°


Bolo Skoczylas

Drugie podejście do terenów zielonych

Piastowski magistrat szuka firmy, która zajmie się zagospodarowaniem wybranych terenów zielonych. W ramach zadania planowane jest zagospodarowanie m.in. parku im. Sokorskich oraz zieleniec przy ul. Warszawskiej.

Piatów na modernizację zieleni otrzymał gigantyczną dotację. Dzięki umowie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do miejskiej kasy trafiło prawie 5,5 mln zł dofinansowania. Pieniądze mają być przeznaczone na zagospodarowanie terenów zielonych w całym mieście. 

W ubiegłym roku piastowski magistrat rozpoczął poszukiwania firmy, która miała zająć się niezagospodarowaniem terenów zielonych. Niestety nie udało się wybrać wykonawcy. Włodarz zdecydowali więc, że przetargi na poszczególne tereny będą ogłaszane „na raty”. 

Na początku stycznia rozpoczęły się poszukiwania firmy, która zajmie się zagospodarowaniem pl. Zgody, pl. Słonecznego oraz zieleńca przy al. Tysiąclecia. Natomiast 6 lutego ogłoszono przetarg na kolejne tereny zielone. Obecnie piastowski magistrat poszukuje firm, które zajmą się nasadzeniami drzew w 13 kolejnych lokalizacjach. O jakie miejsca chodzi? Na liście znalazły się m.in. zespół parkowy przy 11 Listopada, park im. Sokorskich, park przy ul. Kostki, zieleniec przy Warszawskiej. Część nasadzeń zostanie wykonana wzdłuż ulic m.in. Sienkiewicza, Sowińskiego, al. Tysiąclecia oraz Harcerskiej. 

Zwycięzca lub zwycięzcy (przetarg podzielony jest na kilka części) na wykonanie nasadzeń będą mieli czas do końca października. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 37

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Kasia

W Piastowie są niewykorzystane pokłady wód termalnych. Wnoszę o wykorzystanie tych pokładów do basenu, właśnie z wodą termalną, a także o utworzenie w tym miejscu tężni solankowej w otulinie zielonego parku. Kto jest za?

Mama

Zamiast budować bloki TO PARKI ZRÓBCIE Z PLACAMI ZABAW, OGRODZONE, BY ZWIERZETA NIE WCHODZIŁY! MYSLCIE O MIESZKAŃCACH A NIE O BIZNESIE! PARKÓW! PARKÓW! PARKÓW!!!

Marzyciel

A Pruszków znów wygrał! Będą duże nasadzenia zieleni i ...kolejny basen! A w Piastowie będzie..... I tak po raz kolejny, na kolejne 10 lat, NIC SENSOWNEGO DLA MIESZKAŃCÓW! CZY MIESZKAŃCY DOCZEKAJĄ W KOŃCU BASENU, NIE BRODZIKU, MODERNIZACJI DRÓG, STWORZENIA PIEKNYCH PARKOW, NOWYCH I POWSTANIA KOMÓRKI W URZĘDZIE PIASTOWA, DO WALKI ZE SMOGIEM, MY TU WIĘDNIEMY!!!

Smog

I znòw wydane pieniadze, nie tam gdzie potrzeba... BRYNDZA! W PIASTOWIE WSKAŹNIKI SMOGOWE BARDZO WYSOKIE i potrzeba jest PILNA! na TWORZENIE PARKÓW ZAGAJNIKÓW, DUŻYCH I GESTYCH, LIŚCIASTEJ ROŚLINNOŚCI, a nie dosadzeń pojedyńczych krzaczków. PIASTOW POTRZEBUJE DUŻYCH SKUPISK ROŚLINNYCH A NIE LIFTINGU! NIECH KTOŚ W KOŃCU GŁOWĄ RUSZY I SPRAWDZI W TYM URZĘDZIE, GDZIE I W KTÓRYCH MIEJSCACH W PIASTOWIE BRAK JEST PARKÓW CZY SKWERÓW I TAM PRZEZNACZYĆ PIENIĄDZE NA UTWORZENIE TYCH MIEJSC, NOWYCH W IMIĘ SMOGU!!!

