19° Sobota
22 Września


Czytelnik Michał

Drzewo uszkodziło dwa samochody

W sobotni (28 października) wieczór w al. Armii Krajowej w Pruszkowie drzewo uszkodziło samochody. Strażacy apelują o ostrożność.

Silne podmuchy wiatru oraz intensywne opady deszczu wywołują powszechny strach. W wielu miejscach Polski ludzie pozostają bez prądu i liczą straty. Strażacy z naszego regionu również otrzymują zgłoszenia dotyczące niebezpiecznych zdarzeń. W sobotę w pobliżu Szpitala Powiatowego w Pruszkowie drzewo uszkodziło dwa samochody. – Na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej, do działań użyta została drabina. Drzewo spadło na dwa samochody, które zostały uszkodzone – podaje st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. – Drzewo zostało pocięte, usunięto konary – dodaje.

Strażacy otrzymują kolejne zgłoszenia. – W niedzielę interweniowaliśmy w Owczarni, gdzie na jezdnię spadło drzewo. Otrzymaliśmy również zgłoszenie o zalanej piwnicy – przedstawia st. kpt. Kroć.

Z uwagi na ciężkie warunki atmosferyczne trzeba zachować szczególną ostrożność. – Nie należy zostawiać samochodów w pobliżu wysokich i starych drzew, bo to niezwykle groźne. Wychodząc z domu warto właściwie zabezpieczyć balkon. Dobrym rozwiązaniem jest również śledzenie informacji pogodowych, aby właściwie przygotować się do nadchodzących zmian atmosferycznych – radzi rzecznik pruszkowskiej straży.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do Gość z 2017.10.29 23:16 - kawał drzewa jeszcze stoi więc o dowód trudno nie będzie.

Gość

Do pani Iza.pietrzak93@Gmail - od kogo chcesz odszkodowanie za wiejący wiatr? :D Bo jeśli chcesz odszkodowanie od właściciela terenu gdzie rosną drzewa to Ty będziesz musiała udowodnić, że były one w złym stanie i gdyby właściciel o nie dbał to by się nie połamały. Powodzenia życzę, a tak na serio to jeśli nie masz AC to zapomnij o odszkodowaniu. Pogoda to zdarzenie losowe ;)

Gość

Brwinów, ul. Biskupicka strach jechać bo przy ulicy stoją, jeszcze, suche lipy.

Gość

Kiedys wydazy sie tragedia na DW 719 od Lorealu do zjazdu w strone Nowej Wsi rosna nachylone drzewa nad jezdnia

Gość

Na mojej ulicy (w Pruszkowie oczywiście) firma na zlecenie miasta wykonywała cięcia pielęgnacyjne. Zwróciłam uwagę, że pozostawiono gałęzie opierające się i naciągające kable telefoniczne. Pan szczerze mi wyjaśnił, że za cięcia interwencyjne dostają więcej niż za pielęgnacyjne. Tyle w temacie...

Iza.pietrzak93@Gmail

Autorze zdjęcia, czy posiadasz ich więcej? Jestem poszkodowana w tej sprawie (czerwony ford) i z powodu padnietej baterii w telefonie ani jednego zdjęcia dowodowego aby starać się o odszkodowanie.

Pruszkowiak

Ej, przecież to nie zielone, zdrowe drzewo tylko próchno ! Kto takie drzewa trzyma i w jakim celu? Przecież to nie środek puszczy, tylko miejsce, gdzie codziennie wiele osób mija je jadąc do/z Warszawy, do tego ruch pieszy...ktoś powinien odpowiedzieć !

Ilona

Starosta jak chce być gospodarzem z krwi i kości to nie może sobie pozwalać na takie zaniedbania bo gdyby tu szedł pieszy to starosta miałby krew na rękach.

Gość

Cóż, w podobnych okolicznościach przyrody kilka lat temu uszkodzeniu uległ mój samochód na ul. Prusa. Ale tak to jest jak przycinaniem gałęzi w mieście zajmują się kretyni bez podstawowej wiedzy nt. konserwacji zieleni. Nie można nazwać tego inaczej skoro zdrowe gałęzie są wycinane na potęgę bo wtedy widać że ekipa działa a przy pierwszym wietrze suche konary lądują na chodnikach i parkingach. Cóż pomoże Pani rzecznikowi SM śledzenie prognoz pogodowych skoro de facto nie można się przed wiatrem zabezpieczyć, ilość miejsc parkingowych w mieście jest jaka jest a konar czy gałąź na łeb może spaść dosłownie wszędzie. To może najlepiej może nie wychodzić z domu do wiosny.

Gość

Przez ostatnie dwa lata wielokrotnie dzwoniliśmy do właściwych służb z prośbą aby się ktoś tym straszącym okolicę, uschniętym drapakiem zainteresował. Tłumaczyliśmy, że każda wichura przybliża te pozostałości klonu do tragicznego końca. Niestety, zarządca drogi miał to w poważaniu. Do wczoraj.

Gość

Zamiast apelować o ostrożność proszę wyciągnąć konsekwencje od osób odpowiedzialnych za suche drzewa stojące wzdłuż dróg powiatowych. Jadąc drogami powiatowymi widać wiele suchych i chorych drzewa, Ich usunięcie należy do zarządcy drogi czyli Starostwa.