°


Seweryn Dębiński

Drogi w remoncie, budowie i przebudowie...

W Grodzisku Mazowieckim nastąpiła kumulacja inwestycji drogowych. W tym samym czasie trwa m.in. budowa ronda na ul. Królewskiej i łącznika między ul. Daleką a ul. Chełmońskiego, przebudowa ul. Okrężnej oraz remont ul. Nadarzyńskiej. Kiedy nastąpi koniec prac?

Każdego roku gminy przeznaczają ogromne środki finansowe na poprawę stanu ulic, a także bezpieczeństwa na nich. W Grodzisku trwają roboty drogowe w kilku miejscach naraz. Największe utrudnienia powoduje budowa ronda na drodze wojewódzkiej nr 719, dokładnie u zbiegu ul. Królewskiej i Okrężnej. Szlak ten prowadzi w kierunku Warszawy i codziennie korzysta z niego duża liczba kierowców. W kontekście zbliżającego się remontu podmiejskiej linii kolejowej i zamknięcia jej dla ruchu pociągów, ta budowa przyczyni się do większych korków oraz dłuższego dojazdu do stolicy.

Remont ul. Nadarzyńskiej również przysparza kłopotów kierowcom, ale tutaj mamy dobrą wiadomość. Jak usłyszeliśmy w minioną środę w starostwie powiatowym (zarządca drogi) główne roboty drogowe zostały zakończone i przywrócenie ruchu planowane jest w dniu ukazania tego numeru Gazety WPR, czyli 1 września.

Wszyscy kierowcy, którzy codziennie korzystają z drogi wojewódzkiej nr 719 z pewnością chcą wiedzieć kiedy zakończy się budowa ronda na wysokości ul. Okrężnej. Z takim pytaniem zwróciliśmy się do grodziskiego magistratu. – Według harmonogramu najcięższe prace mają zostać wykonane do końca września. Wtedy ma być zapewniona drożność. Natomiast do końca października wykonawca skończy pozostałe mniejsze zobowiązania. Niestety wystąpiły małe problemy z niezinwentaryzowanymi urządzeniami podziemnymi. Ponieważ nie ma inwentaryzacji sieci z lat 50-tych i 60-tych, były inne średnice wodociągów niż zapisano to w planach, to trzeba było wszystko odkryć i przebudować. Teraz prace związane z samą budową ronda idą pełną parą – mówi Stanisław Olkowski, kierownik Obsługi Techniczno-Inwestycyjnej Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Co zmieni się w tym rejonie, oprócz powstania ronda? Olkowski: – Wymienimy całe oświetlenie wzdłuż ul. Królewskiej na nowoczesne ledowe lampy, na odcinku od granicy z Milanówkiem do ul. Okulickiego. Zaplanowana jest też przebudowa istniejącej ścieżki rowerowej. Wybudujemy nową szerszą z asfaltu. Prawdopodobnie prace zaczniemy w tym roku, a skończymy w przyszłym.

Poruszyliśmy również temat przebudowy ul. Okrężnej. – Prace na Okrężnej wykonuje Strabag. Termin zakończenia wszystkich robót to koniec października. Przebudujemy odcinek od Królewskiej do Piaskowej. Dalszy etap, czyli kolejny fragment planujemy rozpocząć w przyszłym roku – wyjaśnia Olkowski.

Nieco więcej dowiedzieliśmy się też na temat budowy łącznika między ul. Daleką a ul. Chełmońskiego. Prace są na zaawansowanym etapie, położono już pierwszą warstwę asfaltu. Według informacji jakie uzyskaliśmy w grodziskim urzędzie, przejezdność ma zostać zapewniona w październiku. 