Realista

A można powiedzieć o obecnej władzy, wystarczy prześledzić budżet na 2018r. i WPF na 2018-2029 lata aby się zorientować co miastu chce sprokurować obecny burmistrz Szuplewski wraz z radnymi Naszego Piastowa. Obligacje na 28 mln zł pociągają za sobą implikacje finansowe dla miasta: 1/ spłata rat kapitałowych w latach 2019-2029 na sumę ponad 33 mln zł tj. koszty ponad 5 mln zł co stanowi 18% kapitału długu, 2/ wydatki na obsługę długu w latach 2019-2029 10.736.700,- zł tj. 38,4% wartości obligacji 3/ kwota długu na koniec 2018r. 33.955.252,84 zł tj. 59,06% w stosunku do dochodów własnych miasta, które są na poziomie 57 mln zł. czyli maksymalny poziom długu jaki dopuszcza ustawa o finansach publicznych (60%). 4/ poziom kwot wydatków majątkowych po 2019 roku jest na poziomie 6-7 mln zł co stanowi ok. 6% planowanych wydatków miasta, czyli totalna stagnacja miasta. Trzeba jeszcze pamiętać, że dotychczasowy poziom realizacji inwestycji w stosunku do planowanych obecnej ekipy jest na poziomie 76,8% czyli wychodzi na to, że ok, 6,5 mln zł nie zostanie skonsumowane na planowane zadania inwestycyjne. Szczególnie ta ostatnia poz. powinna mocno zainteresować mieszkańców oraz CBA.

Prawda

No i co, że PiS jeszcze nie był u władzy w Piastowie, można powiedzieć i całe szczęście, ci ludzie nie mają kompletnie wiedzy jak zarządzać gminą, zresztą świetnie pokazują swoją nieudolność w kierowaniu krajem, Czy zasługuje na poparcie władza, która : - niszczy więzi społeczne, - wytrwale uczy nienawiści, - kreuje fanatyków i wrogów, - za nic ma wspólny dorobek, - manipuluje wartościami, - staje się karłem dyplomacji, - obniża rangę dużego kraju, - nie potrafi rozmawiać z Unią do której należy, - pozbawia się wpływów w Europie, - woli izolację niż współpracę, - dba o złe stosunki z sąsiadami, - szkodzi interesom obywateli, - zagraża bezpieczeństwu Państwa, - rozgrzewa demony przeszłości, - karmi społeczeństwo ksenofobią i poczuciem wszechobecnej zdrady, Czy taka władza powinna decydować o przyszłości jakiegokolwiek kraju ?

Gość

W Piastowie nigdy NIE BYŁ Burmistrz z PiS z wiekszością Radnych z PiS!!! NIGDY!!! I GŁUPOT PROSZĘ NIE SUGEROWAĆ! Poniżej jest wpis dokładnie opisujący, kto, ile lat i z jakich partii, czy jak się to mówi Stowarzyszeń się wywodzi i tak przez DZIESIATKI LAT!!! Więc, mata ludzie, co wybieraliście!

Gość

Warto rozejrzeć się po innych gminach jak tam prowadzone jest zarządzanie i jak te gminy wyglądają, jakie inwestycje i co zostało w tych gminach wykonane przez miejscowych włodarzy z myślą i dla mieszkańcòw. Polecam m. in. Ząbki, Marki A U NAS...? JAKI PAN TAKI KRAM!

Gość

Na zdjęciu widać alejke w parku. Wielkie dzięki. Jacy powinniśmy być wdzięczni. No,przecież to mieszkańcy winni na lata zachować pamięć o dorobku włodarzy .

Gość

Piastów na tle innych miast w Powiecie prezentuje się jak miasto,które zatrzymało się w swym rozwoju. Czy to,ze mamy Tesco Biedronke ....to zasługą władz Piastowa. Przecież tu nic się nie dzieje od wieli lat. Mieszkańcy spokojnie na to patrzą i nic z tym nie robią. Przecież Burmistrz nie może pochwalić się nawet jedna spektakularna inwestycja. Bo doprawedzenie kanalizacji w xxl wieku,to chyba..szału nie ma. Miasto nie jest w stanie zorganizować dostarczania poczty,listu. Trwa to juz miesiąc. Czy to nie wstyd. Czy można to usprawiedliwić?

