27° Niedziela
19 Sierpnia


mazovia.pl

Dotacja na drogi dla Brwinowa, Mszczonowa i Radziejowic

Wszystkie trzy gminy otrzymają łącznie 11 mln zł z budżetu Mazowsza. Radziejowice i Mszczonów spożytkują pieniądze na wybudowanie szlaku drogowego, który będzie prowadził do powstającego aquaparku „Park of Poland”. Natomiast Brwinów wybuduje drogę do obiektów PZLPiT „Mazowsze”.

Mszczonów i Radziejowice otrzymają po 5 mln każda wsparcia z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jak łatwo obliczyć do gminy Brwinów trafi 1 mln zł. W Mszczonowie powstanie droga gminna na odcinku od drogi powiatowej nr 4715W Olszczówka-Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew-Grójec. Zaś gmina Radziejowice dzięki otrzymanej dotacji zrealizuje projekt dotyczący budowy drogi gminnej na odcinku od drogi powiatowej nr 4715W Olszówka-Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew-Grójec.

– Gminy Mszczonów i Radziejowice otrzymają każda po 5 mln zł. Tak naprawdę chodzi tutaj o jedną drogę, która prowadzi do budowanego w tamtej okolicy dużego centrum rozrywkowego, jednego z największych w Europie, „Park of Poland”. Z kolei gmina Brwinów otrzyma wsparcie na zmodernizowanie drogi prowadzącej do naszej placówki kulturalnej, czyli do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” – podkreśla Marek Miesztalski, skarbnik województwa mazowieckiego.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Żeby nie było negatywnych tekstów lepiej niech nic nie dają a myśl zasady: zrobimy wszystko żeby nie było nic.

Gość

Ciekawe czy przy okazji modernizacji dojazdu do "MAZOWSZA" zostanie zmodernizowana ulica RÓŻANA w Otrębusach. Przez nią jeździ przynajmniej połowa dojeżdżających na koncerty do "MAZOWSZA". Dziura na dziurze i dziurą pogania !!! Mimo że to droga lokalna, skracają sobie wszyscy przejazd z Nadarzyna w kierunku Milanówka i dalej. Jeżdżą nie tylko osobowe , lecz także dostawcze , ciężarowe i TIR-y. Jest to skrót aby nie stać na światłach w Otrębusach . Nikt sobie z tego w gminie Brwinów, nic nie robi. Oni tam przecież NIE MIESZKAJĄ . :-(

Gość

Gminy dostana po 5 mil zl , a tak naprawde prywatny przedsiebiorca .Aby wszystkim zylo sie lepiej.