-1° Piątek
23 Lutego


Archiwum

Drogowcy ruszą do pracy w Milanówku

Już od poniedziałku w mieście-ogrodzie szykują się duże zmiany związane z rozpoczęciem przebudowy ul. Północnej oraz skrzyżowania Kazimierzowskiej, Średniej i Brwinowskiej.

Sezon na inwestycje drogowe rusza pełną parą. W poniedziałek, 8 maja, przekonają się o tym mieskzańcy Milanówka. Tego dnia wystartują dwie ważne przebudowy. Pierwsza z nich dotyczy ul. Północnej na odcinku od ronda do ul. Parkowej. – Zakres prac zakłada przebudowę jezdni do nawierzchni utwardzonej na całym odcinku ulicy. W dowiązaniu do istniejącej nawierzchni ulicy Północnej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Parkowej, projektuje się jezdnię o nawierzchni z kostki betonowej oraz jednostronny chodnik po południowej stronie ulicy bezpośrednio przy jezdni, wykonany również z kostki betonowej. Szerokość jezdni na tym odcinku wynosi 6,0 m, a szerokość chodnika 2,0 m – informuje milanowski urząd miasta.

To nie koniec zmian. – Po północnej stronie jezdni projektuje się opaskę z kostki betonowej szer. 1,0 m w celu wyraźnego oddzielenia jezdni od pasa zieleni. Projekt zakłada również przebudowę skrzyżowań ul. Północnej z ulicami: Grodeckiego, Kraszewskiego, Wigury i Parkowej. Skrzyżowania z ulicami: Kraszewskiego, Wigury i Parkową projektuje się w formie nawierzchni wyniesionej do poziomu chodnika w celu uspokojenia ruchu. Projekt zakłada również budowę utwardzonych zjazdów do posesji w miejscu istniejących bram, w granicach pasa drogowego – czytamy w komunikacie.

Inwestycja ma być gotowa w listopadzie. Szybciej, bo do końca czerwca, ma zakończyć się przebudowa skrzyżowania ulic Kazimierzowskiej, Średniej i Brwinowskiej. Tu prace również rozpoczną się 8 maja, a kierowcy poprowadzeni zostaną objazdami. – Projekt zakłada rozbudowę istniejącego skrzyżowania czterowlotowego na skrzyżowanie w formie małego ronda – zaznacza milanowski magistrat.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

brwinowianin

no proszę , w Milanówku inaczej niż w Brwinowie, mniej gadają a więcej robią... A u nas będzie kolejny rok przestoju inwestycyjnego i pogłębianie zacofania względem innych okolicznych gmin. Brwinów nawet o ścisłe centrum miasta nie potrafi zadbać, asfalt przy rynku ma kilkadziesiąt lat i cyklicznie powstają kolejne dziury...a już nie wspomnę u utrzymaniu czystości w całej gminie, np. Domaniewie, Żówionie...tam to chyba nawet raz w roku nie sprzątają ulic.