Gość

Szanowani Państwo. Proszę o uważane przeczytanie moich przemyśleń,refleksji.Obawiam się,sprawa dyskusji o ścieżkach ,zieleni ma faktycznie odwrócić naszą uwagę od poważnego problemu. Wraca sprawą budowy Obwodninicy przez Piastów. To jest fakt,a nie domniemania. Ma Konotopie rosną,tak Rosną w szybkim tempie magazyny.Ogromne. Do nich trzeba jakoś dojechać z towarem. Na Bronisze pędzą dostawcze samochody. Wszystko to owiane milczeniem władz.

Polak

Czy zasługuje na poparcie władza, która : - niszczy więzi społeczne, - wytrwale uczy nienawiści, - kreuje fanatyków i wrogów, - za nic ma wspólny dorobek, - manipuluje wartościami, - staje się karłem dyplomacji, - obniża rangę dużego kraju, - nie potrafi rozmawiać z Unią do której należy, - pozbawia się wpływów w Europie, - woli izolację niż współpracę, - dba o złe stosunki z sąsiadami, - szkodzi interesom obywateli, - zagraża bezpieczeństwu Państwa, - rozgrzewa demony przeszłości, - karmi społeczeństwo ksenofobią i poczuciem wszechobecnej zdrady, Czy taka władza powinna decydować o przyszłości jakiegokolwiek kraju ?

Pokolenie J II

"Jest wskazane by każda władza była równoważona przez inne władze i inne zakresy kompetencji, które by ją utrzymywały we właściwych granicach. Na tym właśnie polega zasada państwa praworządnego, w którym najwyższą władzę ma prawo, a nie samowola ludzi." Jan Paweł II - Centesimus annus, 1991r.

@

"Tak dla zmian", Aby tylko ci nowi radni i burmistrz nie byli z PiS i Naszego Piastowa, bo jedni i drudzy są siebie warci. Niech PiS nie wysila się ze swoją "dobrą zmianą" bo wiemy jak ona wygląda w kraju, a Nasz Piastów z Szuplewskim na czele tak się na PiS-ie wzorują, że aż wstyd, wygląda na to że wspólnie konsumują kacze jaja.

TAK DLA ZMIAN!

Kosztem Piastowa jak to zawsze w naszej gminie bywa, zyska Pruszków. Pruszkòw z chècią przejmie pieniądze, ktòrych Piastów nie wykorzysta. I TAK OD LAT! Pruszków, remontuje, modernizuje, rozbudowują a Piastow... ??? DOPÓKI NIE WYBIERZEMY BURMISTRZA I RADNYCH NOWYCH, TO NIC SIĘ W PIASTOWIE NIE ZMIENI! PRZEANALUZUJCIE JACY LUDZIE Z JAKICH PARTI, CZY STOWARZYSZEŃ BYLI BURMISTRZAMI, ILE KADENCJI-LAT I CO ZROBILI, CZY BYŁY TO ZMIANY Z MYŚLĄ O MIESZKANCACH, CZY POLEPSZYŁY SIE WARUNKI ŻYCIA MIESZKAŃCOM, CZY W KONCU RADNI BRONIĄ INTERESÓW MIESZKANCOW CZY TEŻ NIE. To MY mieszkańcy mamy wybór i wybieramy, jak bedzie wygladało nasze miasto JAKI PAN TAKI KRAM! IDŹ, ZAGŁOSUJ I ZMIEŃ ŻYCIE I WIZERUNEK SWOJEGO MIASTA, PIASTOW JEST TEGO WART!

Gość

Piastów bankrutem i zapyziałym miastem będzie dopiero po tej kadencji nieudacznika Szuplewskiego, człowieka który w życiu nic nie zrobił pożytecznego oprócz napychania kiesy sobie i znajomkom.

Gość

Piastów był bankrutem i zapyziałym miastem za kadencji Kubickiego!!! Pamiętajcie o tym przy wyborach!!!

Nie dla "Nasz Piastó

I CZY JESZCZE KTOŚ MA WĄTPLIWOŚCI CO DO STANU GMINY PIASTOW???

