27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

Śrpixabay.com

Doposażą gabinety pielęgniarskie w szkołach

Kolejna dotacja dla Brwinowa. Tym razem na wyposażenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich w sprzęt i aparaturę.

Dofinansowanie pochodzi z Ministerstwa Zdrowia. Na szkolne gabinety na terenie gminy Brwinów przekazano ponad 20 tys zł. – Dzięki uzyskanej dotacji gabinety pielęgniarskie w szkołach zostały wyposażone m.in. w kozetki, parawany, stoliki zabiegowe lub stanowiska pracy, urządzone i wyposażone stosownie do zakresu zadań pielęgniarki szkolnej, aparaty do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi z kompletem mankietów dla dzieci i dorosłych czy tablice Snellena do badania ostrości wzroku, tablice Ishihary do badania widzenia barwnego oraz tablice z siatkami centylowymi wzrostu i masy ciała – informuje Agnieszka Bielecka z urzegu gminy Brwinów.

To nie wszystko. – Dodatkowo do gabinetów w ZSO w Brwinowie oraz w Szkole Podstawowej w Żółwinie zostały zakupione jednorazowe szczoteczki do fluoryzacji – dodaje przedstawicielka gminy.

A co z pozostałymi placówkami? – Zapotrzebowanie na elementy wyposażenia gabinetów pielęgniarskich zostało dostosowane do potrzeb i zamówień poszczególnych szkół. Dzięki temu uczniowie mają zapewniony lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Dotacja w wysokości 21 502 zł pochodzi z budżetu Ministerstwa Zdrowia – wyjaśnia Bielecka.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośka

Pałac był kupiony i musi być wyremontowany bo już nie ma gdzie swoich wcisnąć .A ,,elyty" też muszą się gdzieś bawić

Gość

Bardzo dobrze ze kupili pałac .chyba ze lubisz oglądać jak coś niszczeje.Pozdrawiam.

TOM_w_PASKI

A czy będą rozdawać maseczki przeciw smogowe ?

Gość

Chodzilem do szkoly w latach 60 ubieglego wieku , a taki "sprzet i aparatura"z wyjatkiem szczoteczek byly w kazdym gabinecie lekarskim w szkole . Dodatkowo byly gabinety stomatologiczne , gdzie byli leczeni uczniowie . Gmina trwoni miliny na duperele , takie jak odbudowa zrujnowanego "palacu " ,a tu dofinansowanie 2o tys zl . Powalajace .

Gość

Pruszków też dostał