16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Seweryn Dębiński

Drugie podejście do Komorowskiej i Pruszkowskiej

Planowana przebudowa wspomnianych ulic nieco przesunie się w czasie. Pierwszy przetarg zakończył się fiskiem.

Na ekspresowy remont ulic Komorowskiej i Pruszkowskiej trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Powód? Brak chętnych. Do pierwszego przetargu nie zgłosiła się żadna firma, więc postępowanie unieważniono.

Inwestycja nie trafiła jednak do szuflady. Starostwo powiatowe chce za wszelką cenę przeprowadzić remont wspomnianego ciągu drogowego jeszcze w tym roku. Dlatego ponownie ogłosiło przetarg na przebudowę ciągu ulic Komorowskiej (od Pogodnej) w Pruszkowie i Pruszkowskiej (do Rekreacyjnej) w Granicy. Ale tylko na wybranych fragmentach. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia w pierwszej kolejności ma zostać wykonana przebudowa skrzyżowania ul. Pruszkowskiej z ul. Rekreacyjną w Granicy – ma tam powstać rondo. To jednak nie wszystko w ramach zadania przewidziano również przebudowę innej krzyżówki ul. Pruszkowskiej z ul. Lawendową. Tu zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Na przebudowę całego ciągu trzeba będzie jeszcze poczekać.

Oferty firm, o ile takie się pojawią poznamy 22 października.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Dziad kalwaryjski

do jola......hehe....niedasie, niedasie, niedasie,niedasie, niedasie, niedasie,niedasie, niedasie, niedasie,niedasie, niedasie, niedasie,niedasie, niedasie, niedasie,niedasie, niedasie, niedasie

Gość

do jola Mirosław nie podniecaj się tak, niedasie, niedasie, niedasie

Gość

a kiedy zapowiedziany remont Miry

Jola

Co za ćw.k non stop pisze niedasie i to z błędem.Ćw.ku lecz się w Tworkach tam jest twoje nieuku miejsce.

Gość

Matko, czy w tym mieście mieszkają już sami ograniczeni i nie potrafiący czytać ze zrozumieniem ludzie? To inwestycja POWIATU!!! a nie miasta. Masakra...

Gość

"W mieście Starzyńskiego wszystko przesunięte jest w czasie. Czas na zmiany!" Masz rację, czas na zmiany, tylko że to nie inwestycja miasta (Starzyński) tylko powiatu (Gołoś - PiS)

Gość

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że głosowanie na obecną ekipę to jest najzwyklejszy obciach i wstyd?

Wilku Starszy

" mieście Starzyńskiego wszystko przesunięte jest w czasie. Czas na zmiany!" Ale to jest inwestycja powiatu, a nie miasta. Czyli starosty Golosia. Zreszta nikt by nie wzial zlecenia z takim szybkim terminem realizacji w dobie niedoborow sily roboczej w budowlance.

Gość

Adam, leki weź.

Jeleń

A korek do Awaka

Gość

NIEDASIE, NIEDASIE

Gość

skoro remont tych drog, kandydaci na radnych maja wpisane do programu wyborczego, to twierdze ze remont bedzie w ciagu najblizszych 4/5 lat.

Adam

To dlatego na ul.Prusa jest teraz wiekszy ruch? Tu od Palacyku. Powiedzcie

Gość

@xiao...."Pruszkowskiej (do Rekreacyjnej) w Granicy"

Magda

ale o wymianie nawierzchni na Targowej to nikt nie pomyślał będzie zwiększony ruch po kostce brukowej i kocich łbach

Gość

W mieście Starzyńskiego wszystko przesunięte jest w czasie. Czas na zmiany!

Xiao7

"...drugiego na krzyżówce Pruszkowskiej i Rekreacyjnej..." To musi być jakieś super hiper olbrzymie rondo które połączy te dwie ulice. Rekreacyjna jest na Żbikowie i łączy się bezpośrednio z ul. Bagnista. Aż się prosi zacytować klasyka Siary Siarzewskiego "Mają rozmach s......."

Gość

Nikt się nie zgłosił bo 63 dni na taki zakres prac i taką duży odcinek to po prostu za mało. Nawet tak ogromna firma jak Strabag musiałaby przerzucić tu bardzo dużo ludzi i maszyn i najlepiej robota na 3 zmiany co jak wiadomo w tym miejscu jest niemożliwa (zabudowa mieszkaniowa). moje pytanie jest inne, czy nie ma tam miejsca żeby dorobić ścieżkę rowerową? Chodnik w zasadzie jest na całym tym odcinku.

Gość

NIEDASIE

Gość

Mam nadzieję, że resztki szyn przy ul. 2 Sierpnia zniknął - po co to jest w jezdni przez tyle lat?