@Realista

"Realisto" wygląda na to, że zbyt krótko mieszkasz w Piastowie aby znać realia miasta a szczególnie w zakresie polityki. Burmistrz Brzeziński rządził Piastowem od 1991r. do XII.2010r. z ramienia Wspólnoty Samorządowej Nasz Piastów czyli prawie 20 lat. Ostatnie 3-y jego kadencje były tragiczne wspierane przez ówczesnego przewodniczącego rady p. Szuplewskiego obecnego burmistrza, który dla populizmu chce zadłużyć miasto w postaci obligacji na 28 mln zł które będą spłacane do 2029r. Jego partyjny poprzednik p. Brzeziński zadłużył miasto na 10,8 mln zł w ostatniej kadencji, a burmistrz Kubicki zniwelował to zadłużenie do 7,2 mln zł. A teraz hulaj dusza bez umiaru zadłużenie na koniec 2018r. sięgnie poziomu 33 mln zł.

Realista

Pragnę przypomnieć Burmistrzów w Piastowie: obecny p. Szuplewski ze Wspólnoty Samorzadowej "Nasz Piastów"- 1 kadencja 4 lata i zapewne wystaruje na następna kadencję od 2018 Poprzedni, p. Kubicki z ramienia PO, 1 kadencja 4 lata Poprzedni p. Brzeziński z jakiego ramienia? ile kadencji 2-3, czyli 8-12 lat??? I jak wyglada nasze miasto Piastów? Z JAKICH PARTI CZY UGRUPOWAŃ WYWODZILI SIĘ BURMISTRZOWIE W PIASTOWIE? POMYŚLCIE PRZED WYBORAMI, ZANIM ODDACIE SWÓJ GŁOS, GŁOS DLA PIASTOWA I JEGO MIESZKAŃCÒW

Gość

A kto wybudował te ścieżki które są na załączonym zdjęciu do artykułu ? To są ścieżki wykonane przez burmistrza Kubickiego już w 2012 roku w parku za MOK-iem. Pamięć może być ulotna ale fakty są faktami.

@Mój GŁOS

Jest poważnym nadużyciem ze strony PiS dokonujących takich wpisów aby mieszać do oceny działań obecnych władz Piastowa z działaniami PO. Jest to jedne z wielu mało uczciwych oskarżeń, że PO sprzyja obecnej władzy, przeciwnie do faktycznego stanowiska PiS w głosowaniach radnych PiS za budżetem miasta na 2018r. i w WPF na lata 2018-2029.

SUŁKOWSKIEGO

SUŁKOWSKIEGO

Mój GŁOS

A GDZIE SĄ DRZEWA, PIEKNE, STARE, WRECZ "ZABYTKOWE", KTÓRE TO PAN BURMISTRZ SZUPLEWSKI MIAŁ OBRONIĆ NA PERONACH PKP PIASTÒW? OSOBIŚGIE BRAŁ UDZIAŁ W PROGRAMIE I DODAM...OSOBIŚCIE MIAŁ WSTRZYMAĆ I NIE DOPUŚCIĆ DO WYCINKI TYCH JAKŻE PIĘKNYCH I JAKŻE UNIKATOWYCH AKACJI! TO TAK WYGLĄDA GOSPODARKA ZIELENI W PIASTOWIE! NIE WIERZĘ TYM URZĘDNIKOM PRZEDE WSZYSTKIM Z TEGO CAĻEGO STOWARZYSZENIA NASZ PIASTÒW Z DOGADANYM PO W TLE. CZAS NA DOBRĄ ZMIANĘ!!!

Dyrektor

Zapraszam na najlepszy tor przeszkód w Piastowie, czyli wizytówkę działań pana Burmistrza - na ulicę Norwida prowadzącą do Szkoły P nr1 ! Druty, dziury, kałuże, korzenie, głazy. Na remont nie poszła nawet złotówka a codziennie dziesiątki dzieci chodzą tędy do szkoły. Brawo Wodzu, główka w dół, wzrok w ziemię, puszczaj dalej oczko do swych towarzyszy!!

Olo

Wszyscy radni do wymiany basen nieopłacalny ale komunalne nowe bloki tak. Kupa kasy na piastun. A i tak 90%lekarzy przyjmuje prywatnie za $ dla nfztowcow brak miejsc bo włodarze i ich rodziny się leczą.

Piastun

Marnotrawstwo środków na nietrafione inwestycje; malowanie trawy na zielono i styropianu na biało. Cel takie przewalanie budżetu aby dobrze się kurzyło. Czy burmistrz Szuplewski zaczerwieni się tą zielenią ;-)

Pio13

Nic nie zrobili a już tablica pół roku stoi że dzięki unii stare drzewa się zielenią na trawniku kupa się rozdeptuje

Ewa

Włodarze Piastowa są słabi w działaniu dla mieszkańców. Nieudolność, zacofanie, towarzystwo wzajemnej adoracji. Są znane przypadki bezpośredniego szkodzenia mieszkańcom. Pogonić tą ekipę przy wyborach!

