°


Jakub Małkiński

Doświetlą kolejne przejścia na Prusa

Miasto dofinansuje budowę oświetlenia na kolejnych przejściach na ul. Prusa. Taką decyzję na ostatniej sesji podjęli pruszkowscy radni.

W ubiegłym roku przy ul. Prusa w Pruszkowie pojawiło się nowe oświetlenie. Władze miasta zdecydowały się na doświetlenie dwóch przejść dla pieszych. Latarnie pojawiły się na przejściu przy Parku Anielin oraz przy zebrze obok Pałacu Ślubów. 

Dla kierowców i pieszych to duża zmiana. Zwłaszcza, że zarówno jedni i drudzy zgodnie podkreślali, że przejścia przy Prusa nie są zbyt bezpieczne. Głównie w deszczowe dni i po zmroku. I właśnie po to by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych miasto dofinansuje budowę oświetlenia na kolejnych przejściach. – Będziemy współfinansować inwestycję, którą zrealizuje powiat pruszkowski. Później przejmiemy instalacje i będziemy dbać o ich konserwację – mówi nam Michał Landowski,wiceprezydent Pruszkowa.

Które przejścia zostaną doświetlone? Latarnie pojawią się w trzech rejonach przy skrzyżowaniach z ulicami Niecałą, Kraszewskiego i Kościelną. Nowe oświetlenie ma się pojawić jeszcze w tym roku.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czy ich to oświeci ?

och

wybory ida....i lapia sie wszystkiego czego moga. mam nadzieje, ze przegraja z kretesem. czas odswiezyc i przewietrzyc urzedy w wpr.

Aro

Jak były kiedyś ćwiczenia polegające na niby ataku bombowym to wszystkie ważne placówki zostały ewakuane poza urzędem miejskim bo Jasio powiedział że nie da się i ewakuacji nie bylo

Jasiu Wola Ludu

@Gosc 14.33 niedasie @Gosc 15.03 niedasie @Gosc 15.06 niedasie @Gosc 15.15 niedasie @Gosc 17.54 niedasie

Gość

Niech się wezmą i coś zrobią z przejazdem przez tory na przejazdowej. Korek mega i godzina postoju rano i popołudniu. Skandal co tu się dzieje w tej osadzie.

Gość

@ Gość 14:33, gdyby tak się stało to mógłbyś odnieść wrażenie że nie mieszkasz w Pruszkowie. Jednak tu pewien standard bylejakości obowiązuje.

Gość

Przy okazji niech zdemontują te idiotyczne migające światełka.

Gość

Oby nie postawili wstrętnych, szpetnych zółto - czarnych słupów.

Gość

niby ok, ale czy nie prościej wymienić oświetlenie uliczne i przy okazji te szpecące stare słupy zastąpić takimi na jakie zasługuje jedna z głównych ulic miasta?