16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Seweryn Dębiński

Drugie podejście do przetargu na przebudowę ul. Biskupickiej

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich kolejny raz ogłasza przetarg na przebudowę ul. Biskupickiej w Brwinowie. Mowa o budowie ronda i chodników.

Pierwszego postępowania przetargowego w tej sprawie niestety nie udało się rozstrzygnąć. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą MZDW zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ale ogłoszono nowy przetarg. Oferty można składać do 22 sierpnia.

Tak naprawdę to zadanie realizowane jest wspólne. Gmina Brwinów wykonała dokumentację projektową oraz odkupując część terenu plebani, by przekazać później MZDW. Również zarządowi dróg przekazana została inna działka, należąca do gminy, z przeznaczeniem pod budowę ronda. W zamian za to prace budowlane zrealizuje MZDW.

Rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Biskupickiej, Piłsudskiego i Armii Krajowej. Natomiast chodniki zostaną wybudowane po obu stronach ul. Biskupickiej na odcinku od ul. Glinianej do ul. Szkolnej. Pytanie tylko kiedy to zadanie zostanie wykonane? Według dokumentacji wykonawca wybrany w przetargu będzie miał czas do 15 grudnia tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

mieszkaniec

Oby się udało.