzyma tylko Raszyn

Wiadomo już, które wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych na 2018 r. zostały formalnie zatwierdzone. Mowa o programie „Rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

Wojewoda mazowiecki, Zdzisław Sipiera zatwierdził listę wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych. Wiemy, że dotację otrzyma łącznie 48 wniosków – 20 zadań dotyczących dróg powiatowych oraz 28 obejmujących drogi gminne. Zgodnie z założeniami budżetu państwa na 2018 r., kwota dotacji przewidziana na budowę, przebudowę i remont mazowieckich dróg lokalnych wynosi blisko 76,5 mln zł. Podzielono ją na równe połowy między powiaty i gminy.

W ogólnej klasyfikacji wszystkich złożonych wniosków, ale biorąc pod uwagę tylko te z naszego regionu (powiaty grodziski i pruszkowski – przyp. red.) najwyżej uplasowała się gmina Raszyn i to ona jako jedyna zdobyła dofinansowanie. Zostanie ono spożytkowane na przebudowę ul. Wspólnej na odcinku od ul. Mszczonowskiej w Jankach do ul. Kwietniowej w Wypędach.

Komu nie udało się uzyskać dotacji? Na liście powiatowej zatwierdzono 20 dróg. Najmniej szczęścia miało starostwo grodziskie, które znalazło się na... 21. miejscu. Władze chciały przebudować ul. Królewską w miejscowości Kaski w gminie Baranów (29 punktów). Nieco niżej, na 30. pozycji znalazł się powiat pruszkowski z przebudową ul. Regulskiej na odcinku od ul. Bodycha do drogi wojewódzkiej nr 719 (27 punktów).

30. miejsce należało do gminy Jaktorów – rozbudowa i przebudowa ul. Wojska Polskiego wraz z budową ronda w miejscowości Międzyborów (21 punktów). Na 49. pozycji listy dróg gminnych znalazła się gmina Brwinów z projektem budowy ul. Wolności w Parzniewie (21 punktów). Najniżej, bo na 74. pozycji uplasował się Grodzisk Mazowiecki, który zamierzał pozyskać środki zewnętrzne na poprawę spójności układu komunikacyjnego poprzez budowę drogi gminnej przebiegającej przez Adamowiznę, Odrano Wolę i Szczęsne.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Podkowa nawet nie ubiegała się o dofinansowanie? Dziękujemy!

lukmekejn

To jakaś porażka, Brwinów jak zwykle nic... ul.Przuszkowska , Żwirki i Wigury wyglądają jak po ataku nuklearnym, dziura na dziurze, prędkość przejazdu żeby nie urwać zawieszenia to 20km/h, no ale żeby było jeszcze zabawniej - PROGI ZWALNIAJĄCE TEŻ TAM SĄ :)

kootanga

Sipiera wojewoda zatwierdza wnioski tylko jeżeli wnioskodawca obieca nadać ulicy nazwę blogosławionego profesora doktora prezydenta wszystkich polaków poległego w zamachu smoleńskim lecha kaczyńskiego z małżonko

Gość

No Niedasie.