Gość

"Włodarz" piękne słowo i jak nie przystające w obecnej sytuacji Piastowa.

Gość

Żeby nie było niejasności, jestem niemiłosiernie zniesmaczony poczynaniami władz w Piastowie. Niemniej trzymam kciuki, aby tym razem się udało, bo to co zostanie zrobione będzie służyło Mieszkańcom. Na marginesie jakby WPR sprawdził, a nie drukował tego co władza przyniesie to wiedziałby, że to 3 przetarg, bo dwa już unieważniono. A teraz to już ostatnia deska ratunku. Za tą "gigantyczną" jak piszą dotację miał się Piastów zazielenić cały, a co najwyżej plac przy urzędzie zrobią. Dobre i to.....i tyle w temacie

Many, many

Obok choinki mamy śliczny też napis...PIASTÒW! I TO JEDYNIE CO SIĘ ZMIENIŁO... NA WSZYSTKIE TE LATA PANOWANIA NASZEGO PIASTOWA WRAZ Z PO, NA WSZYSTKIE WYDATKI, PO KTÓRYCH SŁYSZYMY ROK W ROK, BRAK KASY W BUDŻECIE PIASTOWA...KIEPSKI WYNIK

Gość

No i znów...KTO MA TYM ZAROBIĆ??? Po co dosadzać rośliny w parkach... przecieź tam są! TO JEST PROGRAM NA NOWE TERENY ZIELONE! Ktoś może myśli, że mieszkańcy się nie doliczą tej zieleni jako dosadzeń i wiecej będzie na f-rze niż faktycznie wyniesie koszt poniesiony przez taką firmę. CIEKAWE, KTÓRA TO FIRMA WYGRA, TEŻ O 1 ZŁ???

Enta

Piastów to miasto bardzo podupadłe, jeżdzę często po Ukrainie i mam natrętne skojarzenia ichnieszych ponurych i obskurnych mieścin z Piastowem niestety. Chodniki w Piastowie są tak stare jak nigdzie w Polsce, płyty betonowe połamane na Piłsudskiego, Boh.Warszawy pamiętaja Gomułkę, bo już są za stare na Gierka. Stan infrastruktury w tym mieście to aboslutny skandal na skalę ogólnopolską a nawet ukraińską. Zróbicie cokolwiek dla ludzi w tym mieście.

Gość

Co tam ścieżki. Powinny być tu od lat. Piastów w ogonie Powiatu. Trasa? Chyba nie najlepszy pomysł. Mam wrażenie ,ze nie konsltowano z ludźmi ,ktorzy jeżdżą rowerami. Lepiej późno niż wcale. Listonosze będą smigac,bo tak nie mogą dojechac

Gość

Powiem tak ,Piastów w ktorym przyszło nam mieszkać jest absolutna sypialnia,miastem ,które od lat nie rozwija się ,miastem w którym nie przybył ni jeden obiekt dla mieszkańców/Basen ,park,czy tez ścieżka rowetowa/Panie Burmistrzu w naszym mieście nie funkcjonje Poczta. Listy od miesiąca są nie dostarczane do skrzynek. Może....Gołębie Pocztowe zatrudnijcie .W nich cala nadzieja. Prosimy o działania.Mieszkańcy tracą cierpliwość. Choinka przy stacji Sliczna

r.p.

czy przetargi na zagospodarowanie terenów zielonych w mieście mają tak wyglądać jak za panowania burmistrza Brzezińskiego w 2010r. przy rewitalizacji terenów przy ul. Orzeszkowej róg Harcerskiej kiedy przetarg wygrała jedyna startująca firma na kwotę niższą o 1,- zł niż miasto przewidziało tj. 1,2 mln zł a rzeczywisty koszt inwestycji wyniósł 640 tys zł jak zeznawał wspólnik firmy w prokuraturze, który nie mógł się doliczyć swego zysku z udziału w inwestycji........ przecież burmistrz Szuplewski to ta sama ekipa i mentalność ta sama........