Jedną z ważniejszych ulic w Grodzisku jest Nadarzyńska. To droga powiatowa. Mamy dla Was dobre informacje! – Już od 1 września będzie zapewniona pełna drożność. Nie sądzę żeby ten termin został zagrożony, ponieważ pogoda sprzyja, a praktycznie wszystkie prace zostały wykonane. Inwestycja troszeczkę trwała, ale to z powodu bardzo dużego zakres robót. Na niektórych fragmentach trzeba było wykonać podbudowę od nowa, a także odwodnienie – powiedział nam Marek Wieżbicki, starosta powiatu grodziskiego.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Roboty mialy sie zakonczyc z koncem wrzesnia , jest juz polowa pazdziernika i konca nie widac zwlaszcza na Siennej , gdzie dopiero zaczely sie roboty z odwodnieniem . W lipcu i sierpniu nie z robiono praktycznie nic , teraz gdy padaja deszcze to zaczeli kopac . Nie ma jak do domu podjechac , trudno nawet dojsc (chyba ze w gumofilcach) . Generalnie prawie wszyskie sasiadujace z Okrezna drogi zostaly zniszczone przez ekipy budowlane. Organizacja prac przy Okreznej to jakas totalna porazka ,ZERO nadzoru ...i za co placimy podatki??? Refleksja jest jedna ..przy nastepnych wyborach trzeba lepiej wybierac..

brwinowianin

rondo przy ul. królewskiej pasuje jak najbardziej ponieważ jedno i drugie jest okrągłe

olo

Czy ktoś beknie za to rondo? Jak zwykle nie ma winnych, kierowcy męczą się w gigantycznych korkach a Olkowski dalej rżnie głu...pa.

Gość

Kumulacja inwestycji drogowych to jest , Ale w Pruszkowie. Gdzie nie skręcisz tam roboty drogowe.

Gość

RONDO!!! Dla kogo? Po co ? Dla developera ? Tak , jak większość inwestycji w tym PSl mieście.

Gość

I znowu usłyszymy, że zrobiliśmy, lub zrobimy. Pon się będzie chwalił -to za co ON bierze pensję ? A może robi to za swoje ? Wybory blisko

Gość

buduje sie rondo na drodze takiej jak królewska żeby był wyjazd z osiedla ? to są jaja jakieś ?

brwinowianin

no proszę , można? - MOŻNA !!! W Grodzisku jakoś można było zbudować rondo na drodze 719 , a w Brwinowie przy okazji przebudowy pszczelińskiej w Otrębusach nie można było przebudować skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na rondo ??? Burmistrz Kosiński jak zwykle miałaby zapewne wytłumaczenie - że droga 719 nie należy do gminy Brwinów :) To jakim cudem takie inwestycje udaje się zrealizować w Grodzisku, na tej samej drodze 719 ??? Panie burmistrzu Brwinowa, jesli Pan to czyta - proszę o wytłumaczenie. Pozdrawiam,

Renata

Zastanawia mnie czy nie TIR-y nie zblokują ruchu na tym rondzie. Trochę małe wg mnie, a nie czarujmy się - one też tamtędy jeżdżą.

Gość

Proszę zobaczyć "niespodziankę" na styku ulic Lipowej w Pruszkowie i Kolejowej w Komorowie. Obie ulice pięknie wyremontowane, a łącznik (bezpański?) doły góry - tragedia.

Karol

Jeszcze Żwirowa i Akwarelowa i była by jakąś sensowna droga do ominięcia centrum GM bo na prawdziwą obwodnicę to się nie zanosi.

Remek

Coś w tym jest. Rzeczywiscie zauważam tendencje regularne inwestycje drogowe w okolicy inwestycji deweloperskich. Czy nie za dużo tych 4-5 metrowych szeregowych budynków cisnących sie wszędzie.

Piotrek

Remont Okrężnej to mistrzostwo ślimaczących sie robót. Nadarzyńska skończona ale długo, za długo to trwało- może to słaby nadzór nad robotami ze strony powiatu ( bo to droga powiatowa zdaje się?) Ścieżka rowerowa to by mogła być zrobiona na 3 maja. Wzdłuż Królewskiej jest wystarczająca i poszerzać ja, asfaltować w momencie gdy gdzie indziej nie ma bezpiecznej jazdy i drogi czekają latami na budowe to pomyłka! Obwodnica coś " ucichła" . Gdzie Benedykciński ze swoimi obietnicami?

Gość

A czy ta inwestycja z rondem to nie jest pod firmę developerską, która tam wybudowała pigalaki ?